Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


26.03.21
3039 8 Печатать

Систематичний продаж нерухомого майна фізособою підлягає реєстрації підприємницької діяльності

Систематична діяльність фізичної особи, яка провадить операції з продажу (реалізації) товарів, у т. ч. об’єктів нерухомого майна, підлягає державній реєстрації.

Така норма передбачена Законом України від 15.05.2003 р. № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань" (далі – Закон № 755).

При цьому доходи, отримані фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності оподатковуються відповідно до норм ст. 177 ПКУ.

Господарська діяльність – діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами (п.п. 14.1.36 ПКУ).

Відповідно до ч. 2 ст. 3 Господарського кодексу України, господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб’єкти підприємництва – підприємцями.

Статтею 42 Господарського кодексу України визначено, що за своєю правовою природою підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Тож, підприємницькою діяльністю можна вважати сукупність постійно або систематично здійснюваних дій щодо виробництва матеріальних і нематеріальних благ, реалізацій товарів, виконання робіт або надання послуг з метою отримання прибутку.

Аналізуючи ознаки притаманні підприємницькій діяльності, можна зробити висновок про те, що остання передбачає систематичне прийняття особою самостійних рішень щодо здійснення операцій, спрямованих на отримання прибутку, що супроводжується прийняттям взятих на себе ризиків, що пов’язані з такою діяльністю.

Згідно ст. 58 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа- підприємець у порядку, визначеному законом.

Державна реєстрація фізичної особи, яка має намір стати підприємцем, регулюється ст. 18 Закону № 755.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 Господарського кодексу України, громадянин-підприємець зобов’язаний:

  • у передбачених законом випадках і порядку одержати ліцензію на здійснення певних видів господарської діяльності;
  • повідомляти органи державної реєстрації про зміну його адреси, зазначеної в реєстраційних документах, предмета діяльності, інших суттєвих умов своєї підприємницької діяльності, що підлягають відображенню у реєстраційних документах;
  • додержуватися прав і законних інтересів споживачів, забезпечувати належну якість товарів (робіт, послуг), що ним виготовляються, додержуватися правил обов'язкової сертифікації продукції, встановлених законодавством;
  • не допускати недобросовісної конкуренції, інших порушень антимонопольно-конкурентного законодавства;
  • вести облік результатів своєї підприємницької діяльності відповідно до вимог законодавства;
  • своєчасно надавати органам доходів і зборів декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію), інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів; сплачувати податки та інші обов'язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.
По материалам ГУ ДПС у м. Києві

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Олег
26.03.21 01:53

шо такое курил автор когда писал сей шедевр? Горбачев в лучшие свои годы мене путанно отвечал на вопросы с ответами ни о чем.
и что значит  Систематичний продаж нерухомого майна  ?????????????

Ответить
  • Влад
26.03.21 14:54

Олег, Систематически это больше 1 раза и возможно не за год, а вообще. Вот по аналогии: Есть земля 3га, физ. лицо не регистрируется ФОПом и не заключает договор субаренды. ФИСКАЛЫ вменили штраф за нерегистрацию ФОП по КОАП. Суд их поддержал. В решении указано, что Физик систематически продавал зерно (ну это догадывались конечно, фактов ведь не было, физик утверждал, что употребил его себе в еду и своим животным). Выходит, что продав 2 раза зерно за 2 года - это уже систематически. По аналогии, продали 2 раза квартиру за 2-4 года. = Систематичность, или ЭТО ЖЕ ДРУГОЕ!!!!????

Ответить
  • !
26.03.21 08:45

Олег,
Что не понятно? Перекупщик. Купил дешевле, продал дороже. Значит предприниматель, значит, как и все предприниматели, должен платить налоги.

Ответить
  • Я ФОП
26.03.21 07:03

Олег, реестре даже можно почитать решение верховного по данному предмету . Челику насчитали 18 НДФЛ + 1.5 ВН с продаж)+ пеню и штраф

Ответить
  • Влад
26.03.21 14:49

Я ФОП, а че не насчитали ЕСВ? Он же имел обязанность зарегистрироваться ФОП? Не, ну гуманный у нас суд!!!

Ответить
  • Елена
26.03.21 11:50

Систематичний продаж нерухомого майна- Так это  возьмутся за риелторов, они же процент со сделки получают..

Ответить
  • Влад
26.03.21 14:47

Елена, не возьмуться, они не светятся нигде... Кешем получают процент и не отсвечивают...

Ответить
  • Ольга
12.04.21 17:35

Влад, нет. Мы риелторы зарегистрированы как фопы, которые проводят посредническую деятельность за вознаграждение  и платим налоги как все. Это касается перекупщиков физ.лиц, здесь купил, там продал.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям