Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


25.11.20
1648 0 Печатать

АМКУ застерігає фармацевтичні компанії не вводити в оману споживачів у рекламі ліків

Антимонопольний комітет України проводить дослідження у сфері реклами лікарських засобів, біологічно активних добавок та лікувальних процедур з метою виявлення та припинення недобросовісних практик.

На жаль, можемо констатувати, що не завжди виробники та реалізатори фармацевтичної продукції та послуг дотримуються принципів добросовісної конкуренції. Комітетом надано обов’язкові для розгляду рекомендації шістьом фармацевтичним компаніям припинити дії з поширення у рекламі лікарських засобів неповної або неточної інформації, яка може ввести споживачів в оману.

Зокрема, АМКУ застерігає учасників ринку від поширення неповної та неточної інформації щодо:

  • якості лікарського засобу та його ціни

Наприклад, від вживання у рекламі виразів на кшталт «висока якість, помірна ціна », «звільни голову за доступною ціною» тощо. Наголошуємо, що кожен лікарський засіб, що пройшов процедуру державної реєстрації, апріорі є якісним. А опис «помірна, доступна ціна» може бути додатковим стимулом для привернення уваги споживачів та вводити їх в оману, оскільки така характеристика хоч і може бути правдивою, проте може вводити споживачів в оману та надавати неправомірні переваги виробникам таких ліків перед їх конкурентами.

  • лідерства лікарського засобу

Наприклад, неприпустимо використовувати такі гасла як «№ 1 у світі в категорії препаратів…», «бренд №1 у світі серед препаратів…» тощо без належного підтвердження. Здебільшого вказані твердження суб’єктів господарювання базуються на даних минулих років, хоча поширюються у 2020 році. Окрім того, вони спираються на результати досліджень, проведених не у всіх країнах світу, а у значно меншій їх кількості.

  • швидкого ефекту лікарського засобу

Так, часто ми чуємо у рекламі, що той чи інший препарат «долає швидко біль та спазм», «сприяє полегшенню болю з першого застосування», «усуває біль з першого застосування», «допомагає враз», «капсула потрійної дії … активізується за декілька секунд», «допомагає швидко очистити та відновити печінку», «швидко знищує всі типи грибка на нігтях або шкірі». Водночас в інструкціях для медичного застосування засобів найчастіше взагалі відсутня інформація про часові проміжки їх дії або ж зазначається про більш тривале лікування. Отже, така реклама також може вводити в оману споживачів.

Про результати розгляду рекомендацій фармацевтичні компанії зобов’язані повідомити Антимонопольний комітет України.

З текстом рекомендацій Ви зможете ознайомитися на сайті АМКУ через 10 днів з моменту їх прийняття. 

По материалам Антимонопольний комітет України

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям