Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.11.20
3901 3 Печатать

Як зняти з реєстрації особу, яка не мешкає в житловому приміщенні

Питання про порядок зняття з реєстрації осіб, які насправді не мешкають за місцем реєстрації, цікавить багатьох клієнтів системи безоплатної правової допомоги. Адже трапляються випадки, коли хтось з родичів чи знайомих, яких раніше «прописали», змінює адресу чи навіть виїжджає за кордон і при цьому з невідомих причин відмовляється добровільно знятися з реєстрації.

«Наприклад, нещодавно до Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся чоловік, який п’ять років тому зареєстрував у своїй квартирі племінника, проте родич вже понад два роки не проживає за місцем реєстрації і на зв’язок виходить вкрай рідко. Телефоном племінник неодноразово обіцяв знятися з реєстрації, проте так цього й не зробив. У результаті власник житла позбавлений можливості оформити субсидію», – розповідає юристка Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ганна Петрик.

У відповідь на звернення юристи місцевого центру роз’яснили клієнтові, що відповідно до статті 405 Цивільного Кодексу України член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Відповідно до частини 1 статті 316 Цивільного кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Окрім того, згідно зі статтею 317 ЦКУ  власникові (тобто чоловіку) належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Стаття 319 Цивільного кодексу України визначає, що саме власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

«Тож ми пояснили клієнтові, що відповідно до частини 1 статті 16 Цивільного кодексу України він має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу», – зазначила юристка центру.

Для початку в таких випадках треба складати акт про осіб, які мешкають в житловому приміщенні впродовж року, а відтак звертатися до суду про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та зняття її з реєстрації за місцем проживання. До позовної заяви додаються такі документи:

  • документ, що підтверджує сплату судового збору (704,8 грн);
  • документи, що підтверджують право власності на нерухоме майно;
  • документи, що підтверджують факт відсутності члена сім’ї власника у займаному приміщенні без поважних причин понад один рік.
По материалам Координаційний центр з надання правової допомоги

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Людмила
15.11.20 18:08

І що ж це за документ, який підтвердить відсутність члена сім'ї, та ще й без поважних причин?  Консультація, якою неможливо скористатись. Для чого вона ? Чи не для того, щоб працівник цього самого координаційного центру надання безкоштовної правової допомоги отримав хабара за роз'яснення?

Ответить
  • ЮЮ
16.11.20 11:16

Людмила,у свій час (років10 тому) була така ситуація. цей документ- це акт складений на той час з представником ЖЕКу та сусідів, що такий-то громадянин не проживає понад рік за адресою.

Ответить
  • Влад
16.11.20 11:56

ЮЮ, такі акти складють і в селах з сусідами та представниками сільради чи депутатом. Але оточуючим це не потрібно. Та й суд буде йти 1,5-2 року...

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям