Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


21.10.20
8440 6 Печатать

Особливості повернення помилково сплачених коштів через електронний кабінет платника

Відповідно до пункту 43.1 ПКУ помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

У разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком, у разі відсутності у платника податків рахунку в банку, проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків (п. 43.2 ПКУ).

Повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені у випадках, передбачених законодавством, здійснюється виключно на підставі заяви платника податку (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку на доходи фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня її виникнення.

Заява про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені (далі - заява) подається платником податків до територіального органу ДПС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми.

У заяві платник повинен зазначити назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу, його суму, дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім’я якого відкрито рахунок, та МФО Казначейства), та визначити напрям(и) перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються:

  • на поточний рахунок платника податку в установі банку;
  • на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, незалежно від виду бюджету;
  • у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету.

При цьому, заява може бути подана платником в електронній формі через Електронний кабінет з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу. Доступ до Електронного кабінету: https://cabinet.tax.gov.ua або через вебпортал ДПС.

В Електронному кабінеті Заява про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені може бути подана за ідентифікатором форми J 1302001 (для юридичних осіб) F 1302001 (для фізичних осіб) або у довільній формі через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету.

По материалам ГУ ДПС у Луганській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Наталья К*
21.10.20 10:48

Рассказываю реальный случай, который произошел в этом месяце. Оплатили ЕСВ и единый не в тот район в Запорожье. Отправили форму F1302001 через Электронный кабинет, чтоб они перекинули обе оплаты в другой район. В итоге оказывается, что форма 1302001 распространяется только на единый налог, для ЕСВ оно не работает (для ЕСВ нужно им принести Додаток 1 до Порядку зарахування майбутніх платежів). Ну как результат они уже вторую неделю чухаются и вовремя перекинуть до предельного срока ничего не смогли, пришлось еще раз оплатить ЕСВ. 

Ответить
  • Лариса
21.10.20 12:51

А срокі повернення які? Подала заяву про повернення коштів 26 серпня. в кінці вересня дзвонила в податкову,  сказали що богато повереннь  , не встигаємо.  С початку жовтня по різним телефонам еле взнала. що заяву. Яку ввів інспектор 3 вересня, відхилено, причину не назвали. Но поштой ніхто звичайно не повідомив. Пишу другого листа 6 жовтня на повернення. Знову введено інспектором в кабинеті заява. но грошей досі немає. ДФС в Києві- це просто жесть, ніде нічого не дізнаєшься. Це потрібно ще той тест пройти щоб щось дізнатись. Чи є якійсь термін повернення грошей?

Ответить
  • Наталя
21.10.20 13:17

Інспектор розлядає заяву/приймає рішення впродовж 10 робочих днів. Потім, якщо все добре, передає в Казначейство і на протязі тижня повертають. 2 рази повертали. Але треба тримати зв'язок з інспектором. Вачно уточняти прийняли чи відхилили.Успіхів Вам.

Ответить
  • Алиса
21.10.20 14:15

у меня вообще заява не прошла по налогу на землю,перепутала районы в счете,и уже несколько раз отправляла и все время ошибка заполнения и хоть что делай.А так не хочеться ехать в ту налоговую в район

Ответить
  • oksa
21.10.20 14:21

Доброго дня! Як перекинути кошти по ЕСВ з найманих 71010000 на ФОП 71040000

Ответить
  • Лариса
22.10.20 13:56

oksa, заяву на перекидку Додаток,1 для ЄСВ

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям