Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.02.21
18811 11 Печатать

З 24 лютого в Україні запровадять адаптивний карантин. Передбачене пом’якшення обмежень

Уряд запровадив введення адаптивного карантину в Україні з 24 січня. Діятимуть чотири рівні епідемічної небезпеки, за якими і встановлюватимуться ті чи інші обмежувальні заходи. Відповідний проєкт постанови представив під час засідання Уряду Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Ми маємо вагомі досягнення у боротьбі з пандемією: це стабілізація поширення на території України захворюваності на COVID-19. Вдалося значно збільшити потужності системи охорони здоров'я. Зокрема, станом на початок лютого маємо понад 67 тисяч ліжок для надання стаціонарної допомоги хворим. Понад 57 тисяч ліжок забезпечені подачею кисню. Рік тому, на початок епідемії, у нас було 12 тисяч ліжок і тільки 3,5 тисяч – з киснем. Уся наша стратегія – а це й адаптивний карантин, що був влітку, і карантин вихідного дня, і жорсткий карантин у січні дали результат», – зазначив Міністр.

Зокрема, як наголосив очільник МОЗ, на сьогодні Україна знаходиться на 34 місці в Європі за смертністю від COVID-19 на 1 млн населення, а це один з найкращих показників серед європейських держав. 

Відповідно до проєкту постанови, яку Уряд підтримав, передбачено чотири рівні епідемічної небезпеки: зелений, жовтий, помаранчевий та червоний.

Зелений рівень – той показник, якого слід досягнути для послаблення або скасування протиепідемічних заходів. Він може бути встановлений за умови, що рівень  захворюваності на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України не перевищуватиме 50 %епідемічного порогу, встановленого для відповідного регіону. Другий критерій – виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену) – менше 5 %.

Жовтий рівень є базовим для всієї країни і передбачає відповідні обмеження та протиепідемічні заходи, але з певними пом’якшеннями.

Зокрема:

  • Дозволятиметься проведення масових заходів (культурних, спортивних тощо, якщо для однієї особи передбачатиметься 4 кв метри площі, або з наповненістю залу понад 50% місць. (Раніше діяли обмеження, що в заходах може брати участь не більше 20 осіб і для кожного мало бути передбачено 5 кв метрів площі);

  • Дозволятиметься відвідування закладів освіти групами більш, як 20 осіб;

  • Можна буде проводити матчі командних ігрових видів спорту, але за умови, що глядачів буде половина від передбачених місць;

  • Будуть працювати ресторани, кафе, бари та їдальні – до 24 години (раніше працювали до 23 години);

  • Дозволяється робота басейнів, у спортзалах та фітнес-центрах можна буде перебувати більшій кількості людей.

Помаранчевий рівень встановлюється після жовтого і свідчить про ускладнення епідемічної ситуації. Він не передбачає встановлення додаткових обмежень на державному рівні, але сигналізує про небезпеку наближення до червоного рівня.

На червоному рівні передбачається введення жорстких карантинних обмежень, які діяли під час січневого локдауну.

Зокрема:

  • Буде заборонена діяльність закладів громадського харчування (окрім адресної доставки та обслуговування на виніс);

  • Заборонена робота ТРЦ та інших розважальних закладів – кінотеатрів, театрів тощо.

  • Не працюватимуть заклади освіти (окрім дитячих садків і початкових класів у школах);

  • Будуть зачинені непродовольчі ринки та магазини, спортивні зали, басейни, фітнес-центри.

По материалам МОЗ України

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ігор
17.02.21 16:58

Як вони себе хвалять.
Коли вакцина буде для всіх? Багаті старці себе вже таємно вакцинували. Як вони за життя чіпляються скорченими пальцями. Вони в нас на шиї ще багато років будуть, а на підтанцівках попи та видовищні "патріоти".

Ответить
  • марина
18.02.21 10:35

Ігор, партизаны вакцинаторы, хоть все живы остались.

Ответить
  • Анна
17.02.21 17:53

Ігор, да пусть вакцинируются, Вам, что жалко? Как раз на себе и опробуют)

Ответить
  • SHADOW
17.02.21 21:17

"намордники" не отменяют?

Ответить
  • Просто
18.02.21 09:59

SHADOW,
Особенно пусть помьякшують в Ивано-Франковске и Черновцах. А там и день на поезде до Киева "оно" опять доберется.

Ответить
  • Елена
18.02.21 10:30

головне щоб всі були в намордниках!!!

Ответить
  • Ольга
18.02.21 13:57

А вот и новый пунктик,так резко нарисовался чтобы всех засунуть в резервацию под названием "Государство Украина" : той показник, якого слід досягнути для послаблення або скасування протиепідемічних заходів. Він може бути встановлений за умови, що рівень  захворюваності на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів України не перевищуватиме 50 %епідемічного порогу, встановленого для відповідного регіону."   Потом прилепят % заболеваемости туберкулёза,кори и краснухи и все будем пожизненно ходить в масках и плясать под дудку распорядителей государства.

Ответить
  • Ольга
18.02.21 13:58

Именно захворюванності на грип и ГРВІ, т.е.эти  "карантины" будут до бесконечности.

Ответить
  • данет
18.02.21 14:13

очередной бред зеленых

Ответить
  • злой клоун
18.02.21 17:39

как уже надоела постоянная информация про ковид( займитесь же делом

Ответить
  • финмон
18.02.21 20:55

Все должны быть в намордниках, одобряю. Кроме избранных.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям