Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.06.21
4463 6 Печатать

Як сплачувати ЄСВ підприємцям в місяці реєстрації

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) ЄСВ нараховується:

  • для ФОП (крім ФОП – платників ЄП), – на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464);

  • для ФОП – платників ЄП – на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону № 2464).

Згідно з пп. 298.1.2 ПКУ зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування (першої чи другої групи), вважаються платниками ЄП з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулась державна реєстрація.

Таким чином, ФОП, яка до кінця місяця, в якому відбулась її державна реєстрація як суб’єкта господарювання, подала заяву про обрання першої чи другої групи спрощеної системи оподаткування, є такою, що перебуває на загальній системі оподаткування і база нарахування ЄСВ за цей місяць для неї визначається як сума доходу (прибутку), отриманого від діяльності ФОП, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464, та не менше за розмір мінімального страхового внеску.

З першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація, зареєстровані в установленому порядку, новостворені ФОП, віднесені до платників ЄП першої та другої груп, нараховують ЄСВ у розмірі, визначеному такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

По материалам ГУ ДПС у Харківській області

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Наталья
16.06.21 02:49

ФОП в месяце регистрации находится на общей системе .Если не успел поработать и не получил доход (прибыль),то с 01.01.2021 за этот месяц ЕСВ не платится.Или я что-то пропустила ?

Ответить
  • Ольга
16.06.21 11:02

Наталья,
ФЛП на общей системе налогообложения с 1 января 2021 года предусмотрена обязательная уплата ЕСВ в размере не менее минимального только за месяцы, в которых получен доход (прибыль). Ведь для "спящих" и убыточных ФЛП будет отменена обязательная уплата ЕСВ в размере минимального взноса за каждый месяц (п. 2 ч. 1 ст. 7 Закона № 2464). Однако они имеют право по желанию уплатить ЕСВ за такие месяцы (не менее минимального размера), определив самостоятельно базу начисления в пределах максимальной величины.

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
16.06.21 08:15

Наталья ??? В чём Ваш вопрос? 
"ФОП в месяце регистрации находится на общей системе" – да, если не подавались заяви на переход на ЕН. 
"ФОП в месяце регистрации находится на общей системе" – да, если своевременно подавались заяви на переход на ЕН 1 или 2 группа. 
"ФОП в месяце регистрации находится на общей системе" – нет, если своевременно подавались заяви на переход на ЕН 3 группа, с даты госрегистрации. 
Теперь по поводу ЕСВ: что хотите уточнить и что, считаете, – могли "пропустить"? Что смущает и что в разъяснении фискалов показалось "странным"?

Ответить
  • Михаил
16.06.21 12:54

Сомневающийся Sкептиk,имеется ввиду что ФОП на общей системе если нет дохода не обязан платить ЕСВ

Ответить
  • Наталья
16.06.21 13:15

Сомневающийся Sкептик . Смущает в разъяснении третий абзац "У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періода,такий платник має право самостійно визначити базу нарахування ............." Т.е. ЕСВ не меньше минимального взноса должен уплатить. И ничего не сказано о том,что с 2021 г. за месяцы без прибыли можно не начислять и не платить ЕСВ. Редко кто из ФОП в месяце регистрации (если подал заявление на единый налог) имеет доход по общей системе ,но не все знают,что с этого года за такой месяц можно не платить ЕСВ.Просто фискалы обратили внимание на то,что ФОП имеет право уплатить , а о том,что имеет право не платить промолчали.

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
16.06.21 13:24

Наталья, МАЄ право платить.
Вы хотите, чтобы налоговики разъясняли, что ФОП на ОСН не має права платить ЕСВ за те месяцы, в которых не было дохода? 

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям