Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


14.04.21
11594 6 Печатать

Бізнес-асоціація пропонує по-новому визначати ліміти для ФОП-єдинників

Спілка українських підприємців ініціює встановлення лімітів на обсяги доходів ФОП з прив’язкою до кількості працівників.

Сьогодні граничні обсяги доходів для ФОП зовсім не відповідають сучасним економічних умовам. Наприклад, ліміт для платників другої групи становить 5 млн грн. Якщо ж такий підприємець має 10 найманих працівників і сплачує їм середню заробітну плату по Україні 11,6 тис. грн*, то тільки на оплату праці він витрачає більше 1/3 граничного обсягу доходу за рік.

Але ж у сумі доходу ще знаходиться оренда приміщень, техніка тощо.

Це означає, що зараз граничні обсяги доходів не лише не стимулюють мікропідприємців створювати робочі місця, але і змушують приховувати реальну заробітну плату співробітникам, звітуючи про мінімальну.

Розрахунки доводять необхідність впровадження механізму прив’язки розміру доходу до критеріїв, які б характеризували кожну групу. На думку СУП, таким критерієм має стати кількість найманих працівників. Таке рішення дозволить забезпечити сприятливі умови розвитку малого бізнесу.

До того ж, у зв’язку з поширенням застосування РРО на платників єдиного податку 2-3 групи (а станом на грудень 2020 р. їх 1,2 млн) прогнозується вихід за граничні обсяги доходів щонайменше 25% платників. З них – закриття бізнесу та перехід у тінь близько 60% (179,4 тис. ФОПів).

Враховуючи, що в середньому на одного такого платника приходиться один найманий працівник, така ж кількість людей втратять свої робочі місця.

Як наслідок, недоотримання коштів у держбюджет за рік із розрахунку МЗП (6000 грн) складе 5,4 млрд грн. Але наявність нового механізму з прив’язкою до кількості найманих працівників дозволить державі забезпечити додаткові надходження по ПДФО, ЄСВ та військовому збору, а також сприятиме створенню нових робочих місць, що є критично важливим в період карантинних обмежень та падіння економіки.

По материалам Спілка українських підприємців

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Утомленная солнцем
14.04.21 01:54

Предлагать не значит сделать.  Посмотрим на реакцию законотворцев.

Ответить
  • Юра Г.
14.04.21 01:57

Для увеличения лимита оформи раба. Или не показывай обороты и рабов. Видно мозг давит,

Ответить
  • Ирина
14.04.21 09:50

Хорошая мысль или не очень зависит от механизма реализации. Заинтересованы должны быть и роботодатели и государство. И если для 3-й группы идет процент от оборота и здесь просто нужно привязывать лимит к количеству работников, то для 2-й группы нужно увеличивать и фиксированный единый налог - например на 10% за каждого работника, но не больше, т.к. еще платятся зарплатные налоги.

Ответить
  • Ирина
14.04.21 09:56

Сорри, 10% от ставки единого налога: если ставка максимальная 20%минималки, то за каждого наемного работника будет добавляться 2%минималки, что составляет 10% от ставки 20.
 

Ответить
  • Оксана
14.04.21 10:49

интересно каким будет квест по подсчету той самой предельной суммы, если ее привязывают к постоянно меняющейся в течении года величине, от 10 работников, то 8, то 5 и т.д. А декретчиков считать? Среднегодовая не вариант, так как предел узнаешь только по окончании года... Может все таки когда объемы больше и работников десяток это уже и не ФОП  должен быть...

Ответить
  • Иван
15.04.21 18:53

Мне кажется смысл был в том, что если ФОП вылазит за пределы 5 млн, то ему уже надо целиться или на другую группу или на ТОВку

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям