Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


24.11.20
8912 28 Печатать

Гетманцев про міфи навколо РРО

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев звертається до фізичних осіб - підприємців, до малого бізнесу, у якого є занепокоєння щодо запровадження РРО, та хоче розвіяти міфи, які назбиралися навколо РРО.

1. РРО – це надто складно і обтяжливо для малого бізнесу, особливо – ФОПів-спрощенців. Наявність РРО потребує найму бухгалтера.

На сьогодні РРО використовують 82 тисячі ФОПів, з них 28 тисяч перебувають на спрощеній системі оподаткування, в тому числі 10 тисяч – на ІІ-й групі єдиного податку. Щонайменше 5 тисяч ФОПів-«єдинників» з числа тих, хто використовує РРО, не мають найманих працівників. При цьому саме cеред тих ФОПів, що використовують РРО найменший відсоток тих, хто припинив свою діяльність (не більше 3,5%).

РРО не створює жодних проблем для реального ФОПа, що працює у легальному полі, оскільки такий ФОП все одно веде облік своїх продажів для власних потреб. РРО дозволяє робити це навіть простіше. Небезпеку РРО створює лише для тих ФОПів, що ведуть свою діяльність у «тіні», або взагалі виступають прикриттям для великого бізнесу, оскільки радикально підвищує для них ризики продажу товарів без декларування реального доходу.

Однак у порівнянні з «залізним» РРО, програмне РРО є ще простішим в роботі. Відеоурок щодо реєстрації програмного РРО.

2. РРО повинні застосувати платники єдиного податку 1 групи.

РРО не буде застосовуватися платниками єдиного податку 1 групи. Перша група це роздрібний продаж на ринках або діяльність з надання побутових послуг населенню (послуги ремонту або послуг перукарень, продаж текстильних виробів і т. д.) Ліміт для платників єдиного податку 1 групи - 1 млн грн. - ст. 296.10 ПКУ.

3. Платник єдиного податку повинен вести первинну документацію обліку товарів – п. 11, 12 статті 3 Закону України про РРО.

Не потрібно вести первинну документацію платникам єдиного податку, крім тих, хто здійснює продаж складної побутової техніки, лікарських засобів і ювелірних виробів - абзац 3 пункт 12 статті Закону України про РРО.

Пункт 11 ст. 3 - Для виконання вимог достатньо лише при продажу товару вказати ціну та кількість без необхідності програмувати або іншим спосіб вводити первинну документацію обліку товару.

4. Скасування книги обліку доходів означає право податкової здійснювати перевірку первинної документації.

Скасування обов'язкового застосування книги обліку доходу не означає обов'язок платника єдиного податку вести первинну документацію. Платник веде облік доходів і витрат у вільній і зручною для нього формі, електронному або паперовому вигляді, що і буде достатньою інформацією для податкового органу - ст. 296.1 ПКУ (вступить в силу з 1 січня 2021 г.). Державні органи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України). Якщо такого повноваження немає то скасування будь-чого не означає нічого.

5. Для підприємця введення в РРО великої кількості схожих по родовим ознакам товарів є обтяжливим та потребує значних зусиль.

ДПС забезпечить можливість введення товарів до РРО за родовими ознаками (групами товарів) для полегшення процесу введення даних до РРО (наприклад, при продажу будівельних матеріалів, сувенірів, біжутерії і т. д.).

6. Кожен підприємець повинен мати принтер. Це є значним матеріальним обтяженням для підприємця.

У підприємця немає обов’язку придбавати принтер при застосуванні програмного РРО – пункт 2 статті 3 Закону України про РРО. Рішення про те, в якій формі (електронній чи паперовій) видавати чек приймає продавець.

7. Кожен підприємець повинен купити «залізне» РРО.

Для виконання вимог Закону немає необхідності ставити «залізне» РРО та платити за його обслуговування або наймати додаткового працівника. У Законі прямо передбачено -програмне РРО надається податковою службою всім платникам БЕЗКОШТОВНО. Необхідно завантажити програму на свій смартфон - абз. 35 ст. 2 Закону України про РРО.

8. Великий об’єм даних (чеків) від програмного РРО сервер контролюючого органу не витримає.

З моменту запровадження ПРРО (1.08.2020 р.) зареєстровано 49,9 тисяч ПРРО та 51 млн. створених ними фіскальних чеків (близько 15 млн. чеків щомісяця). Жодних технічних проблем, пов’язаних із обсягами трафіку та зберігання інформації не відбувалося.

На сьогодні ДПС має достатній досвід створення та адміністрування великих баз даних загальнонаціонального масштабу і впевнено впорається з адмініструванням ПРРО.

9. Якщо підприємець знаходиться не за місцем здійснення діяльності (відпустка) він не зможе закрити касу (денний звіт).

Програмний РРО працює в режимі онлайн. Це означає, що підприємець може закрити касу (подати денний звіт) незалежно від місця знаходження.

10. Торгівля на ринку підлягає застосуванню РРО з огляду на невизначений статус ринку і об’єктів на ринку. 

Здійснення торгівлі на ринку підприємцем першої групи не підлягає застосуванню РРО.

Правила торгівлі на ринках затверджено Наказом Мінекономіки №57-188-84-105 та є визначеними. Статус ринку надається за рішенням органу місцевого самоврядування. Таким чином, питання про статус може вирішити орган місцевого самоврядування.

 Здійснювати продаж продукції на ринку підприємець може з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків, у контейнерах, кіосках, палатках тощо.

11. Обов’язкове застосування РРО для складної побутової техніки не призвело до позитивних результатів.

За інформацією від ДПС збільшення надходжень від ПДВ за період 2017-2019 р. (з моменту введення РРО для техніки) становить 297%. Вивести галузь з тіні повністю не вдалось, але є потенціал, через штраф в 1 гривню, який діяв до 1 серпня.

12. Обов’язкове застосування РРО при продажу лікарських/медичних засобів призвело до закриття аптек.

Інформація щодо закриття аптек, внаслідок прийняття правил РРО при продажу лікарських/медичних засобів, не відповідає дійсності. Кількість відкритих/закритих аптек знаходиться на одному рівні до моменту і після введення РРО. Саном на 01.09.2020 р. різниця між кількістю аптек до введення РРО (з 2018 р.) та після зменшилась на 495 аптек. Зменшення викликане виключно ситуацією на ринку. Наявності попиту та пропозиції. Для прикладу,  в порівнянні з іншими європейськими країнами та найближчими сусідами навантаження на одну аптеку є одним з найнижчих та становить до 2000 осіб. Зокрема, в Польщі – 2800, в Угорщині – 4300, в Словаччині – 2700.

13. При проведенні програмування РРО обов’язкового необхідно вносити УКТ ЗЕД для всіх товарів.

Пункт 11 статті 3 Закону України про РРО передбачає, що обов’язково вносити УКТ ЗЕД передбачена лише для підакцизної групи товарів.

14. Ризикові види діяльність не обґрунтовані.

Вони обґрунтовані високою прибутковістю предметів торгівлі (побутова техніка), їх небезпекою при неконтрольованому обігу (ліки) та масовістю (вироби з текстилю). При цьому тіньовий обіг таких товарів створює нечесну конкуренцію для легального бізнесу, який створює робочі місця та сплачує податки.

Фактично сьогодні мова йде не про захист бізнесу від контролюючих органів, а про захист легального бізнесу від нечесної конкуренції з боку «тіньовіків».

Зазначені ризикові види діяльності, для яких обов’язок застосування РРО з 01.01.2021 р., визначено з огляду на те, що вони перебувають повністю в «тіні». За наявності пропозицій, перелік видів ризикових  може бути розширено.

По материалам Данило Гетманцев
Комментарии
 • Юра Г.
24.11.20 04:36

Продавец принимает решение - ну ну, до встречи в суде.
пока эти, обратные от человека разумного подачу иска в суд на защиту прав потребителя не обложили .
.
У продавца нет права не выдать чек., возможность послать не отменяет обязанность выдать.
.
По конституции все граждане пользуются равными правами, в том числе и те, у кого нет причиндалов в виде гаджетов и мобил.
.
Хочу увидеть чек посланный на городской номер телефона.
.
Надеюсь судебные иски отрезвлят этих, лишенных интелекта.

Ответить
  Оценить
 • 59
 • 3
 • ***
24.11.20 10:27

Юра Г., Электронный чек - это как и переход на электронные налоговые накладные. "Распечатайте, мне так удобнее" не прокатит. Вы же пишете не о супермаркетах, где и ранее выдавались и будут выдаваться бумажные чеки. А у ФОПов все расчёты и раньше были или на пальцах или на калькуляторе.

Ответить
  Оценить
 • 4
 • 14
 • Юра Г.
24.11.20 12:54

***, Ну ладно у Данилы не все с интелектом, как у других.
.
Но для его сородычей :
аргумент 1 - РРО и ПРРО супермаркет использует наравне по выбору.
И ни кто не сможет запретить продавцу в супермаркете, вместо выдачи вам чека, отправить вам его на мыло,

Ответить
  Оценить
 • 8
 • 1
 • Юра Г.
24.11.20 04:43

По пункту 9
использование РРО не по месту регистрации штрафуется. Фактически Данило подталкивает на совершение противоправных действий.
.
или сняти отчета не является применением РРО?

Ответить
  Оценить
 • 9
 • 1
 • Владимир
24.11.20 12:41

Юра Г., Сможете аргументировать штраф за выполнение фискального отчетного чека не по месту регистрации РРО/ПРРО?

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 2
 • Юра Г.
24.11.20 13:01

Владимир, с натяжкой. Тут проблема не в том, что и кто может сделать, а в том, кто и что советует.
По факту Данило рекомендует использовать прро не по месту регистрации.

.
Речь шла в пункте 9 об отпуске, так кто и где работает на ПРРО.
Законность цифровой подписи человека без отзыва из отпуска опустим.
.
Я считаю унизительным, когда практически все функции прро в разработке и доработки.
.
Перед тем, как включить телик, рекомендуют ознакомиться с инструкцией.
.
инструкция к ПРРО ни дает лично мне ответа ни на один мой вопрос.
.
Я допускаю, что после взрыва мозга туплю, но не настолько, что бы не видеть аферистов, у которых что то пошло не так.

Ответить
  Оценить
 • 7
 • 1
 • Владимир
24.11.20 13:07

Юра Г., Гетманцев дал ответ на конкретный дебильный вопрос и дал на него вполне адекватный ответ. В ответе нет рекомендации открывать смену и проводить расчетные операции дистанционно. Проблема там одна, это СХ, который ушел  в отпуск, не выполнив Z-отчет.

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • Юра Г.
24.11.20 14:08

Владимир, ну хорошо, а если повстречался неудачно с короновирусом, и смотрит на нас свысока ( или из нод ног, как повезло). Какое решение проблемы, если стал небизчиком. Там говорят связь плохая.

Ответить
  Оценить
 • 1
 • 0
 • Юра Г.
24.11.20 04:44

ПУНКТ 8 .

Ответить
  Оценить
 • 2
 • 0
 • Буржуй
24.11.20 05:51

Наш обер-лейтенант Маковец говорил: «Дисциплина, болваны, необходима. Не будь дисциплины, вы бы, как обезьяны, по деревьям лазали. Военная служба из вас, дураки безмозглые, людей сделает!» Ну, разве не так? Вообразите себе сквер, скажем, на Карловой площади, и на каждом дереве сидит по одному солдату без всякой дисциплины. Это меня ужасно пугает.

Ответить
  Оценить
 • 44
 • 3
 • Икс
24.11.20 08:51

Это чудо даже далеко не понимает, что вводить в софт ПРРО не только наименование . но и штрихкод, и код УКТЗЕД далеко не "по зубам" каждому единщику.

Ответить
  Оценить
 • 17
 • 13
 • охохо
24.11.20 12:46

Икс,да и найманых нет, где время взять, все сама и сама. у меня интернет магазин, оплата за товар осуществляется через новою почту, на расчетный счет от покупателя с помощью приват 24, но налоговая трактует:  интернет-банкинг =чек РРО Зато весь мир трактует, что это  безнал. не все интернет магазины =розетке или касте

Ответить
  Оценить
 • 6
 • 5
 • Просто
24.11.20 08:58

Этот г...н даже нормально уволится не может, о чем еще может идти речь?

Ответить
  Оценить
 • 59
 • 58
 • Муравей
24.11.20 09:54

Данило-Чудило!!! Я не могу понять одного - он и правда до такой степени оторван от реальности, или издевается??? 

Ответить
  Оценить
 • 58
 • 53
 • *
24.11.20 10:45

Муравей, делает то, что ему велят

Ответить
  Оценить
 • 17
 • 0
 • Олег
24.11.20 10:44

Подскажите о каком именно законе идет речь? номер. Спасибо

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • Шурик
24.11.20 11:37

РРО - коррупция вся система РРО в Уркаине, вечные штрафы.
Все всё бросили и поверили в его брехню.

Ответить
  Оценить
 • 34
 • 32
 • Лара
24.11.20 11:58

Когда ж его уже уйдут? Утомил от слова совсем. Человек с огромным апломбом рассуждает о вещах, в которых понимает "как баран в звездах"

Ответить
  Оценить
 • 24
 • 21
 • Наталія
24.11.20 13:03

В лікарнях наведіть в першу чергу порядок,введіть РРО щоб видавали чеки, ато придбали КТ за державні кошти і ні чека ні ордера нічого не видають а беруть по 1200 грн., і на благодійні внески теж, Все йде в кишеню.Тут не потрібно багато заносити тільки послуга.

Ответить
  Оценить
 • 19
 • 0
 • Бухгалтер
24.11.20 13:41

п.1 и п.10 порадовали - все классно, совсем несложно, но и в отпуске не забудьте - прро доступен онлайн - не фиг совсем отдыхать, можно ж и удаленно поработать. А так да, все легко и прекрасно

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 1
 • мотя
24.11.20 15:44

Бухгалтер,ну и гоструда при проверке  спросит - а что это вы работали в отпуск (выходной), а двойною зп (или доп.выходной) не начислили?

Ответить
  Оценить
 • 2
 • 0
 • економіст
24.11.20 14:17

Порівняйте фантазії Гетьманцева з ЗІР подтківців.

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 0
 • Вважати недійсною
24.11.20 14:57

Наталія, 1000% права. На КТ, который приобретается за держанi ( народные ) кошти  по записи в горисполкоме может пройти аж 20 человек в месяц.  Остальное время он пашет на карман смотрящих за неучтённый нал.

Ответить
  Оценить
 • 14
 • 0
 • Владимир
24.11.20 16:17

Вважати недійсною,А чем они хуже ФЛП-единщиков?

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • Макарова Наталья
24.11.20 17:11

Действительно, в изменения к Налоговому кодексу сказано что единщики 1 группы не должны использовать РРО. А про отсутствие обязанности вести первичку нигде не сказано ни слова. В то же время в общих положения НК сказано что субъект хозяйствования должен вести первичку (если не ошибаюсь, где-то в районе 40 статьи). И сейчас есть разъяснения налоговиков о необходимости вести первичку единщикам, а с введением РРО желание нагнуть ФОП усилить до невозможности.

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 0
 • Влад
25.11.20 18:33

Макарова Наталья, ДПС хочет РРО для технически сложных на 1 группе но не может объяснить

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • INSPECTOR
24.11.20 18:24

хотел бы заметить по пункту 10.
Навскидку вспомнил с десяток торговых мест в округе, которые в простонародье называются рынками. НО, НО, юридически, в силу разных обстоятельств они давно перестали быть рынками либо никогда и не имели статуса рынка.  Так вот, там торгуют ФОПы на 1-й группе. Как тебе такое, гетманцеф?

Ответить
  Оценить
 • 9
 • 0
 • Елена
26.11.20 15:19

На сколько я понимаю прро должно находиться в точке торговли, ведь только продавец знает что покупается, и как теперь заучит фраза , что смену можно закрыть на мальдивах

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
218517 242
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд