Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


26.05.21
2203 4 Печатать

Звітність з ПДВ у разі зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною району

У разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання – платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.

Норми встановлені частиною восьмою ст. 45 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI із змінами та доповненнями.

Процедури переведення платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік/зняття з обліку) визначені розділом X Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 із змінами (далі – Порядок № 1588).

Нормами п. 10.13 розділу X Порядку № 1588 визначено, що у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання – платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду:

1) у такому випадку одночасно із зняттям з обліку юридичної особи (крім юридичних осіб, які включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій) або фізичної особи – підприємця за основним місцем обліку здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку згідно із розділом VII Порядку № 1588 без подання заяви платником податків та з урахуванням особливостей, визначених п.п. 10.14 – 10.21 розділу Х Порядку № 1588;

2) до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) – з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів (п. 7.3 розділу VII Порядку № 1588).

Починаючи з 01 січня наступного року, платник податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків до контролюючого органу за новим місцезнаходженням (місцем проживання), (основне місце обліку).

Платниками податків, на яких не розповсюджуються норми ст. 45 Бюджетного кодексу та п. 7.3 розділу VII Порядку № 1588, є:

▼ юридичні особи, які не є суб’єктами господарювання відповідно до норм Господарського кодексу України;

▼ відокремлені підрозділи юридичної особи;

▼ особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Для зазначених платників сплата податків та подання звітності, здійснюється за новим місцезнаходженням (місцем проживання) з дати взяття па облік у контролюючому органі за новим місцезнаходженням (місцем проживання).

Враховуючи вищевикладене, у разі зміни суб’єктом господарювання місцезнаходження (місця проживання), пов’язаного зі зміною адміністративного району, подання податкової декларації з ПДВ та сплата ПДВ здійснюється за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) (неосновне місце обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи з 01 січня наступного року – за новим місцезнаходженням (місцем проживання) (основне місце обліку).

По материалам ГУ ДПС у Дніпропетровській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • СержК
26.05.21 09:11

Это все давно разжевано... А вот меня всегда в этом плане интересовал чисто технический вопрос. Означает ли то, что до конца года предприятие отчитывается по прежнему месту учета, необходимость регистрировать налоговые накладные с кодом этого "старого" налогового органа в имени файла, и именно последний отвечает за регистрацию/блокировку таких налоговых, или все же с первого дня смены надо регистрировать с кодом "новой"? И как быть с регистрацией налоговых накладных после 01 января? До 31 декабря отправлять с кодом "старой" налоговой, а с 1 января - уже новой? Я понимаю, что, по идее, регистрация и учет ведется по коду ЕДРПОУ предприятия, но... помятуя, как организован весь наш налоговый искуссный антиллект, "терзают смутные сомненья"...

Ответить
  • Алиса
26.05.21 10:05

а меня интересует проверки - отчеты сдаем старую налоговую, значит и с проверками выходить будет старая? ехать в другой город???

Ответить
  • Алена
26.05.21 11:03

А меня интересует разъяснение по налоговым накладным, когда сменился директор и не регистрируют налоговые, пишут, что на дату выписки налоговой накладной был другой человек, хотя по всем инстанциям уже числится новый и ключей уже нет и он в принципе уже не имеет права подписывать документы, т.к. он уже уволен. И то делать с этими налоговыми, которые не регистрируются, нам штраф, а контрагент теряет налоговый кредит, полный бардак.

Ответить
  • Maksim
26.05.21 16:11

Алена, по этой ситуации  к сожалению, разьяснения от дпс нет((

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям