Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


29.03.21
3193 6 Печатать

Спадкоємці зобов'язані сплатити податкові зобов'язання померлого ФОП

Податківці звертають увагу, що підставами для припинення податкового обов’язку, крім його виконання, є, зокрема, смерть фізичної особи.

Норми встановлені п.п. 37.3.2 ПКУ.

Згідно з п. 99.1 ПКУ виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізичної особи (у тому числі фізичної особи – підприємця, фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність) у разі її смерті або оголошення судом померлою здійснюється її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

Претензії спадкоємцям пред’являються контролюючими органами в порядку, встановленому цивільним законодавством України для пред’явлення претензій кредиторами спадкодавця.

Після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями та/або податковим боргом спадкоємців.

Протягом строку прийняття спадщини на грошові зобов’язання та/або податковий борг спадкодавців пеня не нараховується.

Пунктом 162.3 ПКУ встановлено, що у разі смерті платника податку або оголошення його судом померлим чи визнання безвісно відсутнім податок за останній податковий період справляється з нарахованих на його користь доходів. Відповідно до цього останнім податковим періодом вважається період, який закінчується днем, на який відповідно припадає смерть такого платника податку, винесення такого судового рішення. У разі відсутності нарахованих доходів податок сплаті не підлягає.

Особою, відповідальною за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу платника податків, є стосовно фізичної особи, яка померла або визнана судом безвісно відсутньою або оголошена померлою, особи, які вступають у права спадщини або уповноважені здійснювати розпорядження майном такої особи (п. 97.4 ПКУ).

Враховуючи викладене, після закінчення строку прийняття спадщини грошові зобов’язання спадкодавця стають грошовими зобов’язаннями та/або податковим боргом спадкоємців, які прийняли спадщину пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

Водночас повідомляємо, що ПКУ не передбачає обов’язку подання спадкоємцями податкової звітності у разі смерті фізичної особи – підприємця.

По материалам ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Юра Г.
29.03.21 06:00

Но есть несколько но.
Это касается исключительно лиц - принявших наследство.
Это касается обязательств, согласованных на дату открытия наследства.
Учитывая, что в обязанности наследников по отчетности нет, то практически нереально налоговой в суде доказать факт долга. Оспаривайте, и будет Вам счастье. 

Ответить
  • Влад
29.03.21 12:34

Юра Г., да, но если был уже до этого согласованный налоговой долг у умершего, то тогда попадалово...

Ответить
  • Юра Г.
29.03.21 12:48

Влад, и в таком случае есть место для развлечения - такой факт подлежит ДОКАЗЫВАНИЮ.

Ответить
  • Татиана
29.03.21 13:13

А что это за предложение:
"У разі відсутності нарахованих доходів, податок сплаті не підлягає"?
Який податок, якщо його в природі немає, бо доходу не було? 

Ответить
  • Фея
29.03.21 13:46

Интересно, как быть с долгом по ЕСВ, ведь ФОП пенсию получать уже 100% не будет., а родственники обязаны его гасить? 

Ответить
  • Ірина
30.03.21 17:00

А если у ФОПа были наемные, как им будет зачислен страховой стаж если : " ПКУ не передбачає обов’язку подання спадкоємцями податкової звітності у разі смерті фізичної особи – підприємця."????

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям