Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


17.04.21
1960 2 Печатать

Виконавець заарештував загальний рахунок, на який надходять і соцвиплати. Як діяти?

Міністерство юстиції України на своїй сторінці у facebook зазначає, що згідно із законодавством України, виконавець зобов`язаний вживати передбачених Законом «Про виконавче провадження» заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Але в той же час на момент накладення арешту на кошти виконавець не завжди володіє інформацією щодо сум та рахунків, на які законодавством заборонено звертати стягнення. Разом з цим, існує процедура зняття арешту з таких коштів. Зокрема, Законом передбачено, що якщо від банку надійшли документи, які підтверджують, що на кошти на цьому рахунку боржника заборонено звертати стягнення, – виконавець зобов’язаний зняти арешт з цих коштів не пізніше наступного робочого дня з дня надходження відповідних документів.

Разом з цим слід зазначити, що іншими підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини є:

  • отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом;
  • надходження на рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця суми коштів, стягнених з боржника (у тому числі від реалізації майна боржника), необхідної для задоволення вимог усіх стягувачів, стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження та штрафів, накладених на боржника;
  • отримання виконавцем документів, що підтверджують повний розрахунок за придбане майно на електронних торгах;
  • наявність письмового висновку експерта, суб’єкта оціночної діяльності – суб’єкта господарювання щодо неможливості чи недоцільності реалізації арештованого майна боржника у зв’язку зі значним ступенем його зношення, пошкодженням;
  • відсутність протягом 10 робочих днів з дня отримання повідомлення виконавця письмової заяви стягувача про його бажання залишити за собою нереалізоване майно;
  • отримання виконавцем судового рішення про скасування заходів забезпечення позову;
  • погашення заборгованості із сплати періодичних платежів, якщо виконання рішення може бути забезпечено в інший спосіб, ніж звернення стягнення на майно боржника;
  • отримання виконавцем документального підтвердження наявності на одному чи кількох рахунках боржника коштів, достатніх для виконання рішення про забезпечення позову;
  • підстави, передбачені пунктом 1-2 розділу XIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону «Про виконавче провадження».

У всіх інших випадках арешт може бути знятий за рішенням суду.

Куди боржникові звертатися у таких випадках та які документи надавати?

Виконавці при накладенні арешту у постанові зазначають такі виключення, як накладення арешту, окрім коштів, що містяться на рахунках, накладення арешту та/або звернення стягнення на які заборонено Законом.

В разі надходження від банків інформації, що на кошти, які знаходяться на рахунку, заборонено звертати стягнення згідно із Законом, виконавці самостійно вживають заходів щодо зняття арешту з таких коштів.

По материалам Департамент Державної виконавчої служби Міністерства Юстиції України

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Елена
17.04.21 15:55

"Але в той же час на момент накладення арешту на кошти виконавець не завжди володіє інформацією щодо сум та рахунків, на які законодавством заборонено звертати стягнення."    Так может вначале обязать  исполнителя узнавать информацию о счетах?  Обнулять детские инвалидные - это сейчас  сплошь и рядом.    И вернуть их практически невозможно. Посоветовали - черед суд со всеми вытекающими платежами. Это из жизни знакомых., а вопрос был в неоплаченном штрафе 3 года назад. ( 460 грн.). 

Ответить
  • Анна
17.04.21 16:14

Это так не работает, как написало Министерство юстиции. Они там как будто на другой планете живут. Банки не открывают никаких спец. счетов и никак не маркируют карточные счета для получения соцвыплат - это все текущие счета клиентов, на которые можно перечислить любые средства, в том числе и несоциальные выплаты. Поэтому доказать, что у тебя карточный счет исключительно для получения пенсии НЕВОЗМОЖНО! С точки зрения банка спецсчета - это, к примеру счет 2604 для зачисления больничных из соцстраха, так на такие счета исполнители аресты и не накладывают, думаю, что они в принципе не знают про такие счета. А любой счет 2600 для юр лица или 2620 для физ. лица подлежит аресту, т. к. спецсчетом не является, что бы туда не заходило.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям