Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


01.12.20
758 6 Печатать

СМКОР на захисті легального бізнесу від конкуренції з тіньовим

Про ефективність роботи Державної податкової служби свідчать результати із адміністрування податків: надходження до бюджету вже перевищили річні очікування. На цьому наголосив заступник Голови ДПС Євген Олейніков під час засідання колегії ДПС.

За його словами, зокрема, одним з базових показників для оцінки результатів адміністрування податку на додану вартість визначено податкову ефективність з ПДВ.

«Ми впевнено втримуємо податкову ефективність з ПДВ на рівні, що перевищує показники минулого року. Цей показник дає можливість оцінити результати роботи податкової без впливу таких факторів як інфляція, зміна цін тощо. Це – база і результат у вигляді сплати ПДВ», - підкреслив Євген Олейніков.

Він також зазначив, що важливим є не тільки досягнуті результати в адмініструванні, а й методи, якими вони забезпечені.

«Наразі ДПС забезпечує своєчасне ефективне відшкодування ПДВ платникам. Ми задовольняємо повністю заявку бізнесу на відшкодування, при цьому не знижуючи ефективність контрольно-перевірочної роботи, контролю за відшкодуванням ПДВ. Це важливо не тільки з точки зору підтримки бізнесу, особливо в умовах карантинних обмежень, адже це обігові кошти бізнесу, а й дуже важливо для забезпечення загальної стійкості системи державних фінансів», - наголосив Євген Олейніков.

Заступник Голови ДПС також відзначив ефективність роботи системи моніторингу ризиків при реєстрації податкових накладних. Так, обсяг початково зупинених податкових накладних у рамках моніторингу складає менше ніж 1,5 % за сумою. Але після надання платниками роз’яснень по проведеним операціям, переважна частина цих накладних ДПС реєструється в адміністративному порядку.

«Це не судове оскарження, а адміністративна процедура, в межах якої податкова оперативно з’ясовує наявність або відсутність ризиків  та за відсутності ризиків задовольняє скарги платників податків. Хоча законодавчо службі надано право під час карантину збільшувати терміни розгляду скарг,  ми цим правом не користуємось, скарги розглядаються протягом 5 – 10 днів», - зазначив Євген Олейніков.

Загалом з початку року за рішеннями органів податкової служби залишилися незареєстрованими накладні на суму 2,5 млрд грн. З цієї суми більше як 50% взагалі не оскаржувались платниками ні до податкових органів, ні до суду. У загальному обсязі надходжень це становить менше ніж 1%, що є свідченням використання системи моніторингу ризиків як ефективного податкового інструменту для протидії  зловживань з ПДВ. При цьому з травня 2020 року спостерігається зростання обсягів реалізації, що вже перевищили показники відповідних періодів минулого року.

«Результати забезпечення надходжень до бюджету свідчать: коли ми ефективно працюємо проти тіньової економіки, легальний бізнес збільшує свої обсяги продажу і свої податкові відрахування. Тому наше головне завдання – захистити легальний бізнес від конкуренції з тіньовим», - наголосив Євген Олейніков.

По материалам КМУ
Рубрика:
Комментарии
 • Мария
01.12.20 10:01

Как замечательно нашли способ пополнять бюджет. Блокируют нн по аренде, когда у предприятия есть собственная недвижимость, 20 ОПП сдано, таблица 5 подана 3 раза и каждый раз отказ - нет в наличии ОС для такой деятельности - ПОЛНЫЙ АБСУРД
Повсеместная блокировка нн сельхозникам, Таблица 5 должна быть принята автоматически, но через пару дней ее "бартует" Киев. Для подготовки разблокировочных документов к нн в среднем уходит неделя-две. Контрагент не получает вовремя нн кредит - идет искуственное наполнение бюджета. 
Другой контагент - рисковость. Боролись полгода, возили письма в главный офис в области, ответы приходили от местной налоговой - пишите не туда, обратитесь в главный офис. Писали в Киев просили разобраться - никакой реакции. Все делается для людий. Вопрос только для каких?
Задолбал популизм, когда можно будет уже нормально работать?!!!

Ответить
  Оценить
 • 12
 • 0
 • c-т
01.12.20 11:39

я думаю,что в нашей стране-никогда.

Ответить
  Оценить
 • 4
 • 0
 • Андрій
01.12.20 11:39

Може досить лапшу на вуха вішати? Якраз з легального бізнесу цією довбаною системою і вижимають всі соки. 

Ответить
  Оценить
 • 3
 • 0
 • Світлана
01.12.20 11:51

там по ВР фопы скоро все остальные выйдут , в реальности все совсем по другому 

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • Ігор
01.12.20 13:01

Як ці корумповані розумові невдахи активізували пропаганду після згадок про "скрутки" під дахом "Партії Регіонів" Roshen.

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
 • мария
03.12.20 10:39

слово "совесть" явно у этого фискала не в ходу. Пополнить бюджет? да не вопрос. Команда  фас : блокируем НН. И вот они в шоколаде , а мы .. даже не уточняю где. Так врать бессовестно. Работать дайте! Просто не лезьте и все.Про таблицу вообще молчу, знакома пыталась сдать 6 раз. Плюнула. А в ГНС явно работает сказочник, который выдумывает отписки почему не принимается таблица. 

Ответить
  Оценить
 • 0
 • 0
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
218549 242
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд