Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


01.12.20
1276 0 Печатать

Комітет ВРУ підтримує виплату одноразової допомоги у зв'язку з карантином

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує включити до порядку денного четвертої сесії законопроект про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2.

Члени Комітету розглянули питання щодо доцільності включення до порядку денного проекту Закону про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої распіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2 № 4429 на засіданні 30 листопада. Законопроект внесений Президентом України і визначений як невідкладний.

Під час засідання зазначалося, що законопроект розроблено з метою забезпечення фінансової підтримки застрахованих осіб та суб’єктів господарювання, які постраждали внаслідок дії посилених обмежувальних заходів, запроваджених Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також послаблення адміністративного тиску на бізнес для підтримки його економічної активності шляхом забезпечення безперервності діяльності дозволених видів бізнесу у період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та після їх закінчення, безперервності дії договорів оренди державного та комунального майна у зазначений період, розширення кола суб’єктів підприємництва для отримання державної підтримки.

Під час засідання зазначалося, що законопроект в разі його прийняття торкнеться кількох мільйонів застрахованих осіб і фізичних осіб-підприємців. Відповідним органам треба буде достатньо швидко зреагувати і провести відповідне фінансування. Тому було передбачено у законопроекті застосування електронної системи ідентифікації, подачі матеріалів, подачі заяв щодо отримання цієї допомоги. При цьому допомога буде виплачуватися за рахунок бюджету цього року і має бути забезпечена виплата до кінця цього року. Під час обговорення зазначалося, що дуже важливим є питання швидкості прийняття відповідних нормативно-правових актів, скільки після них ще потрібно організувати відповідну роботу, зокрема, виділення коштів з Фонду боротьби з коронавірусною хворобою.

Учасники засідання також звертали увагу на необхідність доопрацювання законопроекту, внесення окремих уточнень до статей та Перехідних і Прикінцевих положень в частині уточнення періоду страхування.

Комітет за результатами розгляду одноголосно підтримав включення законопроекту до порядку денного четвертої сесії.

Більш детально про цей законопроєкт читайте у матеріалах:

8 тисяч гривень від держави: всі подробиці законопроєкту

Матеріальна допомога роботодавцям - юрособам та компенсація ЄСВ: як держава підтримає бізнес у період карантину

«Карантинні» гроші: 8000 грн. кому дадуть і коли?

По материалам ВРУ
Комментарии
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
230265 258
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд