Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


05.05.14
2297 20 Печатать

О гарантиях военнослужащим во время мобилизации

   Підготовлено експертами Компанії «Дінай», www.dinai.com
   
   Автор: Ольга Шара
   
   Держінспекція з питань праці роз’яснює: з 01.04.2014 р. не підлягають звільненню громадяни, яких призвано на військову службу за призовом під час мобілізації. Вони увільняються від роботи (звільняються від виконання посадових обов’язків) відповідно до ст. 119 КЗпП. За ними зберігається середній заробіток на період до одного року (починаючи з дати початку проходження військової служби).
   
   Тому за угодою між працівником і власником (уповноваженим ним органом) наказ про звільнення працівника на підставі п. 3 ст. 36 КЗпП може бути скасований. І збереження зарплати у такому випадку здійснюється з дня призову на військову службу (день, зазначений у повістці військового комісаріату).
   
   Також спеціалісти держінспекції наголошують, що Законом України N 1169-VІІ від 27.03.2014 року не передбачено застосування його вимог до працівників, звільнених з дня оголошення мобілізації до 01.04.2014 р. Тобто виходить, що військовозобов’язані, які були призвані на військову службу під час мобілізації 21 березня 2014 року до набуття згаданим Законом України законної сили, втратили право на отримання заробітної плати, збереження місця роботи та посади.
   
   Для врегулювання даного питання Міноборони розробило законопроект, який передбачає, що гарантії соціального захисту призваних на військову службу під час мобілізації, зокрема зі збереження місця роботи, посади та середнього заробітку, вступають в законну силу з початком мобілізації. А до прийняття передбачених змін військовозобов’язаним пропонується звернутися до роботодавця за колишнім місцем роботи із заявою щодо поновлення на роботі. У разі відмови роботодавця від поновлення на роботі громадяни мають право звернутися за соціальною та правовою допомогою до військового комісаріату за місцем проживання або безпосередньо до суду.
   
   ----------------------
   
   Роз’яснення Державної інспекції України з питань праці від 30.04.2014 р.
   
   Роз’яснення Міністерства оборони України від 29.04.2014 р.
   
   Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Інна
06.05.14 08:38

Тобто, хоча мобілізовані весь квітень перебували на службі, але на підприємстві мають заплатити їм зарплату як за робочі дні????

Ответить
  • Бухрозница
06.05.14 09:01

Да

Ответить
  • Інна
06.05.14 09:17

Спасибо!!!

Ответить
  • Лена
06.05.14 09:27

уволят за день до мобилизации по собственному и все дела. Сомневаюсь, что тысячам выплачивают з/п

Ответить
  • Mila
06.05.14 10:03

Реалии таковы, что то что предлагают -для предприятий непосильная ноша. В кризис сработниками ужались до минимума. А работу делать надо. :(

Ответить
  • кофе
06.05.14 10:28

меня возмущает еще ЧП-ка призвали неизвестно сколько служить, но налоги единый и ЕСВ платить обязан да еще и штрафы

Ответить
  • Ирина
06.05.14 10:29

а точно выплачивать зарплату все время? ведь збереження не значит выплата....

Ответить
  • Наталья
06.05.14 12:20

Вони увільняються від роботи (звільняються від виконання посадових обов’язків). Никокой ЗП им платить не нужно. По предприятию делаете приказ с сылкой на ч.4 ст. 119 КЗоТ.

Ответить
  • к.
06.05.14 15:29

Наталья, я не согласна, за ними сохраняется средняя зарплата и рабочее место

Ответить
  • Інна
06.05.14 15:35

http://www.dinai.com/overview/1167

Ответить
  • VVV
06.05.14 15:49

Сохраняется и выплачивается, это разные вещи.

Ответить
  • Наталья
06.05.14 18:04

Совершенно верно, рабочее место сохраняется и ЗП, но его принимают на гос.службу по место мобилизации и они обязано платить ЗП.

Ответить
  • Олеся
06.05.14 21:01

(В статье есть и про ЕСВ) Правительство заплатит за мобилизованных проценты по кредитам Военнослужащие не будут платить Единый соцвзнос в период несения службы, а правительство заплатит за них проценты по кредитам за время несения службы. О соответствующем решении парламента сообщил вр. и. о. замглавы Администрации Президента Андрей Сенченко. «Возникает коллизия, когда люди мобилизованы на 45 дней, защищают свою страну, но при этом обязаны платить ЕСВ. Теперь они освобождены от выплаты этого взноса», — сказал он. Кроме того, по словам Сенченко, премьер Арсений Яценюк заверил, что правительство погасит проценты по кредитам мобилизованных военнослужащих за время несения ими службы. «Премьер заверил, что правительство нашло финансовые возможности на погашение процентов, если у этих людей есть кредиты», — заверил Сенченко Источник: pravda.com.ua

Ответить
  • агава
07.05.14 10:40

Для Наталі, а де в ст 119 КзПП є частина четверта??? Навіщо Ви неправдиво інформуєте людей. Як то не потрібно платити???? в ч. 3 КзПП вказано "Працівникам, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, гарантується збереження місця роботи, посади і середнього заробітку" "

Ответить
  • хм
07.05.14 11:29

сохранение зп не значит віплата и нефиг тут истерить! Военкоматі требуют справки по средней зп и будут ее віплачивать

Ответить
  • агава
07.05.14 11:57

для ХМ, а Ви працюєте у військоматі, що так стверджуєте? Десь є роз'яснення, що саме міноборони буде оплачувати середню зп? можна багато чого "придумувати" й додумувати, а де ФАКТИ?

Ответить
  • Таня
07.05.14 14:51

Середній заробіток виплачує роьотодавець, а після цього подає довідку до військомату. На підставі цієї довідки гроші повертаються роботодавцю. Чи будуть повернуті реально, враховуючи ситуацію в державі, це питання. Але принайині на даний момент військомати приймають довідки про середню і мова про повернення коштів йде.

Ответить
  • mad
07.05.14 15:25

Таня права! И начисляет, и выплачивает средний заработок работодатель. Выплаты в общем порядке - в сроки для выплаты ЗП на предприятии: или на карточку или депонировать (так как естественно не явится). Но перед мобилизацией - выплатить за отработанное время и средний за первые полмесяца сборов или мобилизации. Когда работник вернется, принесет соответствующие справки, с расчетами и ведомостями на выплату ЗП идти в военкоматы, и эти средства буду возмещены из бюджета (теоретически). Все регламентировано Инструкцией 80 от 12.03.07 - там все детально расписано - как считать и кода платить. Раньше она касалась только сборов, теперь и мобилизации. Так что платить. Было уже масса разъяснений и статей.

Ответить