Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


11.06.21
1274 1 Печатать

Які умови визначають вину при податкових правопорушеннях?

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім штрафних (фінансових) санкцій застосованих до нього на підставі ПКУ чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, то з 1 січня 2021 року, такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу, встановленого п. 124.1 ПКУ:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання – у розмірі 5% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу.

Діяння,  передбачені п. 124.1 ПКУ вчиненні умисно, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов’язання (п. 124.2 ПКУ).

При цьому, вина буде підтверджуватися тим, що платник мав можливість дотриматися норм чинного законодавства, зокрема:

- самостійно визначив та подав декларацію з ПДВ, в якій задекларував суму податкового зобов’язання з ПДВ. Вказана декларація складена і підписана відповідно до ст. 48 ПКУ, та подана у спосіб визначений діючим законодавством;

- у   попередніх   періодах   своєчасно    та    в    повному    обсязі    сплачував задекларовані суми ПДВ;

- в   електронному   кабінеті   платника    засобами    податкового   календаря контролюючий орган нагадує про терміни декларування та сплати податків;

- в  попередньому  акті  камеральної  перевірки  роз’яснено  терміни сплати з цього податку/збору, який вручено (отримано) платником належним чином;

- платник податків був обізнаний з вимогами ПКУ в частині своєчасності та повноти сплати ПДВ у визначені законодавством терміни та інші обставини (у разі їх наявності).

Саме можливість платником дотримуватися правил та норм, за порушення яких ПКУ передбачена відповідальність, однак невжиття цим платником достатніх заходів щодо їх дотримання, через вчинення дій, які можуть бути кваліфіковані як нерозумні, недобросовісні та без належної обачності, за умови доведення цього контролюючим органом, є свідченням вини особи у вчиненні податкового правопорушення.

Звертаємо увагу, що при встановленні порушення термінів сплати податків вперше у 2021 році, після набрання чинності змін до ПКУ, штрафні санкції застосовуються у відповідності до п. 124.1 у вигляді 5 або 10 відсотків.

По материалам ГУ ДПС у м. Києві
Комментарии
  • Pyka 3AKOHA
11.06.21 09:24

Для начала следовало бы внести изменения в части первого события по поставке и оставить только по оплате (кассовый метод). В таком случае, при поступлении средств от покупателя и не уплата НДС может рассматриваться как злой умысел. А в противном случае, уплата налога происходит из собственных оборотных средств предприятия, которых может и не быть на момент уплаты налога по декларации. Поставщик всё таки выступает в роли налогового агента в отношении покупателя. Но государство решило забрать своё наверняка.

Ответить
фото автора В фокусе
Амброзяк Наталья Подаем бенефициаров: когда и как [время пришло]...
65762 225
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Спасибо, что читаете сайт Бухгалтер 911 Войдите и читайте дальше бесплатно