Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


19.05.21
1125 0 Печатать

Суб’єкт господарювання має ліцензію на право зберігання власного пального: чи подавати декларацію з акцизного податку

Відповідно до підпункту 16.1.3 ПКУ, платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому, зокрема, податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

При цьому платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (пункт 49.2 ПКУ).

Перелік платників акцизного податку визначений пунктом 212.1 ПКУ, зокрема, це особи (у т. ч. юридичні особи, що ведуть облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), постійні представництва, які реалізують пальне або спирт етиловий (підпункт 212.1.15 ПКУ).

Пунктом 49.21 ПКУ встановлено що платники, визначені підпунктом 212.1.15 ПКУ, а також платники, які мають діючі (у т. ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді.

Водночас, відповідно до пункту 223.2 ПКУ платники акцизного податку, визначені пунктом 212.1 ПКУ (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у підпунктах 215.3.4, 215.3.5, 215.3.51, 215.3.52, 215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 ПКУ), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку (далі – Декларація) за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 ПКУ.

Враховуючи вищенаведене, особа яка не підпадає під визначення платника акцизного податку згідно підпунктом 212.1.15 ПКУ (не здійснювала реалізацію пального або спирту етилового), але має ліцензії на право зберігання власного пального, не зобов’язана подавати Декларацію, якщо протягом звітного періоду у такої особи сукупно виконувались наступні умови:

- відсутні об’єкти оподаткування акцизним податком та/або показники, які підлягають відображенню у Декларації;

- відсутні будь-які інші діючі (у т. ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством (крім ліцензій на зберігання власного пального);

- відсутні підстави для визнання її платником акцизного податку за будь-якими іншими ознаками, визначеними пунктом 212.1 ПКУ (крім випадку якщо така особа була платником акцизного податку лише у зв’язку з імпортом підакцизних товарів визначених підпунктами 215.3.4 - 215.3.8 ПКУ).

По материалам ГУ ДПС у Луганській області
Комментарии
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
108808 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно