Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.04.21
663 7 Печатать

Бізнес закликає тимчасово знизити ставку мита на цукор

В лютому 2021 року індекс споживчих цін на цукор зріс на 61,7% порівняно із лютим минулого року за даними Держстату.

Варто зауважити, що на зазначену ситуацію впливають декілька факторів: зниження урожайності та цукристості буряків, зниження обсягів виробництва цукру в поточному сезоні, а також скорочення посівних площ цукровими буряками в Україні.

Так, за даними Мінекономіки, в цьому маркетинговому році виробництво цукру скоротилось на понад 22% в порівнянні із минулим маркетинговим роком та становить близько 1,1 млн тон при потребі близько 1,4-1,5 млн тон. Окрім того, Україна продовжує експортувати цукор, зокрема, з 1 вересня по 31 грудня 2020 року Україна  експортувала 70 тис. тон цукру.

Враховуючи це, за словами компаній-членів Асоціації, ціна цукру в Україні на сьогодні на 36% вища ніж в країнах Європейського Союзу.

Вирішенням ситуації може стати імпорт цукру в Україну, але здійснювати імпорт при діючій ставці мита 50% не є економічно виправданим.

Ситуація з цінами на цукор вже завдала значних збитків виробникам продуктів харчування, які вимушені піднімати ціни на свою продукцію та втрачають конкурентоздатність на ринку. За оцінками представників бізнесу, наслідком продовження такої  ситуації може бути подальше зростання цін, а також падіння обсягів виробництва та експорту кондитерської продукції.

Окрім цього, на думку експертів Асоціації, запропонована в проєкті постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (отримана в робочому порядку) фіксація мінімальної ціни на цукор не вирішить ситуацію, а навпаки – може спровокувати подальший дефіцит цукру на ринку, а дефіцит спричинить додатковий ажіотаж в магазинах, що, в свою чергу, призведе до відсутності цього товару в роздрібних торговельних точках.

Тож бізнес звертається до голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева і просить ініціювати тимчасове зниження ставки мита на цукор білий з 50% до 0% до вересня 2021 року (до нового врожаю цукрових буряків).

Це дозволить покрити дефіцит цукру на внутрішньому ринку, забезпечити безперебійне виробництво харчової продукції та стримати темпи зростання цін як на цукор, так і на продукцію, де він використовується. 

По материалам Європейська Бізнес Асоціація
Комментарии
  • Раиса
15.04.21 09:40

Не могли понять , почему сахар стал  таким несладким, высказывали предположение, что сахар импортный тростниковый, А теперь еще  и "мито з 50% знизити до 0%". А где наши аграрии, які вирощували український цукор?

Ответить
  • Виктория
15.04.21 15:27

Раиса, заводы уже порезали на метал, да и устарели они. Никто ж не модернизировал их с со времен совка. Так где перерабатывать сахар?

Ответить
  • це я
15.04.21 11:38

ще нещодавно повідомляли про надлишкові запаси цукру, а тепер ціна виросла так ніби з нього почали робити алмази. Де ж ті запаси які були - знову "миші з'їли"?

Ответить
  • Олена
15.04.21 12:32

ау, зепоціновувачі!!! хто винен??? !!!  

Ответить
  • Олена
15.04.21 12:42

А олію украинскую они не хотят ввозить обратно? а то цена  точно как на алмазі скоро станет

Ответить
  • Сергей
15.04.21 16:04

имхо, проще все продать своей же конторе за бугром дешевле, а потом продать назад но дороже + еще возмещений получить

Ответить
  • Сергей
15.04.21 16:05

как "грится" и стадо постригут и барыши получат

Ответить
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
112803 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно