Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


07.04.21
2573 6 Печатать

Фонд соцстраху втрачає кошти через звільнення окремих підприємців від сплати ЄСВ

За розрахунками у 2021 році Фонд соціального страхування України прогнозно недоотримає 745,8 млн гривень частки єдиного внеску через зміни до законодавства щодо звільнення окремих категорій страхувальників від сплати ЄСВ.

Надходження в розмірі 9,5727% від єдиного внеску є основним джерелом доходів ФССУ та направляються на фінансування матеріального забезпечення, зокрема лікарняних і декретних допомог, страхових виплат і медико-соціальних послуг, для понад 12 млн застрахованих осіб і 200 тисяч потерпілих на виробництві та їх родин.

Так, у зв’язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (щодо усунення дискримінації за колом платників)» від 13.05.2020 р. № 592-ІХ від сплати ЄСВ за себе були звільнені окремі категорії фізичних осіб-підприємців, самозайнятих та членів фермерських господарств.

Зокрема, ці категорії осіб звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо за основним місцем роботи єдиний внесок за них було сплачено роботодавцем; самозайняті особи звільняються від сплати ЄСВ за себе, якщо вони провадять незалежну профдіяльність як ФОП; якщо зазначені категорії осіб отримують пенсію за віком або за вислугу років, мають інвалідність, досягли пенсійного віку та отримують відповідно до закону пенсію чи соціальну допомогу.

За розрахунками Міністерства фінансів України, втрати дохідної частини бюджету ФССУ через зазначені зміни у 2021 році складуть 636,8 млн гривень.

Крім того, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 р. № 1072-ІХ, від нарахування і сплати ЄСВ звільненні ФОП, які обрати спрощену систему оподаткування та належать до першої групи платників єдиного податку.

За орієнтовними розрахунками сума втрат доходів Фонду у зв’язку із прийняттям зазначеного закону складе близько 109 млн гривень.

Фонд соціального страхування робить все можливе, аби фінансування допомог за лікарняними листками здійснювалось вчасно. Однак через недоотримання доходів від ЄСВ і суттєве зростання видатків за лікарняними через пандемію коронавірусу наявна затримка в строках фінансування матеріального забезпечення.

Зокрема, у грудні 2020 року Фонд прийняв на фінансування лікарняні на 2,4 млрд грн, у той час як у грудні 2019-го – на 0,9 млрд грн. Саме у зазначеному місяці сформувалась основна частина заборгованості, адже Фондом було виплачено працюючим українцям на 1,5 млрд гривень допомог по тимчасовій непрацездатності більше, ніж за той же місяць 2019 року.

Крім того, упродовж І кварталу 2021 року потреба у видатках Фонду щомісяця перевищувала надходження від частки ЄСВ за відповідний період. Так, у березні цього року потреба у видатках Фонду без врахування заборгованості на початок місяця склала 2,78 млрд гривень, у той час як надходження від частки ЄСВ за той же місяць складають менш ніж 2,42 млрд гривень.

Нагадаємо, з метою забезпечення фінансової прозорості ФССУ здійснює щоденне інформування щодо обсягів видатків. Слідкувати за станом фінансування застраховані особи можуть у телеграм-каналі Фонду за тегом #фінансування_оперативно.

По материалам Фонд соцстраху
Комментарии
  • Шурик
07.04.21 03:41

Не "освободили от уплаты", а отменили "двойное налогообложение" запрещённое законами. До того тупо грабили. Хотя и сейчас грабят. 
Государство ворующее все ресурсы Страны, может обойтись совсем без налогов. Примеры такие в Мире есть.

Ответить
  • Руслан
07.04.21 08:51

Не пойму я одного, зачем этот фонд отдельно нужен, неужели так трудоемко Пенсионного фонду принять в электронном виде Заяву от работодателя, провести соответствующее финансиврование, а фонд распустить. И экономия и польза. Либо Национальную службу здоровья обязать, кроме финансирования мед.учреждений, финансировать больничные ведь их профиль, да и логично было бы. Но зачем нам логика, нам "корыто" нужно:(

Ответить
  • Руслан
07.04.21 09:00

Кстати в бюджете фонда на 2020 год его содержание составило 1,5 млрд.грн., а это порядка 1500000 человек выплат по 1000,00 грн.

Ответить
  • Андрій
07.04.21 11:05

Та понятне діло, як в минулих роках ліпили те ЄСВ до всього, де треба і не треба, а тут бач недоотримають,

Ответить
  • ТОВ
07.04.21 14:30

своим умелым руководством разогнали половину трудоспособных из страны, а теперь рассказывают что те кому 35 лет даже могут и не рассчитывать на пенсию! и что они себе думают? что все прям из штанов выпадают хотят ЕСВ платить, в таком случае? если правила игры меняют каждые 2-3 года??? 

Ответить
  • ИринаКиев
07.04.21 21:42

я рада,  что мне, как ФОП 3 гр. не нужно платить ЕСВ,   1320,00  совсем сейчас не лишние, мне посчитала знающие люди,  что моя з/пл (не минимальная) + "минималка",  как от ФОП, к пенсии,  что  мертвому припарка, 100-200 грн будет больше пенсии, а каждый месяц 22% отдай,  это нелогично и неправильно,  а ФСС З ТВП в жизни не пользовалась ихними выплатами,  даже в 2-х  детей  выростила,  без декретных и больничных

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
44995 132
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти