Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


20.01.21
2065 0 Печатать

Виник податковий борг та потрібно сплатити поточне зобов'язання: як зараховуються кошти?

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов’язання перед погашенням податкового боргу забороняється.

Статею 87 ПКУ визначено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу, контролюючі органи зобов’язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, у рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеному платником податків.

Зазначена вимога ПКУ реалізована у Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666 (далі – Порядок).

Згідно з пунктом 8 цього Порядку, у разі наявності у платника податків/платника єдиного внеску податкового боргу / недоїмки з єдиного внеску розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного у полі «Призначення платежу» розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається у порядку черговості, встановленому ПКУ, а такому виду сплати присвоюється код виду сплати 140 – «Надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу / недоїмки з єдиного внеску».

Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов’язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та ЄСВ.

Відповідно до п. 131.2 ПКУ при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов’язання.

У наступну чергу кошти зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу – в рахунок пені.

Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган здійснює такий розподіл самостійно.

Звертаємо увагу платників податків на необхідності дотримання вимог наказу Мінфіну від 24.07.2015 р. № 666 та при наявності податкового боргу (недоїмки з ЄСВ) зазначати код виду сплати 140 – надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу (недоїмки з ЄСВ).

По материалам ГУ ДПС в Житомирській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям