Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Подпишитесь!


07.04.21
1301 3 Печатать

Відсутність трудових та матеріальних ресурсів у контрагента як одна з ознак фіктивності операції

Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду підтримано позицію ГУ ДПС у м. Києві та встановлено, що господарські операції між платником податків та його контрагентами не мали реального характеру. Такий висновок було зроблено з огляду на надання належної оцінки фактичним обставинам справи та дослідженим доказам.

Так, надані первинні документи (видаткові накладні, товарно-транспортні накладні) оформлені з порушенням встановлених законодавством вимог – відсутні обов’язкові реквізити, на платіжних дорученнях відсутні відмітки банківських установ, не надано низки документів, наявність яких передбачено умовами договорів, відсутні достатні трудові ресурси у позивача, трудові, а також матеріальні ресурси у контрагентів, податкові накладні оформлені виключно з метою надання та отримання податкової вигоди.

Окрім цього, судом враховано, що на час проведення документальної планової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності платника податків-позивача його контрагенти перебували у процесі банкрутства чи були ліквідовані, були учасниками схемних відносин з іншими суб’єктами господарювання, що полягали у документуванні безтоварних операцій для мінімізації податкових платежів та одержання податкової вигоди.

Колегія суддів касаційної інстанції дійшла висновку про протиправність відображення платником податків-позивачем даних у податковому обліку за спірними операціями, оскільки правові наслідки у вигляді виникнення права платника податку на формування витрат та податкового кредиту наступають лише у разі реального (фактичного) вчинення господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг) з метою їх використання в своїй господарській діяльності, що пов’язані з рухом активів, зміною зобов’язань чи власного капіталу платника, та відповідають економічному змісту, відображеному в укладених платником податків договорах, що має підтверджуватися належним чином оформленими первинними документами.

Постановою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 12.03.2021 р. у справі № 810/5871/15 касаційну скаргу платника податків залишено без задоволення, а постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 02.03.2017 р. – без змін.

Таким чином, судом касаційної інстанції підтверджено правомірність винесених контролюючим органом податкових повідомлень-рішень на загальну суму 48,91 млн грн.

По материалам ДПСУ
Комментарии
  • Андрій
07.04.21 10:47

Відсутні достатні трудові ресурси позивача, а також матеріальні ресурси у контрагентів, то знімайте тоді не тільки кредит і витрати, а і зобов'язання, бо це якось гра в одні ворота

Ответить
  • Али
07.04.21 14:54

Андрій, а когда у нас играли по другому? 

Ответить
  • Анатолий
07.04.21 12:21

Андрей,здесь надо понимать следущее, обязательства получены на счет предприятия и сформировали доход  деятельность же не законной не признана  и одновременно этот доход уменьшили как видно из выводов суда необоснованно поэтому уменьшили прибыль и естественно платежи в бюджет, примерно так

Ответить
фото автора В фокусе
Винокуров Дмитрий ФОП: как не платить ЕСВ за 1 квартал 2021 года?...
79305 57
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Приложение
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно