Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


10.03.21
1422 0 Печатать

ОМС не мають підстав для затвердження порядку компенсації за пільговий проїзд

Місцеві органи влади не мають правових підстав для розробки та затвердження будь-яких власних положень, порядків, методичних рекомендацій щодо врегулювання питань проведення розрахунків компенсаційних виплат автомобільним перевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян, які перевозяться автомобільним транспортом.

Порядок відшкодування автомобільним перевізникам за пільговий проїзд визначається на договірних засадах між замовником та перевізником відповідно до актів Кабінету Міністрів України. Таким чином, органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади не можуть своїми рішеннями затверджувати компенсації за пільговий проїзд.

З цією позицією ДРС звернулась до Степанівської ОТГ Сумської області у зв’язку із затвердженням в грудні 2020 року на сесії місцевої ради порядку виплати компенсації за пільговий проїзд.

Органи місцевого самоврядування та органи виконавчої влади згідно із Законом України «Про автомобільний транспорт» зобов’язані надавати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до закону.

Відносини між органами влади та автомобільними перевізниками, що здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах, які не виходять за межі території області, визначаються договором про організацію перевезень пасажирів, у якому і встановлюються види та обсяги перевезень, а також механізм виплати компенсації.

Отже, повноваження органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади чітко визначені чинним законодавством, тому прийняття зайвих регуляторних актів є недоцільним та суперечить принципам державної регуляторної політики.

Нагадаємо, що місцеві органи влади не мають підстав вимагати від суб’єктів господарювання погоджувати режим роботи закладів сфери обслуговування. Про це ДРС повідомила підприємців у відповідь на їх звернення.

По материалам Державна регуляторна служба
Комментарии
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
108923 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно