Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


27.06.21
2149 0 Печатать

Порядок стягнення аліментів на період навчання

Відповідно до частини першої статті 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до пункту 20 постанови Пленуму Верховного суду України від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», обов’язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують  навчатися  після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов’язкової сукупності таких юридичних фактів:

– досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років;

– продовження ним(нею, ними) навчання;

– потреба у зв’язку з цим у матеріальній допомозі;

– наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

У разі відмови батька від сплати аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, в добровільному порядку, необхідно звертатися до суду.

Відповідно до частини третьої статті 199 СК України, право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Позовна заява про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина (дочки), який (яка) продовжує навчання подається в порядку цивільного судочинства до районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за зареєстрованим місцем проживанням або перебуванням відповідача або позивача.

До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додаються документи та докази, що обґрунтовують позовні вимоги (підтверджують право на стягнення аліментів):

– копія паспорта (позивача та дитини);

– копія свідоцтва про розірвання шлюбу;

– копія свідоцтва про народження дитини;

– довідка з навчального закладу про те, що дитина перебуває на навчанні та період навчання.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі у справах про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.

Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Відповідно до частини другої статті 199 СК України, право на утримання повнолітніх дочки, сина припиняється у разі припинення ними навчання. Разом з тим, поновлення навчання (за умови недосягнення 23-річного віку) дозволяє звернутися з новим позовом до суду про стягнення аліментів.

Таким чином, для вирішення питання про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання, та у разі відмови батька добровільно сплачувати аліменти потрібно зібрати відповідний пакет документів, підготувати позов про стягнення аліментів на повнолітню дитину, яка продовжує навчання, і подати його до суду за зареєстрованим місцем проживанням або перебуванням відповідача або позивача.

По материалам Координаційний центр з надання правової допомоги
Теги:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям