Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.06.21
1343 1 Печатать

Чи включаються до складу витрат ФОП – «загальносистемна», витрати на страхування?

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців (далі – ФОП) на загальній системі оподаткування визначений ст. 177 ПКУ.

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП (п. 177.2 ПКУ).

Пунктом 177.4 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів ФОП від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, який не містить витрат на страхування, що пов’язані з веденням господарської діяльності.

Тобто, вартість оплачених послуг страхування, які пов’язані з веденням господарської діяльності, не включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування.

По материалам ГУ ДПС у Дніпропетровській області
Комментарии
  • Юрек
16.06.21 12:56

Т.е. используются машины для доставки/перевозки товаров/материалов.. Их необходимо страховать (автоцивилка) согласно законодательства, а также проходить техосмотр. И это никак не связано с хоздеятельностью.

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лілія Мінзарплата з 01.12.2021: хапай в обидві жмені...
8687 12
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям