Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


03.03.21
2740 6 Печатать

У 2020 році питанням номер один став податок на додану вартість, - ДПС

У минулому році ПДВ було визначено як першочергову точку докладання зусиль. Про це заявив заступник Голови ДПС Євген Олейніков під час презентації Публічного звіту ДПС за 2020 рік.

За його словами, ПДВ, за оцінками податківців, найбільше впливає саме на тіньову економіку. Його ефективне адміністрування дозволяє хоча б опосередковано залучити до оподаткування частину тих доходів, які не охоплюються іншими, в першу чергу – прямими, податками, зокрема, податком з доходів фізичних осіб.

«Маніпуляції з податковим кредитом дуже широко використовуються не тільки для зменшення податкових зобов’язань, але й є складовою частиною створення можливостей для переведення безготівкових коштів у готівкові для подальшої виплати необлікованих неофіційних заробітних плат», – зазначив Євген Олейніков.

Євген Олейніков також підкреслив, що протягом року вдалося врегулювати питання з відшкодування ПДВ платникам. Так, станом на 1 січня 2021 року було забезпечено не тільки повне задоволення заявки, але й фактично 2,5 млрд грн повернуто наперед, тобто одразу після надходження декларацій.

Для порівняння, станом на 1 січня 2020 року податкова служба повернула платникам на 4,3 млрд грн менше від заявленого бізнесом до відшкодування.

«Комплексний аналіз ризиків, який ми здійснювали, дозволяв нам робити відповідні висновки і своєчасно вживати заходів для того, щоб забезпечити бізнесу повернення його законного відшкодування. Була організована достатньо ефективна робота і перші інформаційні атаки ми почали відчувати саме тоді, коли приділили дуже ретельну увагу обґрунтованості відшкодування ПДВ», – підкреслив заступник Голови.

Євген Олейніков також поінформував про роботу системи моніторингу податкових ризиків при реєстрації податкових накладних, яка запобігає ризикам у фінансовій сфері.

«За минулий рік у системі було зареєстровано 289 млн документів на загальну суму ПДВ 1 трлн 755 млрд грн. При цьому зупинені  з них тільки 0,42 % за кількістю, тобто менше одного відсотка, і 0,96 % за сумою –  це приблизно 16 млрд грн. З них по 5 млрд грн зупинка ніколи не оскаржувалася  ні до суду, ні до податкового органу. Ще по 11 млрд грн були подані скарги і з яких було задоволено скарг на 8 млрд грн», – розповів заступник Голови ДПС.

Належне застосування системи, на думку Євгена Олейнікова, розширило поле для діяльності сумлінних легальних платників податків, які і забезпечили відповідні надходження до державного бюджету.

По материалам ДПСУ
Рубрика:
Комментарии
  • Шурик
03.03.21 07:05

Проблема с НДС? Указом Вовочки ЗАПРЕТИТЬ НДС! Он же любит запрещать проблемы.

Ответить
  • СВ
03.03.21 14:32

Шурик, Вовочка не может своим Указом отменить Налоговый кодекс. Ну разве что в очередном фильме "слуга народа" :)))

Ответить
  • Олена
04.03.21 09:35

СВ, чой то *не может*? может все! он же ПРЕЗИДЕНТ! новведений повносили столько, шо и не понятно уже Где тот Кодекс?

Ответить
  • Елена
03.03.21 08:53

Вообще этот коррупционный налог давно пора отменить! Что-бы не слушать сказки о том как все прекрасно работает, а это предприниматели дебилы 

Ответить
  • Елена
03.03.21 16:14

Заеб**и ти государственные коллекторы! Ни одному слову, а тем более приведенным данным не верю!

Ответить
  • майя
03.03.21 17:20

Та ви шо ?                                                                                                                а  чи  не податківці у цієї кормушки  з фіктивним пДВ годуються?                 а нас,как  дурней ,третируют.. новими дурнуватими  формами пдв,         так шо? в єтих ідіотських   формах  обещанний прогресс и успех? 

Ответить
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
114569 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно