Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


07.05.21
9389 0 Печатать

Надання відпустки особі з інвалідністю

Роботодавець надавав особі з інвалідністю III групи основну щорічну відпустку тривалістю 24 календарні дні та щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці згідно з умовами колективного договору та за результатами атестації робочих місць за умовами праці тривалістю 3 календарні дні.

При цьому, щорічна відпустка особам з інвалідністю не надавалась в повному обсязі мотивуючи тим, що щорічна додаткова відпустка надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником.

Чи правомірні дії роботодавця?

Такі твердження роботодавця не відповідають вимогам чинного законодавства. Відпустка, яка надається особам з інвалідністю не в повному обсязі, відноситься до щорічної основної відпустки, а не до додаткових.

Особам з інвалідністю I і II груп надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, а особам з інвалідністю III групи — 26.

Таким чином, роботодавець повинен внести зміни до графіку відпусток та приєднати неотримані дні відпустки за минулі роки до основної щорічної відпустки у поточному році.

По материалам Держпраці
Комментарии
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
114567 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно