Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


09.11.20
10493 0 Печатать

ФОП отримує пенсію за вислугу років. Як із сплатою ЄСВ?

Фізична особа – підприємець отримує пенсію за вислугу років. До кінця 2020 року вона повинна сплачувати ЄСВ за себе на загальних підставах, оскільки законом передбачено звільнення таких підприємців від сплати ЄСВ лише при умові, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Лише з 1 січня 2021 року Законом України від 13.05.2020 р. № 592-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» ФОП, які отримують пенсію за вислугу років, звільняються від сплати ЄСВ за себе.

Детальніше- індивідуальна податкова консультація ДПС України від 12.10.2020 р. № 4253/ІПК/99-00-04-05-03-06.

Платник податків просить надати індивідуальну податкову консультацію щодо необхідності сплачувати ЄСВ фізичною особою – підприємцем, який отримує пенсію за вислугу років.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку ЄСВ, умови та порядок нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, визначає Закон України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464).

Дія Закону № 2464 поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної із збором та веденням обліку ЄСВ.

Відповідно до п. 4 частинипершої ст. 4 Закону № 2464 платниками ЄСВ є фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 7 закону № 2464 базою нарахування ЄСВ для фізичнихосіб–підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального ЄСВ.

ЄСВ для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22 % визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄСВ (ч. 5 ст. 8 Закону № 2464).

Частиною 4 ст. 4 Закону № 2464 встановлено, що фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Враховуючи викладене,  фізичні особи – підприємці, які отримують пенсію за вислугу років сплачують ЄСВ на загальних підставах

Додатково повідомляємо, що відповідно до змін, внесених Законом України від 13.05.2020 № 592-IX«Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» з 01.01.2021 р. звільняються від сплати за себе ЄСВ фізичні особи – підприємці, які отримують пенсію за вислугу років.

По материалам ГУ ДПС у Львівській області
Комментарии
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
262762 293
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд