Отключить рекламу

Подпишитесь!


29.04.14
1665 4 Печатать

Как заполнить ИНН в расчете корректировки для плательщика НДС, если налоговая накладная выписана до 1 марта на неплательщика

   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу газети «Інтерактивна бухгалтерія».
   
   Контрагент, неплатник ПДВ, перерахував нам аванс у сумі 100 тис. грн. Податкову накладну виписали на неплатника ПДВ (тип причини — 02).
   
   У наступному місяці цей же контрагент зареєструвався як платник ПДВ і знову перерахував аванс. Податкову накладну на другий аванс виписали й зареєстрували в Єдиному реєстрі.
   
   За кілька місяців цей контрагент розірвав договір, і йому повернули суми авансів. Були виписані два розрахунки коригування до податкових накладних.
   Чи потрібно в першому розрахунку коригування до податкової накладної на «неплатника ПДВ» зазначати його чинний індивідуальний податковий номер, чи писати умовний номер 400000000000?

   
   ВІДПОВІДЬ: За умовами запитання, постачальник виписав дві податкові накладні за двома окремими операціями. У податковій накладній, що оформили на перший аванс (із типом причини 02), яку готували до 01.03.2014 р. за колишнім Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну від 01.11.2011 р. № 1379 (утратив чинність 01.03.2014 р.), у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» зазначили нуль (п. 8.1 названого Порядку).
   
   Зауважимо, що з 01.03.2014 р. у разі постачання товарів/послуг покупцю, який не зареєстрований як платник ПДВ, у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» податкової накладної відображається умовний ІПН 400000000000.
   
   На другу дату зарахування коштів від покупця, який уже встиг зареєструватися платником ПДВ, складали податкову накладну, у рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» якої показали наданий покупцю під час реєстрації платником ПДВ індивідуальний податковий номер.
   
   Коригування сум ПДВ у зв’язку з розірванням угоди та поверненням сум передоплати відображають у розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної. Порядок складання, реєстрації, зберігання розрахунку коригування аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних (п. 20 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженому наказом Міндоходів від 14.01.2014 р. № 10, далі — Порядок № 10). Суть складання розрахунку коригування — відображення перерахунку сум ПДВ за окремими податковими накладними, які виписували на кожну дату виникнення податкового зобов’язання. За п. 20 Порядку № 10, на титульному аркуші розрахунку коригування вказується, до якої податкової накладної та за яким договором уносяться зміни.
   
   Таким чином, у шапці розрахунку коригування реквізити особи-покупця повинні збігатися з аналогічними реквізитами податкової накладної, яка коригується.
   
   Отже, доходимо висновку: постачальник складає два окремих розрахунки коригування, проте в них податкові статуси покупця будуть відрізнятися один від одного.
   Щоправда, у розрахунку коригування до податкової накладної з типом причини 02 слід зазначити умовний ІПН 400000000000 (п. 11 Порядку № 10). Пояснюється це тим, що розрахунок коригування до податкової накладної слід складати за порядком, чинним на дату коригування, а він вимагає «ідентифікувати» контрагента — неплатника ПДВ умовним ІПН 400000000000.
   
   Непрямим підтвердженням такого висновку може слугувати подібна ситуація з недалекого минулого — уведення влітку 2011 року до форми податкової накладної кодів УКТ ЗЕД для імпортних і підакцизних товарів. Тоді в підкатегорії 101.07 Бази знань податківці висловилися за фіксацію коду УКТ ЗЕД у розрахунках коригування навіть до тих податкових накладних, які такого коду не містили.
   
   Наостанок про розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на покупця — платника ПДВ. У реквізиті «Індивідуальний податковий номер покупця» відображається індивідуальний податковий номер, отриманий покупцем під час реєстрації платником ПДВ. Саме за цим розрахунком коригування на дату проведення перерахунку ПДВ покупець зобов’язаний зменшити суму податкового кредиту (за умови відображення в минулому суми податку у складі податкового кредиту). Адже в разі повернення постачальником суми попередньої оплати суми податкового зобов’язання та податкового кредиту постачальника й отримувача підлягають відповідному коригуванню (ст. 192 ПКУ).
   
   Якщо розрахунок коригування складається платником ПДВ до податкової накладної, котра була зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, такий розрахунок також підлягає реєстрації (п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1246).
   
   Олена ЄЛЬЧІЩЕВА,
   практикуючий бухгалтер,
   м. Київ
   

Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • С
30.04.14 09:43

Підскажіть, будь ласка, за грудень м-ць 2013р. два рази пройшло зарахування податкової декларації з ПДВ. Суми подвоїлись. Виправля.декларацію (самостійний документ) і дод.5 зі знаком (-). А що робити з реєстром податкових накладних? Як його виправити?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • кое-кто
30.04.14 11:46

Реестр не исправляется, он как справочная информация. Данные в карточку заносятся по декларации.

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Капелька
30.04.14 14:13

для С: реестр подается "поверх", т.е. такой, какой должен был бы быть. Но форма его изменилась и наша фирма столкнулась с тем, что в эл.виде подать его возможности нет. Отвезли реестр на бумаге с пояснением (после подачи уточненной декларации).

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
  • Галина
30.04.14 14:23

А в реестре тоже суммы подвоились? Тогда нужно в реестре за текущий перыод сделать сторно по тем документам, которые задвоились. А если нет, то править реестр не нужно

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться