Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.04.21
6259 11 Печатать

Як буде працювати автоматичний арешт рахунків боржників

Міністерство юстиції України на своїй сторінці у facebook наголошує, що кошти на банківських рахунках боржників відтепер арештовуватимуть автоматизовано не лише за борги по аліментах.

Також запроваджено автоматизацію процесу отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників-фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках. – Відповідний Наказ було прийнято Мін’юстом 23 березня цього року.

Фахівці Міністерства бажають розповісти детальніше про цю оновлену процедуру.

Про що взагалі йдеться?

Якщо хтось заборгував вам кошти (в тому числі аліменти на утримання дитини) – спочатку ви маєте довести це у суді. Якщо маючи на руках відповідне рішення Феміди ви все одно так і не можете домогтись у боржника повернення коштів – до справи береться Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони, зокрема, можуть домогтися списання грошей з банківських рахунків боржника. Саме процедуру взаємодії між виконавцями та банками і було спрощено.

Як це відбувається зараз?

Станом на кінець березня в Україні діють 73 банки. І у кожному з них той чи інший боржник може мати рахунок. Тож, виконавець (державний чи приватний) перш за все має сформувати та направити вимоги на отримання відповідної інформації до всіх банківських установ країни.

Але і це ще не все. Адже після цього виконавець стикається з «банківською таємницею»: неправильно трактуючи положення деяких законів України, банки нерідко відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та суми коштів, які наявні на них.

Та й навіть якщо банк таки надає інформацію про рахунок із зазначенням суми коштів на рахунку боржника – обмін такою інформацією відбувається засобами поштового зв’язку.
Якщо ж на самому початку виконавець направив запити не до всіх банків – є ризик взагалі не знайти рахунок боржника і кошти на ньому.

Що зміниться?

Перш за все, ще у лютому вдалося домогтися змін до Правил розкриття банківської таємниці. Нацбанк зобов’язав установи надати інформацію про реквізити рахунків боржника та суму коштів на них на вимогу виконавця.

Але сама процедура отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників-фізичних осіб так і залишалась доволі тривалою, допоки Мін’юст не ухвалив відповідні зміни до наказу, що передбачають запровадження електронної взаємодії між виконавцями і банками, а не тільки поштовим зв’язком.

Для цього використовуватимуть вже апробовану Автоматизовану систему виконавчого провадження (АСВП). Тобто, тепер ця система працюватиме не лише по автоматизованому арешту коштів, а й по отриманню виконавцями інформації про номери рахунків боржників-фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках.

Коли запрацює система?

Для того, щоб практично впровадити цю систему, є 3 місяці. Планується, що вона має запрацювати вже до 6 липня 2021 року.

Як саме відбуватиметься процедура автоматизованого арешту коштів боржників – дивіться у нашій інфографіці просто під цим дописом.

Що зміниться для самих громадян?

Якщо ви боржник – для вас оновлена модель автоматизованого арешту коштів не надто добра новина, адже відтепер набагато більше шансів, що виконавець знайде кошти на ваших рахунках та арештує необхідну суму.

Якщо ж винні не ви, а вам – для вас це однозначно добра новина, адже ви зможете швидше втілити рішення суду та стягнути кошти з боржника.

Які є нюанси?

Для того, щоб в автоматизованому режимі здійснювати не лише арешт, а й списання коштів на рахунках боржника, важливо, щоб усі банківські установи підключились до системи автоматизованого арешту. На сьогодні до неї підключено 7 банків, 44 – підключені до тестового середовища, на стадії консультацій та попередніх налаштувань стосовно підключення до тестового середовища перебувають ще 11 банків. Тобто, найближчим часом описану в нашій інфографіці модель роботи підтримуватимуть 62 банки із 73, які мають банківську ліцензію в Україні.

По материалам Міністерство юстиції України
Комментарии
 • Джокер
15.04.21 08:44

Банкам никто уже доверять не будет и накроется вся банковская система. Приплыли.

Ответить
 • Наталья
15.04.21 11:52

Интересненькое дельце. Раньше по исполнительным удерживали
20 % от дохода, а теперь 100%? И возможно не один месяц? И пока будет гаситься один долг, другие будут накапливаться. А жить за что?

Ответить
 • Елена
15.04.21 13:44

Мне интересно а одиноким матерям на их счета тоже кассаеться,а если инвалид,а если пенсионер и больной,а в этх мфо проценты просто драконовские и законы им не писаны.То что куда обращаться.?

Ответить
 • Остап
15.04.21 15:43

Надо просто переходить на криптовалюты, как весь мир. И тогда банки и их прихлебатели будут сосать лапу (и не только лапу...) 

Ответить
 • Анна
15.04.21 17:03

Пустили козла в огород! Теперь у исполнителей безграничное право на списание денег и никакой личной ответственности... Они и сейчас списывают деньги, не слишком разбираясь в новых законах, и им все равно - в крайнем случае начальство выговор объявит - вот и всё наказание. А ты потом судись годами - отсуживай незаконно списанные суммы. Ужас!

Ответить
 • Денис
15.04.21 19:28

Ето просто АД надо валить в етого госудорства куда подальше

Ответить
 • Денис
15.04.21 19:26

Нас загнали в лавушку,и смотрят как ми потихоньку здихаем, не получитска придумают што то новое уничтажают нацию и все.

Ответить
 • Оксана
15.04.21 17:19

Анна, таки да, ответственности никакой, могут долг повесить просто на однофамильца... не проверяя имя, отчество, ИНН, год рождения... и т.д....

Ответить
 • Натолья
15.04.21 17:53

Сложнее всего в этих условиях пенсионерам, которые взяли кредит на дорогостоящее лечение, надеялись его своевременно отдать за счет подработки и мизерной пенсии , но не смогли, т к большинство предприятий закрылось из-за карантина.Несмотря на то , что у пенсионера высчитывают в погашение долга 20% из пенсии и з/пл ( если получает) ему нужно было еще и счета арестовать, чтобы не за что было лечиться, кушать, оплачивать ком.услуги.
Попытки переговорить с исполнительной службой об отмене ареста з/пл и пенсионного счетов ни к чему не привели, они считают, что эти счета не относятся к счетам спец.назначения, а банки отписались , что  должны безусловно выполнять решение исполнительной службы.что делать с этой мерзотой, которая так поступает с населением , в т.ч. пенсионного возраста. президент, премьер министр, министр юстиции вам браво, вот ваше истинное лицо и истинная забота о населении страны в условиях карантина!!!
и не нужно нам еще чего то говорить с трибуны, вы давно живете в другом измерении и давно оторвались от своего народа.вы что не понимаете, что когда принимаете какие либо решения, нужно сначала сделать " примерку " на самые нищие слои населения? весь цивилизованный мир помагает своему народу пережить пандемию, а вы умники только гробите народ вот такими непродуманными ( а может быть и продуманными нужно еще разобраться) решениями !!!

Ответить
 • Натолья
15.04.21 18:13

В условиях социальной незащищенности , неразвитой экономики и крайней нищеты большинство населения Украины (чтобы как то выжить) привлекло кредиты банков, которые не смогло своевременно отдать в условиях пандемии.
Вместо того, чтобы как то помочь населению , которое и так выплачивает кредитный долг по исполнительным листам, наша верхушка придумала автоматический арест счетов! молодцы!
ребята, все уходим из банковской системы на наличные расчеты, !

Ответить
 • Юрій
16.04.21 09:28

В мене вираховували з мін.зарплатні 50% а потім заблокували зарплатний рахунок та списали усі кошти які надходили туди. Та їм байдуже як ви будете виживати, відповідь виконавця була така: ну вы ж как то живёте без зарплаты? Значит у вас все окей!. Вимушений був звільнятися...

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
45530 133
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти