Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


12.02.21
10387 11 Печатать

Переказ з платіжної картки, для зарахування коштів на рахунок отримувача, є безготівковим розрахунком, - НБУ підготував проєкт постанови

Нацбанк України має намір розширити можливості застосування корпоративних платіжних карток. Для цього регулятор планує осучаснити та удосконалити вимоги законодавства щодо емісії платіжних карток та їх використання бізнесом.

Зокрема, Нацбанк планує чітко визначити, що:

  • бізнес має право самостійно визначати перелік осіб, які матимуть можливість використовувати корпоративні платіжні картки для розрахунків;
  • переказ, ініційований з використанням платіжної картки, для зарахування коштів на рахунок отримувача,​ є безготівковим розрахунком. 

Окрім того, регулятор планує спростити отримання платіжної картки довіреною особою/представником фізичної особи-власника рахунку. Так, передбачається надати можливість складати довіреність на отримання платіжної картки у відділені банку.

Відповідні зміни містить проєкт постанови Правління НБУ “Про внесення змін до Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням” (далі – проєкт), який регулятор пропонує до обговорення громадськості та бізнес-спільноті.

Зауваження та пропозиції до проєкту приймаються до 17 березня 2021 року на поштову та електронну адресу Національного банку України.

Поштова адреса: 01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9, Національний банк України, Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку.

Електронна адресаnbu@bank.gov.ua.​

По материалам НБУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • алиса
12.02.21 16:12

аллилуйя!

Ответить
  • Пёс да лис
12.02.21 17:10

алиса, чему радуетесь? Если без рРО, то зря. Эта постанова (который и нормативной можно не считать) о другом. Вот если бы речь шла о банковской операции, то да, согласен. А безнал вообще ни о чем.

Ответить
  • Иван
15.02.21 13:49

Пёс да лис,согласен.Покупатель оплатил картой и для него безналичный расчет.

Продавец получил платеж с карты это для него тоже безналичный расчет.


Но для продавца это безналичный расчет который надо через РРО провести.


Поэтому польза для продавцов от этого  письма  НБУ только  в местах общественного пользования и только  если оно будет в бумажном виде.


Ответить
  • лада
12.02.21 17:07

А если покупатель оплатит с любого обычного терминала на счет ФОП, это не будет входить в безналичный расчёт? 

Ответить
  • Пёс да лис
12.02.21 17:13

лада, если вы об РРО, то такая операция не является расчетной в понимании закона об про. Дальше можно не философствовать и не читать бредни налоговой.

Ответить
  • Шурик
13.02.21 20:14

После открытия ресторана Партхаладзе расчёты иностранцев велись корпоративными карточками. Почти 20 лет назад эти средства не зачислялись на счёт ??? Иностранных корпоративных карт, сколько государство украло,?
И опять никак ? 

Ответить
  • Elena
15.02.21 09:47

Лучше бы они закон об РРО обновили, а то он совсем древний, где тот 1995 год!

Ответить
  • Икс
15.02.21 09:59

Если бумажка не шуршала и монетка не звенела то операция : безналичная, но регистрацию операции через РРО в режиме cashless никто не отменял. Опять вводят в заблуждение.

Ответить
  • ta
15.02.21 15:28

Икс, как понять по банк выписке плачено налом в кассе банка или картой в терминале. Или та и др операция тянут РРО?

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
15.02.21 10:22

… а всё из-за определения розрахункової операції в Законе про РРО, которая может быть как "наличной", так и "безналичной"...

Ответить
  • Тетяна
15.02.21 10:49

Звертаю увагу - це позиція НБУ. Позиція податкова - абсолютно протилежна!

Ответить