Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.11.20
10373 24 Печатать

ДПС про роботу системи моніторингу ризиків при адмініструванні ПДВ

Аналітична робота та орієнтація на ризики – нові вектори у роботі Державної податкової служби. ДПС перетворюється на інтелектуальну сервісну службу, яка застосовує податковий контроль дозовано з найбільшою ефективністю. Про це повідомив заступник Голови ДПС Євген Олейніков під час дискусії на тему «Реформування державної податкової служби через призму доброчесності податківців та платників податків».

За словами заступника Голови ДПС, реалізація такого перетворення можлива лише за умови переходу податкової служби від формального аналізу до аналізу змісту господарської діяльності суб’єкта господарювання.

На сьогодні при спрацюванні системи моніторингу ризиків при адмініструванні ПДВ та зупинці реєстрації податкової накладної податківці пропонують бізнесу пояснити свої операції. За результатами аналізу наданих підтверджуючих документів вирішується питання про реєстрацію накладної.

«Зараз ми маємо досить високу ефективність в адмініструванні ризиків у галузі ПДВ завдяки наявній можливості аналізу операцій платників податків. І це при тому, що наразі через карантинні обмеження майже відсутній такий інструмент як податкові перевірки», – розповів Євген Олейніков.

За його словами, на сьогодні із загального обсягу податкових накладних, що подаються щомісячно на реєстрацію, а це приблизно 25 млн документів за місяць, попередньо зупиняється не більше 1 відсотка. Як свідчить аналіз, близько 30 % випадків зупинки реєстрації не оскаржуються платниками. За результатами ж розгляду скарг, тобто аналізу наданих платником роз’яснень щодо змісту операцій та підтверджуючих документів, близько 80%  задовольняються ДПС.

 «Ми звертаємо увагу на логічність і обґрунтованість операцій, їх націленість на отримання прибутку, яку сам бізнес завжди декларує як мету своєї діяльності. І саме аналіз цієї економічної суті, розуміння цього змісту нам дозволяє визначити ті критерії ризику, в залежності від яких ми реагуємо на дії бізнесу», - повідомив Євген Олейніков.

За його словами, на сьогодні є як інструменти, які дозволяють податковій службі посилити моніторинг, зокрема, застосування ризикового статусу, так і інструменти, які дозволяють цей моніторинг мінімізувати, це – таблиця платника податків. Такі таблиці надають можливість фактично реєструвати податкові накладні поза межами поточного моніторингу. Вони використовується саме для того, щоб зменшити увагу до того бізнесу, в діяльності якого податківці бачать менше ризиків і зосередитись замість цього на ризикових операціях.

 «З усією цією системою в подальшому пов’язана система податкового контролю, у т.ч. проведення податкових перевірок. Наша головна мета – це завдяки розумінню операцій зробити розподіл платників за їх основними категоріями ризиків і мінімізувати втручання в діяльність навіть тих, які ці ризики мають найменше», - наголосив Євген Олейніков.

Другий напрям, у якому зараз активно працює податкова служба, – це підвищення обізнаності платників про причини уваги до них податківців. Наразі напрацьовується практика надання детальних роз’яснень платникам щодо застосування ризикового статусу (чому він виник та що викликало сумніви) для того, щоб платник міг ефективно захистити свої права, довести свою позицію, якщо податкова помилилась, у тому числі, і у судовому порядку.

«Фактично зараз нормативна система збалансована – є наше право поставити запитання, є право платника надати нам відповідь. Водночас  є право платника звернутися до суду і там остаточно вирішити наш спір, якщо ми не дійшли згоди щодо статусу його операції, її змісту та призначення», - підкреслив заступник Голови ДПС.

Євген Олейніков також зазначив, що правильно побудована система моніторингу ризиків зменшує проблематичність і для податкової служби, як контролюючого органу, і для платника податків. І ДПС й надалі налаштована  на постійний активний діалог з платниками податків.

По материалам ДПСУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • К
16.11.20 08:27


Ответить
  • Алина
16.11.20 09:40

К, вот и у меня тоже нет слов( Хочется прийти с автоматом и перестрелять этих всех решалок

Ответить
  • Кирпулька
16.11.20 08:28

Начали вливать в уши населению про эфективность блокировок. Формируют общественное мнение.

Ответить
  • Наталія
16.11.20 08:35

Брехня

Ответить
  • Паламея
16.11.20 09:18

Жрали в три горла, а будем жрать в пять! Аппетит приходит во время еды!

Ответить
  • Икс
16.11.20 09:23

      Единственное что они делают эффективно, так это замораживают/арестовывают электронные счета НДС, повышая таким образом "свои показатели". Эти уроды долго не могли понять, как может быть на входе УКТЗЕД зерна, а на выходе УКТЗЕД муки ? А нормальным предриятиям приходится тратить кучу времени на повидомлення, потом на скарги ...
    

Ответить
  • алиса
16.11.20 10:10

Икс, у вас есть инфо про свежие аресты? внесли изменения же (кажется с мая 2020) - теперь прямо прописано в законе, что они не подлежат аресту. 

Ответить
  • ЕленаНик
16.11.20 10:08

Ха-ха-ха. "Націленість на отримання прибутку". А ви вже виправили логічну помилку вашого СЕА ПДВ, коли товар без зміни УКТЗЕД оприбутковується на віртуальному складі по ціні закупівлі, а списується по ціні продажу, тому відмінні залишки з"являються дуже швидко, і вуа-ля, платник-продавець вже "ризиковий"?

Ответить
  • алиса
16.11.20 10:12

а в целом сама ситуация - у бухгалтера работы и так выше крыши, но нет к ней добавим еще пакет документов и письма по разблокировке. опять маловата показалось - а добавим ка еще табличку с кодами, и так чтобы не с первой попытки принималась. дальше я так понимаю до таблички начнем писать прошения с аргументами почему наши таблички надо принять, а там еще что-то придумают, нам же скучно...

Ответить
  • ЮЮ
16.11.20 11:27

алиса,подавали "таблицю даних". приняли с 4го раза. принципиально подавала пока не добилась принятия. и теперь уже 2 месяца - не блокируют НН.

Ответить
  • Аудитор
16.11.20 10:38

алиса, уже пишем "прошения"((( фактически, все те же пояснения на разблокировку НН с обоснование реальности. операций, только заранее

Ответить
  • Анна
16.11.20 10:24

ризики???!!!
Да если бы они знали какие вообще у предпринимателя риски  по ведению деятельности с этой дырявой экономикой, особенно со всеми ущемлениями коронными! 

Ответить
  • Грустьпечальтоска
16.11.20 10:34

Читаешь представителей ДПС и думаешь, что они курят? Ну или мы в параллельных реальностях живём... Врать так нагло(((((

Ответить
  • Людмила
16.11.20 10:52

подкажите по штрафам за несвоевременное регистрирование. Не прошла налоговая 13 ноября, будет ли штраф?

Ответить
  • Наталія
16.11.20 12:28

Людмила, штрафы за несвоевременную регистрацию отменены" карантинным законом". Если вам вдруг пришлют ППР - просто нужно дать письменный ответ со ссылкой на пункт этого закона. Так сказать макнуть их в это как котят... ну Вы поняли во что....

Ответить
  • Наталья
16.11.20 11:29

Как у человека рот открывается вообще что то говорить о таблице плательщика налогов, той таблице , которая лично у меня и абсолютно у всех моих знакомых , которые ее высылали , не принималась с размытой формулировкой о недостаточности фондов для осуществления хозяйственной деятельности . Лицемеры - одно слово !

Ответить
  • Людмила
16.11.20 11:39

ДПС і виробники наче на різних планетах працюють. Нема слів. В цій країні, якщо ти щось виробляєш -ти вже злочинець.

Ответить
  • Юлия
16.11.20 12:18

Людмила, пока карантин штрафов нет.

Ответить
  • Перекатиполе
16.11.20 12:36

Очень скоро ГНИ нечего будет блокировать - с этим успешно справляется кабмин. Банкротство многоих предприятий уже близко.

Ответить
  • Ігор
16.11.20 15:31

Цікавинка: 30% не оскаржують, лишається 70%. З них 80% або 4/5 (70% : 5 х 4 = 56%) задовольняється. Тільки 20% з 70%, тобто 14% (70% :5) є ризиковими.
Висновок: ефективність системи = 14%.

Ответить
  • Людмила
16.11.20 15:36

Всем спасибо за ответ!Кстати, местная налоговая сказала, что штраф будет, на горячей линии ответили, что на время карантина штраф отменен.

Ответить
  • 5252
17.11.20 07:27

Таблицу подавала 15 раз-отмена, несоответствие ОФ-откуда им знать, как  изготовляются, монтируются и.д. в производстве детали , если они не знают как картошка выращивается (на деревьях растет). По первому событию блок НН, а пришли деньги на р-с -все ок НН прошла, выходит дважды прошло НО, но они считают, что ошибочно зарегистрирована НН-должна быть включена в НО, отозвать НН-не возможно и заплати деньгу-да подавитесь вы своими деньгами-всех на воздух этих фискалетов и ОмельКА первого

Ответить
  • Оксана
17.11.20 08:42

ДПС - інтелектуальна сервісна служба! )))
У них на гарячій ліній двох слів від себе зв"язати не вміють, все тупо читають із законів на папірцю! 
Там ІНТЕЛЕКТом і не пахне!)))

Ответить
  • Люба
21.11.20 21:24

Попробовли  бы сами поработать...многие налоговики ушли в бизнес
Теперь стонут..до  них дошло.на самом деле дпс ники купаются в масле и живут за счет НАС. выдумывают всякую хрень.
Сделайте один налог с оборота сколько  экономии будет для  всех.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям