Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


25.05.21
1020 4 Печатать

ДПС звітує про темпи зростання надходжень ПДВ

Підсумки роботи органів ДПС у 2020 році та І кварталі поточного року, а також завдання на майбутні періоди обговорювалися під час засідання Колегії ДПС, яке відбулось 21 травня 2021 року.

«Минулого року податкова служба завдяки ефективній роботі всього колективу стала фундаментом фінансової безпеки держави, отримала позитивну оцінку міжнародних експертів щодо впровадження реформ та їх підтримку. Вважаю, що у ДПС є достатній потенціал для виконання всіх завдань і досягнення високих результатів», – зазначив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Олексій Любченко.

Так, у 2020 році надходження податків, що контролюються ДПС, до бюджетів та державних цільових фондів зросли на 13,5% при зростанні ВВП за номіналом на 5,4%.

Основною складовою такого зростання стало надходження ПДВ з вироблених товарів. Темп приросту цього податку становив 36,8%.

Платникам було відшкодовано 143,1 млрд грн ПДВ при заявлених до відшкодування  136,3 млрд гривень.

«У 2020 році не тільки були своєчасно відшкодовані всі заявки на повернення ПДВ, але й вдалося розрахуватися по заборгованостях за минулі періоди. Крім того, за оцінками експертів, у минулому році кожна 5 гривня поверталася суб’єктам господарювання протягом 15 днів з моменту подання податкової декларації. І це, мабуть, один з найкращих прикладів підтримки, яку ми могли надати бізнесу. Адже бізнес в умовах кризи, спричиненої коронавірусом, своєчасно отримував ресурс, який дозволяв йому виживати і розвиватися», – наголосив заступник Голови ДПС Євген Олейніков.

За його словами, у І кварталі 2021 року ДПС суттєво перевиконано індикативні показники з надходжень до бюджету. При цьому фіксується і зростання надходжень порівняно з минулим роком. Індикативний показник надходжень до загального фонду державного бюджету перевиконано на 6,2%, або на 7,6 млрд грн, зростання надходжень порівняно з минулим роком ­­– на 16,1%, або на 17,9 млрд гривень.

Вагомим є зростання надходжень ПДВ з вироблених в Україні товарів. Ріст до минулого року – майже у 1,5 раза, індикатив перевиконано на 12,3%, понад індикатив надійшло 4,2 млрд грн ПДВ.

«Результати роботи у першому кварталі 2021 року демонструють, що позитивна тенденція із забезпечення надходжень до бюджету, яка була розпочата минулого року,  зберігається. І це не випадковий результат, не збіг обставин, це – наслідки нашої системної роботи», – підкреслив Євген Олейніков.

Представники Міністерства фінансів України, присутні на зустрічі, також відзначили високий результат, який продемонструвала ДПС минулого року щодо забезпечень надходжень до бюджету. Перший заступник Міністра фінансів України Денис Улютін, зокрема, наголосив, що від ефективної роботи податкової служби безпосередньо залежить виконання Урядом всіх завдань з фінансування соціальних програм.

Під час засідання колегії також були розглянуті питання розбудови ІТ-складової служби та впровадження нових сервісів для платників, удосконалення контрольно-перевірочної роботи та протидії відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом, судової практики і методологічної роботи, роботи з податковим боргом тощо.

По материалам ДПСУ
Рубрика:
Комментарии
  • Андрій
25.05.21 09:26

Виробництво зменшується, обсяги падають, надходження зростають...оце спеціалісти, і головне автоматично, накрутили систему блокування і сидять рахують бабло.

Ответить
  • СержК
25.05.21 09:27

Блоканули на вход предприятию налоговых на 100к - заплатило страдалицо на 100к больше налогов... Потом по цепочке остановили регистрацию типа за сотрудничество с "плохими парнями" (которые в итоге выиграли все суды, доказывая обратное) - уже контрангенты предприятия не получили налоговых на полляма и заплатили больше... а разве ж оно одно такое?... Коровы худеют, надои растут...

Ответить
  • Андрей
25.05.21 10:32

ЛИЦЕМЕРЫ. Тошнит от них. Они же и сами все понимают

Ответить
  • Екатерина
25.05.21 16:22

Даешь пятилетку за три года?? маразм крепчаллл!
все кто работают с НДС все понимают, лицемерие и полное наплевательство на законы! а народ хавает, вот только за эти блоки НДС в итоге, все равно заплатит народ. заплатит безработицей, повышением цен.. нестабильностью.

Ответить
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
114568 323
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно