Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


12.04.21
1162 4 Печатать

Тимчасове розміщення відходів, у тому числі небезпечних: що з екологічним податком?

Розміщення відходів – це постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об’єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів (п.п. 14.1.223 ПКУ).

Нормами п.п. 240.1.3 ПКУ встановлено, що платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання).

Суб’єкти господарювання, які здійснюють тимчасове розміщення (зберігання) відходів, в тому числі небезпечних (акумулятори, шини, люмінесцентні лампи тощо) до їх передачі на утилізацію та захоронення, не є платниками екологічного податку за умови наявності у них договору на видалення та утилізацію відходів з суб’єктами господарювання (комунальними або спеціалізованими підприємствами тощо).

Суб’єкти господарювання, які здійснюють тимчасове розміщення (зберігання) відходів, в тому числі небезпечних (акумулятори, шини, люмінесцентні лампи тощо), є платниками екологічного податку у разі відсутності у них договору на видалення та утилізацію відходів, в якому визначаються терміни передачі відходів на утилізацію та захоронення.

По материалам ГУ ДПС у Дніпропетровській області
Комментарии
  • Олена
12.04.21 10:34

Вот на практике как посчитать такой налог , где это можно найти ? Есть и шины и аккумуляторы что нужно утилизировать, но такой службы нет , пока не списываем потому как не знаю как посчитать такой налог и вообще таких служб по Украине не так и много. 

Ответить
  • Бух
12.04.21 15:24

Есть фирма ТОВ "Український центр поводження з відходами" т.0442259758,0444559758. Работаем с ними уже не один год. Звоните и уточните есть ли в вашем городе филиал. У них есть лицензия.

Ответить
  • Полина
12.04.21 23:32

Бух, тоже работаем с ними не первый год, проводим утилизацию каждый квартал, дополнительно подкладываем под отчет акт выполненных работ про утилизацию отходов

Ответить
  • Олена
13.04.21 10:29

Даже на те товары , которых нет ?

Ответить
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
108818 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно