Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.03.21
5044 17 Печатать

В Україні посилено відповідальність за порушення ПДР

Президент України Володимир Зеленський 11 березня підписав закон щодо посилення відповідальності за порушення ПДР. Вже з 17 березня 2021 року закон вступає в дію. 

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький розповів, на які зміни варто розраховувати всім учасникам дорожнього руху. 

«Прийнятим законом було значно актуалізовано відповідальність за кермування у стані алкогольного сп’яніння. Якщо раніше відповідальність за керування у стані алкогольного сп’яніння вперше передбачала штраф  - 10 200 гривень і позбавлення права керування на рік, то тепер таке ж правопорушення вперше тягне за собою штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Якщо особа вдруге протягом року скоює таке правопорушення, то вона мусить заплатити штраф – 34 тисячі гривень, транспортний засіб вилучається на три роки, а також можливе оплатне вилучення транспорту», - зазначив він. 

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції наголосив, що новий закон передбачає нові санкції – адміністративний арешт та оплатне вилучення транспортного засобу. 

«Суд при прийнятті рішення враховуючи особу правопорушника, враховуючи його майновий стан може визначити покарання у вигляді адміністративного арешту. Оплатне вилучення транспортного засобу – це процедура, за якою за рішенням суду транспортний засіб вилучається у власника, реалізовується на аукціоні, а отримані кошти повертаються власнику», - наголосив Олексій Білошицький.  

Він зазначив, що якщо особа втретє за рік сідає за кермо в стані алкогольного сп’яніння, то штраф виростає до 51 тисячі гривень, з адміністративним арештом до 15 діб, а також передбачається конфіскація транспортного засобу – безоплатне вилучення. 

«Дуже важливий аспект – уникнення відповідальності за кермування у стані алкогольного сп’яніння. Ми не лише посилюємо відповідальність, але й усуваємо прогалини у законодавстві, які існували раніше. Ні для кого не секрет, що тисячі справ за 130 статтею закривалися у зв’язку із малозначністю, у зв’язку із передачею на розгляд трудового колективу і найбільше – за строками», - сказав Олексій Білошицький.

Перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України наголосив, що тепер порушникам не вдасться уникнути відповідності за керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння так, як це було раніше. 

«Законом передбачається, що розгляд справи за статтею 130 тепер буде тривати протягом одного року. Виключається можливість закриття цієї справи за малозначністю чи у зв’язку із передачею на розгляд трудового колективу. Крім того, хочу зазначити, що строк позбавлення права кермування буде сумуватися, а не замінюватися», - додав він.

Крім того, якщо мова йде про ДТП з потерпілими, то наразі вводиться окремий кваліфікований склад злочину – у разі вчинення ДТП у стані алкогольного сп’яніння, що призвело до нанесення тілесних ушкоджень, важких тілесних чи смерть потерпілих, передбачено позбавлення волі на різні терміни, а також закон виключає будь-які інструменти пом’якшення покарання.

«Це означає, якщо людина перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, призвела до ДТП, яка понесла за собою травми чи загибель потерпілих, то порушник не може розраховувати на умовно-дострокове звільнення, амністію чи помилування. Крім того, порушник не зможе уникнути відповідальності у зв’язку з каяттям, примиренням чи передачею порушника на поруки», - наголосив він.

Олексій Білошицький пояснив, що новий закон передбачає посилення покарання за перевищення швидкості, невикористання ременів безпеки або мотошоломів, брудні, неосвітлені чи встановлені з порушенням номерні знаки.

Для пішоходів та велосипедистів, які порушують правила дорожнього руху, також зросли покарання. Перехід у невстановленому місці або на заборонений сигнал світлофора/регулювальника буде вартувати – 255 гривень, раніше було 51 гривня. Порушення правил велосипедистом – 340 гривень. Повторне порушення ПДР велосипедистом чи пішоходом  - 850 гривень штрафу.

Законом вноситься зміна щодо використання автомобілів без кольорографічних схем, розпізнавальних знаків та написів.

«Раніше така норма не була передбачена в законі, тепер це дозволяється. Мова йде про автомобілі «Фантом». Вже закуплено 4 таких автомобілі, на них встановлюється обладнання та вони будуть працювати у тестовому режимі. Такі автомобілі покликані виявляти правопорушення безпосередньо у русі. Законом вносяться зміни про попередження водіїв про те, що саме на цій ділянці дороги ведеться робота по виявленню порушень», - сказав Олексій Білошицький.

По материалам Єдиний портал органів системи МВС України
Комментарии
 • Тарас
17.03.21 04:00

510 грн. - за ремінь безпеки та мотошолом. Яка турбота! Чотори рази не пристібнувся і пенсії нема. Все для нашого блага!!! Низький поклон за турботу, благодєтєлі наші!!@

Ответить
 • ^^^
17.03.21 11:15

Тарас, так пристегнитесь и ваша пенсия останется при вас. Или не судьба?

Ответить
 • Валерий
17.03.21 10:54

Тарас,так вы ж сами вприпрыжку в Эвропу скачете, получите и распишитесь, а то как так? делаю что хочу, а мне все должны???

Ответить
 • 1234
17.03.21 10:54

Тарас, то есть о пристегнутся вопрос даже не стоит))))

Ответить
 • Тарас
17.03.21 15:29

1234, сьогодні мені кажуть, що робити у власному авто а завтра.... неправильно дихаю - штраф.

Ответить
 • Юра Г.
17.03.21 08:03

Тарас, Просто решили помочь полицаем денежкой. А то неудобно получается, активный кассир в супермаркете получает больше пассивного полицая.

Ответить
 • Буржуй
17.03.21 06:35

Если сел пьяный за руль и можешь убить человека- то 17000. А если не оформил сотрудника-то 60000. Понимаете приоритеты государства?  Видели погоню за        " Ракетой" на мотороллере? Полицаи даже мальчика- курьера  задержать не могут!

Ответить
 • Юра Г.
17.03.21 08:01

Буржуй, я понимаю очень низкий КПД следующих моих слов, но всё равно повторю в который их раз только мы, виноваты в том, что государство создано для чиновников а не для людей. если за лампочку или покрашеную скамейку мы( население) выбираем этих отморозков, то кто нам (населению) доктор.
.
но если бы 60000 решали проблему создания рабочего места, а не действовало наоборот.
ведь много рабочих мест в легальном поле не смогут существовать воооообще.

Ответить
 • Буржуй
17.03.21 09:32

Юра Г., Никогда с этим не спорил.

Ответить
 • Ольга
17.03.21 09:04

А как это конфискация транспортного средства. А если машина  семейное имущество. Муж пьяным проехал, а жена не пьет. Машину забрали и как семье дальше. Что-то опять не то

Ответить
 • Буржуй
17.03.21 09:35

Ольга, с этим то как раз все нормально. Если на таможне задерживают контрабанду, то изымается авто, как орудие преступления. Здесь по аналогии. Если не уверены в Муже, не давайте ему ключи!

Ответить
 • Mariya A.
17.03.21 10:09

Буржуй, абсолютно согласна. Мое мнение: сел за руль пьяный - сразу отобрать права на 10 лет не зависимо от наличия ДТП и пострадавших. Попался - понеси наказание сразу.
 Просто убивают эти тупицы! На машину, бензин, штрафы и откупы тыщи есть, а заказать услугу "трезвый водитель" или вызвать такси - нет ни денег и мозгов...

Ответить
 • Олена
17.03.21 11:59

А на пьяных полицаев, мажоров и депутатов эти нормы тоже распространятся?

Ответить
 • SHADOW
17.03.21 15:48

Олена, если пьяный полицай, мажор  или депутат переедет пешехода на зебре, то виноватым будет пешеход. т.к. перетащил зебру не в положенное место

Ответить
 • умножу на ноль
17.03.21 12:12

Олена, на господ  закон пока не действует. В силе другая норма: "убей джипом пешехода и тебе ничего не будет."

Ответить
 • 12345
17.03.21 15:55

Для исполнения Закона он должен быть стабилен, не избегаем и для ВСЕХ!
А они с этими штрафами для бедных носятся, как дурни с писаными торбами! То мало. то заоблачно много, то опять мало, то ГАИ отменили, то ДАЙ изобрели, то опять штрафы выросли. Они о сами помнят о них, или как тот министр - "нате вам ключи, а я пошел"???

Ответить
 • Ірина
18.03.21 20:52

Ще  незнаю ні одного пешехода ,на якого наклали штраф.

Ответить
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
114441 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно