Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


05.01.21
2516 5 Печатать

Пропозиції від бізнесу щодо роботи в час жорсткого локдауну

З 8 до 25 січня в країні запроваджується локдаун. Європейська Бізнес Асоціаця завжди підтримувала уряд в послідовній боротьбі у запобіганні поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19. Разом з тим, в контексті прийняття постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» № 1236 від 9 грудня 2020 року від імені бізнесу хочемо звернути увагу на необхідність врегулювання окремих норм.

Так, в першу чергу, хотіли б подякувати за врахування в Постанові № 1236 ряду пропозицій представників бізнесу в частині запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів:

  1. надання послуг у сфері громадського харчування із можливістю здійснення замовлень на винос, оскільки через заборону такого виду діяльності навесні суб’єкти господарювання несли додаткові витрати на кур’єрів.
  2. приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах у закладах, визначених у підпункті 4 пункту 3 Постанови № 1236.

У той же час, деякі норми потребують доопрацювання. Так йдеться про необхідність:

  1. дозволити роботу магазинів формату дрогері, а непродовольчим магазинам створювати пункти видачі замовлень в магазині. Тобто надати можливість покупцю, здійснюючи замовлення товару з дому через Інтернет, обрати адресну доставку в магазин, а не викликати додатково кур’єра. Таке положення зможе дещо розвантажити роботу поштових відділень та зменшити скупченість людей в місцях видачі товарів. Крім того, деякі споживачі не бажають додатково контактувати з кур’єрами при адресній доставці або стояти в черзі у поштових відділеннях.
  2. дозволити реалізацію непродовольчих товарів, якщо споживач вже потрапив до магазину роздрібної торгівлі. На сьогоднішній день товари повсякденного вжитку, що розміщуються в межах тих самих торговельних приміщень і потреба в яких є щоденною, будуть заборонені для реалізації. Разом з тим, інтернет магазини матимуть перевагу в частині отримання прибутків.
  3. дозволити діяльність з технічного обслуговування та ремонту не лише транспортних засобів, а й ремонту технічно складних побутових товарів, побутових виробів і предметів особистого вжитку. Важливість цього уточнення ще більше зростає в контексті обмежень щодо продажу побутової техніки в роздрібній мережі. Окрім того, варто зазначити, що здійснення такої діяльності не передбачає скупчення людей та виключає їх тривале перебування у приміщенні. Це дає змогу забезпечити належне дотримання протиепідемічних вимог як самими суб’єктами господарювання, так і контроль за дотриманням таких вимог споживачами послуг.
  4. дозволити в період більш жорстких карантинних обмежень діяльність з продажу та надання в оренду чи лізинг транспортних засобів.
  5. не обмежувати здійснення діяльності із заготівлі вторинної сировини, що необхідна для забезпечення безперервного виробництва, а також продовжити роботу пунктів прийому вторинної сировини, оскільки вони забезпечують заводи оборотною тарою для повторного використання.
  6. передбачити окремо пряму заборону бізнесу здійснювати обслуговування покупців без одягнутих ЗІЗ, зокрема респіраторів або захисних масок, адже наразі дана пряма заборона відсутня.
  7. розглянути можливість врахування пропозицій, щодо підтримки діяльності великих виставкових центрів. Такі бізнеси мають значне податкове навантаження з податку на землю, при цьому у період тривалих карантинних заходів позбавлені можливості проводити господарсько-економічну діяльність. Тому варто дозволити проведення масових заходів у приміщеннях виставкових центрів з дотриманням санітарних норм «не більше однієї особи на 15 кв. метрів площі будівлі».
  8. Надати можливість працювати готелям, хостелам, з якими були укладені договори на довгострокове проживання та про надання послуг з розміщення працівників, які забезпечують життєдіяльність населення та функціонування видів діяльності, які дозволені під час дії карантину.
По материалам Європейська Бізнес Асоціаця

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Тетяна
05.01.21 10:26

В магазине розничная и оптовая  торговля ( опт по безналу небольшие суммы) в КВЕДАХ первыми при регистрации поставили 46 код. Магазин строительных материалов, покупателей  мало- - в час и десятка нет. Из-за КВЕДА помощи 8 тыс. нет, аренду и налоги платить за январь надо, работать нельзя. Неужели прод.супермаркеты более безопасны в плане короновируса, чем такая  мелкота? Где взять деньги на налоги и на зарплату?. Почему не разрешить им работать хоть на вынос?

Ответить
  • Оленка
05.01.21 11:34

Тетяна, ситуація аналогічна, абсолютно з Вами згодна. А ми маємо взагалі закритися, чи можемо працювати без клієнтів, наприклад. Бо я вже зовсім запуталась((

Ответить
  • Татьяна
05.01.21 10:52

Тетяна,Поддерживаю тезка. У нас один в один та же ситуация, мы тоже строительный магазин ОПТОВО-розничной торговли. Первый КВЕД 46 и 15человек рабочих без помощи и без зарплаты.

Ответить
  • Андрей
05.01.21 11:46

Не стойматериалы, но площадь большая, людей немного и те же проблемы

Ответить
  • данет
05.01.21 20:32

надо лишить гражданства правительство и выдворить их всех из страны.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям