Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


01.12.20
1245 0 Печатать

За приховання трудових відносин під навчання передбачена відповідальність

Управління Держпраці звернулося з апеляційною скаргою до Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі про накладення штрафу на ФОП за неоформлених працівників. З винесеною Головним управління постановою підприємиця не погодилась та оскаржила відповідне рішення у Львівському окружному адміністративному суді.

Під час контрольного заходу у цього суб’єкта господарювання інспектори праці зафіксували порушення норми Кодексу законів про працю України, а саме допуск до роботи трьох працівників без укладення трудового договору.

Натомість ФОП уклала з особами договори про надання послуг навчальних курсів з візажу та перукарства, не маючи при цьому статусу школи чи навчального центру. Роботодавець наполягала, що угоди, нібито, були спрямовані на кінцевий процес і не пов’язані із самим процесом праці.

Однак, фахівці Головного управління під час розгляду апеляційної скарги довели що предметом представлених для перевірки договорів є власне праця працівника в процесі виробництва, відповідно, фізичні особи повинні були виконувати систематично певні трудові функції, а саме надавали клієнтам послуги візажу та перукарства. Також в укладених договорах не було зазначено, який результат роботи повинен передати виконавець замовнику, не визначено переліку завдань роботи, її обсягу, видів тощо.

У результаті колегія суддів підтримала апеляційну скаргу Управління Держпраці та скасувала рішення суду першої інстанції.

Відповідно до прийнятого судового рішення, ФОП зобов’язана сплатити штраф за працівників без оформлених трудових відносин у розмірі 375 570 грн.

По материалам ГУ Держпраці у Львівській області
Комментарии
фото автора В фокусе
Дмитрий Костюк Отчет по ЕСВ ФЛП — 2020: пример заполнения...
230709 258
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд