Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


21.05.21
2295 2 Печатать

Відображення в СЕА ПДВ податкових повідомлень-рішень

Податківці інформують платників податків про відображення в системі електронного адміністрування ПДВ податкових повідомлень-рішень контролюючого органу, складених за результатами перевірки податкової звітності з ПДВ, у випадку завищення платником суми податкового кредиту та/або зменшення бюджетного відшкодування з ПДВ та/або зменшення від'ємного значення суми ПДВ, що передбачені ПКУ або іншим законодавством.

Порядок електронного адміністрування ПДВ встановлено ПКУ та Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 р. № 569.

Сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) (Енакл) розраховується відповідно до п. 2001.3 ПКУ за такою формулою:

∑Накл = ∑НаклОтр + ∑Митн + ∑ПопРах + ∑Овердрафт – ∑НаклВид – ∑Відшкод – ∑Перевищ, де ∑Відшкод – це загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань та результатів перевірок, що проводяться відповідно до ПКУ.

Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків затверджено наказом Мінфіну від 28.12.2015 р. № 1204 (далі – Порядок
№ 1204).

Відповідно до п. 58.1 ПКУ, якщо за результатами перевірки проведеної контролюючими органами встановлено факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то виносяться податкові-повідомлення рішення за формами затвердженими Порядком № 1204:

В1 – у разі завищення заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ, у тому числі якщо заявлені до відшкодування суми ПДВ на момент перевірки відшкодовані платнику податку;

ВЗ – у разі відмови у наданні бюджетного відшкодування;

В4 – у разі зменшення від’ємного значення суми ПДВ.

У разі подання платником ПДВ податкової декларації з ПДВ (далі – декларація), в якій платник податку декларує суму до бюджетного відшкодування ПДВ (на рахунок платника у банку (р. 20.2.1 декларації) та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету (р. 20.2.2 декларації), показник ∑Відшкод збільшується на таку суму і, відповідно, зменшується показник ∑Накл.

При цьому показник ∑Відшкод підлягає коригуванню в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ) за результатами перевірок контролюючих органів, що проводяться відповідно до ПКУ, шляхом зменшення показника ∑Відшкод відповідно до винесеного ППР за формою «ВЗ» на дату його узгодження.

Одночасно відбувається відповідне збільшення суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, на суму зменшеного бюджетного відшкодування по угодженим ППР за формою «ВЗ».

ППР за формами «В1» та «В4», зокрема в частині суми завищення від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду не впливають на значення показника ∑Відшкод.

Водночас ППР за формою «В4» в частині суми завищення від’ємного значення, яку зараховано у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, враховується при обрахунку показника Енакл в СЕА ПДВ шляхом зменшення показника ∑Відшкод.

По материалам Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП
Комментарии
  • Елена
21.05.21 15:26

Еб... мать...
Прямо морской бой:
В1 - мимо
В4 - ранил...
В3 - убил!
Может потопить давно пора эту морскую эскадрилью!?

Ответить
  • Василий
21.05.21 15:40

Вы, Елена, просто молодец. Комментарий немного развеселил. Спасибо 

Ответить
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
108867 320
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно