Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


23.01.21
2420 3 Печатать

Як виписати зі свого житла осіб, які вже там не проживають?

Відповідно до ч. 1 ст. 316 Цивільного кодексу правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Окрім того, згідно зі статтею 317 ЦК власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. Стаття 319 ЦК визначає, що саме власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Особа має право на звернення до суду за захистом своїх прав та інтересів.

Для початку в таких випадках потрібно скласти акт про осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні впродовж року. Окрім того, належним доказом відсутності певних осіб за місцем їх постійного проживання є покази свідків. Після зібрання всіх необхідних доказів наступним кроком є звернення до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

До позовної заяви додаються такі документи (перелік не є вичерпним):

  • документ, що підтверджує сплату судового збору (908 гривень);
  • документи, що підтверджують право власності на нерухоме майно;
  • документи, що підтверджують факт відсутності члена сім'ї власника у займаному приміщенні без поважних причин понад один рік.
По материалам Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Руслан
23.01.21 14:15

Дикувата спадшина щодо реєстрації (прописки). Моя власність, а виписати того, хто там не мешкає тільки через суд. Ідіотизм з атавізмом. Взагалі, є власник, а реєстрація повинна бути в місцевих радах хай даже з посиланням на мою власність, але це тільки інформативна модель, а не прив`язка до власності.

Ответить
  • Наталія
23.01.21 18:38

Баба  давно приписала внука ,а він виявився не порядним- набрав кредитів, працювати не хоче, банки до баби дзонять і виписати не може бо потрібно іти до суду. І тепер через це старші люди не можуть  субсидії оформити . 

Ответить
  • 111
24.01.21 11:15

субсідії принижують, дайте нормальні зарплати

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям