Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


25.03.21
7536 5 Печатать

Критерії, за якими ДПС визначає позитивну податкову історію

На сьогодні порядок зупинення реєстрації ПН/РК регулюється постановою КМУ від 1112.2019 р. № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Ця постанова пропонує ефективний механізм боротьби із зловживаннями з податку на додану вартість, одночасно захищаючи права добросовісних платників. Про це нагадав заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Павло Чернов.

За його словами, перевага Постанови №1165 з точки зору ефективної боротьби з мінімізаційними схемами з ПДВ - це по-перше внесення змін до ознак безумовної реєстрації та показників позитивної податкової історії, у разі відповідності яким не зупиняється реєстрація ПН/РК в ЄРПН. По-друге це внесення змін до критеріїв, за якими проводиться автоматизований моніторинг.

Тож, щоб мати позитивну податкову історію, платник насамперед має відповідати одному із шести основних критеріїв, зокрема:

обсяг постачання, зазначений платником податку на додану вартість (далі - платник податку) в податкових накладних / розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) у поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

платник податку здійснює на постійній основі протягом будь-яких чотирьох звітних місяців з останніх шести місяців реєстрацію в Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування на постачання товарів/послуг за одним і тим самим кодом товару/послуги згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором продукції та послуг;

залишкова вартість основних засобів для платників податку на прибуток підприємств на кінець звітного (податкового) періоду (звітний (податковий) період обирається відповідно до пунктів 137.4 і 137.5 статті 137 Податкового кодексу України для певної групи платників) становить більше 5 млн. гривень та відображена у звітності, за якою граничні строки її подання передують календарному дню розрахунку такого показника, за умови, що з початку попереднього року керівник та засновник не змінювалися;

площа наявних у платника податку у власності (на праві власності/користування) орендованих земельних ділянок становить не менше 200 гектарів включно або орендованих земельних ділянок комунальної та/або державної власності - не менше 0,5 гектара (станом на 1 січня поточного року), що задекларовані до 20 лютого поточного року та за які сплачено суму податкового зобов'язання з плати за землю у строки, передбачені законодавством;

сплачено суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на одного працюючого, що перевищує суму такого єдиного внеску з мінімальної заробітної плати у 2 рази за останні 12 місяців, за умови, що з початку попереднього року керівник та/або засновник платника податку не змінювалися та середньомісячна чисельність працюючих за останні 12 місяців становить не менше п'яти осіб;

загальна сума сплачених у попередньому звітному році сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну / розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, становить більше 10 млн. гривень.

По материалам Офіс ВПП ДПС

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Елена
25.03.21 11:15

Позитивная история - это когда фирма приносит с каждым годом больший доход, создает новые рабочие места и повышает регулярно зарплаты! И никак иначе!
Нельзя называть" позитивной историей" когда фирма с последних денег платит налоги и пытается выдержать налоговую нагрузку, чтоб ДПИ их не трогало и дало возможность хотя бы просто работать без блокировок, проверок, звонков с просьбой выдержать нагрузку и т.п.!

Ответить
  • Тамара
25.03.21 11:37

Какая позитивная история? Что за бред. Фирма работала больше 20 лет. платила налоги и з/плату. а потом раз, и блокировка налоговых накладных. фирма ризикова. и разблокировать ни как. судимся. Отписка, в решении комиссии - не відомо походження товару. Все стоим уже почти три месяца,. Открытым текстом говорят, идите договариваться. 

Ответить
  • Олена
26.03.21 10:51

Ну да, с позитивной можно ещё что-то и вытянуть. А сколько слышала, что убыточные просто приостанавливали свою деятельность из-за наездов налоговиков. Им терять нечего. Лучше новую открыть...

Ответить
  • Елена
25.03.21 12:29

Тамара, вот я о том же! Они поменяли понятие в словосочетании "позитивная история"!
Для них позитивная история - это приносить им доход и по фиг что у тебя уже трусов нет и зубы вылетили...

Ответить
  • Полюс
25.03.21 23:18

Де в ПКУ є поняття позитивної історії платника????

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям