Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


20.03.21
1738 2 Печатать

Що треба знати про мікрокредити

НБУ на своїй сторінці у facebook наголошує, що сьогодні мікрокредити – поширене явище. Це невеликі позики на короткий термін, так звані позики до зарплати, які видають фінансові компанії.

Як і кожен продукт, вони мають свої особливості: такі кредити видаються значно швидше за банківські, адже не потрібно заповнювати багато документів. Однак їхня вартість суттєво перевищує позику у банку. Про це варто пам’ятати.

Хочете оформити мікрокредит – ОБОВ’ЯЗКОВО звертайте увагу на:

▪️ офіційну реєстрацію установи (перевірте інформацію компанії через систему НБУ. Якщо не знайшли інформацію, не користуйтеся її послугами);

▪️ повну процентну ставку (0-2% з реклами – це, очевидно, вартість за один день користування без додаткових комісій і платежів; річна ставка при цьому може сягати кількох сотень процентів);

▪️ графік платежів;

▪️ штрафи у разі прострочення (навіть декілька днів прострочення можуть коштувати значної суми);

▪️ умови договору (уважно почитайте договір, а потім підписуйте. У ньому можуть бути зазначені особливі умови нарахування процентів та додаткові послуги).

Детальніше читайте тут.

Будьте уважними до особливих умов нарахування відсотків

Йдеться про випадки, коли фінансова установа не одразу погодила всю суму кредиту.

Наприклад, ви просили 10 000 грн, а установа погодила спочатку 5 000 грн, а через декілька днів решту кредиту – 5 000 грн.

Може здаватися, що це один кредит, хоча насправді – це два окремі кредити, за якими можуть відрізнятися відсоткові ставки, дати погашення, розмір штрафів. Уважно читайте умови договору та вчасно сплачуйте обидва кредити.

Вчасно не виплатили мікрокредит. Яким може бути максимальний розмір штрафів?

Мікрокредит – це кредит розміром до 1 мінімальної заробітної плати. За такими кредитами штраф та пеня не можуть перевищувати подвійної суми кредиту. Проте, на жаль, це стосується лише позик, оформлених після 8 січня 2021 року, коли набрав чинності закон , що встановлює максимальну межу штрафів та пені.

Для мікрокредитів, оформлених до цієї дати, можуть бути застосовані штрафи та пеня, прописані в договорі.

Для кредитів понад 1 мінімальну зарплату також є обмеження для штрафів та пені. Вони не можуть перевищувати половини суми кредиту.

Але! Ці обмеження не розповсюджуються на інші платежі, що підлягають сплаті за порушення виконання кредитних зобов’язань. Вивчіть ці умови до підписання кредитного договору.

Важливе доповнення: у період дії карантинних обмежень штрафи і пеня не нараховуються. Однак це не стосується нарахування процентів та додаткових платежів.

Хочете знати більше про свої права, переходьте на наш лендинг.

По материалам НБУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Вадим
22.03.21 14:16

730% в год. Все, что нужно знать о них ))).
Изобретение САТАНЫ!

Ответить
  • Николай
24.03.21 14:16

Этих тварей давно закрыть пора. Адекватный работающий человек туда никогда не обратится, так как знает цену своим деньгам. Расчет, в основном, на молодежь. за которую потом родители и расплачиваются.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям