Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


02.03.21
2229 10 Печатать

98 % перевірок є результативними, - ДПС

Протягом минулого року податковою службою було проведено 42,4 тис. перевірок. При цьому, враховуючи запроваджений з 18 березня 2020 року мораторій на проведення документальних перевірок, аудитори податкової служби перевіряли лише операції з підакцизної групи товарів та правомірність відшкодування ПДВ. Про це повідомила Перший заступник Голови ДПС Наталія Рубан під час презентації Публічного звіту ДПС за 2020 рік.

Можливість проведення перевірок була відновлена лише наприкінці минулого року.

«Всього було охоплено документальними перевірками 0,7% від зареєстрованих юридичних  і 0,7%  фізичних осіб. Розрахована сума ризиків, яку ми перевірили, – це 20 млрд грн. Мушу сказати, що 98% всіх перевірок документальних планових є результативними. Безрезультатні перевірки – це, як правило, перевірки за заявою платника на ліквідацію тощо, їх не так багато», – зазначила Наталія Рубан.

Вона також розповіла, що інформація про визначені ризики є відкритою і бізнес може їх бачити. Загалом визначено 139 критеріїв ризиковості, з яких 94 – автоматизовано.

«Ми розробили програмний продукт, який надає можливість платнику у своєму електронному кабінеті може бачити ці ризики і скоригувати свою діяльність так, щоб не підпадати під ризики, під посилений аналіз і увагу податкової», – наголосила Перший заступник Голови ДПС.

За результатами перевірок у 2020 році платникам донараховано 17,7 млрд грн. Загалом більшість донарахованих платежів, по яких фіксувалися ухилення, стосувалися ПДВ та податку на прибуток.

За результатами перевірок до бюджету надійшло 2,3 млрд грн донарахованих і сплачених платниками сум, зменшено збитків на 13 млрд грн, відшкодування ПДВ – на 2,5 млрд грн, які були зафіксовані актами.

«В останні роки ми відзначаємо ріст податкової культури платників і дотримання ними вимог законодавства. Зокрема, зростання виторгів, які фіксуються,  РРО на 5,5% (+ 6,7 млрд грн) може свідчити про те, що платник знає про увагу і бачить ризики. І він має добровільно коригувати свої податкові зобов’язання», – наголосила Наталія Рубан.

Перший заступник Голови ДПС також поінформувала про стан надходжень акцизного податку. Так, у 2020 році надходження цього податку перевищили  очікувані на 7,9 % та показники 2019 року – на 16,3 %.

Питому вагу у загальній сумі сплаченого податку займають  надходження з тютюнових виробів (+21,8 % порівняно з 2019 роком) та лікеро-горілчаної продукції  (+6,4%).

Крім контролю за сплатою акцизного податку, ДПС здійснює контроль за обсягом та обігом самого акцизного продукту. Для цього використовуються  електронні сервіси,  за допомогою яких платники можуть зареєструвати і показати обсяг реалізованих акцизних продуктів.

«На кожному етапі проходження товару фактично створена електронна база, в якій ми фіксуємо обсяги виробленого, переданого, проданого через акцизні накладні, через довідки і звичайно ми проводимо аналітичну роботу», – зазначила Наталія Рубан.

Перший заступник Голови ДПС також повідомила, що у 2021 році заплановано проведення до 5 тис. перевірок. При цьому 95 % з них – це перевірки представників великого бізнесу, які роками залишаються збитковими, але при цьому претендують на значні суми відшкодування або працюють у високорентабельних сферах діяльності.

Серед переліку суб’єктів господарювання, визначених до перевірок, немає фізичних осіб-підприємців, представників малого та середнього бізнесу.

По материалам ДПСУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • СержК
02.03.21 08:29

Когда тебе с порога говорят: "Нам все равно, как у вас ведется бухучет, и все ли есть бумаги, нужную нам сумму мы все равно возьмем", - такая результативность видится, как существенная недоработка. Почему не 146% проверок результативны?

Ответить
  • Андрій
02.03.21 10:04

СержК, Так і є, а ще обличчя не спотворені інтелектом можуть запросто витягнути документи з папки і сказати, що відсутні підтверджуючі документи, або зняти нараховану амортизацію, бо в якомусь з місяців не здійснювалась діяльність, а ще є каса, ПДФО, ПДВ і тд.

Ответить
  • 1
02.03.21 10:38

А як вони можуть витягнуть документи з папки? Ви їх не за описом надаєте, чи оригінали їм залишаєте? Просто таких випадків в мене не було, то питаю на майбутнє. Дякую.

Ответить
  • Андрій
02.03.21 18:19

1, Ви робите опис кожного документа який надаєте перевіряючим? 

Ответить
  • кхе
02.03.21 16:14

1,

Да, вы документы передаете по описи, но принимают их поштучно не по описи ( если документов за три года до фига). А потом так…ой, а вот тут нет документов. Вы их не положили ( с милой улыбкой). И докажи что они там были---видите нет же…..


Ответить
  • Елена
02.03.21 11:14

Иначе говоря они хотят сказать, что 98% бухгалтеров и директоров ведут не правильно бухучет, и их всегда есть за что штрафовать.
Да-а... В нашей стране нет здоровых людей, есть плохо обследованные.

Ответить
  • Олена
02.03.21 15:00

Елена, думаю, что они хотят сказать . что 98% директоров и бухгалтеров сознательно занижают доходы и завышают расходы, тем самым сознательно уменьшают поступления в родной бюждет

Ответить
  • Елена
03.03.21 16:23

Олена, а коррупция у чиновников бессознательная? Может надо с себя начать?

Ответить
  • Трофим
02.03.21 13:07

После института несколько лет пришлось отработать в прокуратуре. И как же веселили эти подведения итогов в актовом зале областной прокуратуры. Тебе с трибуны рассказывают, какие ох...нные показатели работы по итогам периода, а ты в дуже ржёш, т.к. знаеш, как эти показатели делаются. Причём половина из них вообще из потолка. Двенадцать лет прошло, а система всё та же. 

Ответить
  • Валерия
02.03.21 16:07

Если государство заявляет бизнессменам которые содержат это государство что 98% из них мошенники, какого отношения государство ждет от людей?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям