Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


08.07.21
8527 12 Печатать

ДПС без перевірки знімає з обліку ФОПів, які не проводили госпдіяльність

З метою спрощення та прискорення процесу припинення фізичних осіб – підприємців, які не здійснювали господарську діяльність, шляхом зняття таких платників з обліку в контролюючих органах без проведення перевірки, Державною податковою службою України наказом від 15.09.2020 № 499 затверджено Методичні рекомендації щодо організації роботи комісій з розгляду питань доцільності/недоцільності проведення перевірок фізичних осіб у зв’язку з припиненням платників та форму висновку доперевірочного аналізу щодо недоцільності проведення перевірки.

Наказом Державної податкової служби України від 04.06.2021 р. № 568 внесені зміни до наказу ДПС від 15.09.2020 № 499, яким розширено коло платників, відносно яких може бути прийнято рішення щодо недоцільності проведення перевірки.

Протягом січня - червня 2021 року зазначеними вище комісіями розглянуто 112,7 тис. висновків доперевірочного аналізу щодо недоцільності проведення перевірки, за результатами розгляду яких 82,4 тис. фізичних осіб зняті з обліку в контролюючих органах без проведення документальних перевірок.

Робота щодо зняття з податкового обліку платників податків – фізичних осіб, які подали заяви на припинення, триває.

По материалам ДПС

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Влад
08.07.21 07:31

Подскажите, продолжают домогаться проверками закрывшихся ФОПиков как и в прошлом году? У меня было 2 таких случая в январе.
Я пообещал ДПСникам, что в день вручения приказа откажу им в проверке и подам обратно на открытия онлайн. И о чудо - они отстали

Ответить
  • Марина
08.07.21 09:52

Влад, а як їм можна відмовити? Чим оперувати?

Ответить
  • Буржуй
08.07.21 08:32

Влад, да. У меня 15-20 ФОП " отлеживаются" 3 года. С осени прошлого года методология у них такая- Звонят -несети документы. -Какие, говорю, 3 года прошло. Разве что ЕСВ. -, Нет , мораторий ,3 года продлеваются. Говорю , что по Ст.НКУ 102.1.2  моратрий здесь ни причем. Кто Вам мешает проверять  закрытых? Так что давайте я прийду с доверенностью и Вы несите мне довидку и снимайте с учета. -нет Вы нам так не интересны, тогда не закроем будете "болтаться".- Ок, говорю, буду!

Ответить
  • Марина
08.07.21 09:50

Буржуй, а можна роз'яснити про що мова у ст. 102.1.2. ПКУ і про яку довідку мова?
Знайшла таке:
102.3. Відлік строку давності зупиняється на будь-який період, протягом якого:
...
102.3.2. контролюючому органу згідно із законом та/або рішенням суду заборонено проводити перевірку (перевірки) платника податків;
.....  
тобто, перевірки закритих ФОП не заборонені, тому і немає зупинення строку давності я так розумію?

Ответить
  • Буржуй
08.07.21 10:28

Марина, да извините 102.3.2  речь о законе о моратории а по 78.1.7 они имеют право проверять закрытых ФОП. И мораторий на это не действует. Соответственно и сроки не приостанавливаются.

Ответить
  • Оптиміст
08.07.21 09:15

"Не проводили господарської діяльності", як на мене не зовсім правильне висловлювання....як правило "не відображали результати господарської діяльності в звітності", якось так

Ответить
  • Оптиміст
08.07.21 19:53

Оптиміст, Ради цікавості, а які аргументи в тих хто мінуснув? Відкрили ФОП і не здійснювали діяльність? Ну блін,, то ж не малі діти

Ответить
  • Лариса
08.07.21 09:17

Я жду проверку с 2012 года. О, как! Даже интересно, что и когда  они будут проверять, когда у них руки дойдук к моему фОПу.

Ответить
  • Елена
08.07.21 14:48

Лариса, я с февр.2016 - и тишина до си...

Ответить
  • Свет
08.07.21 11:27

А как узнать снят ФлП с учёта или нет, у меня ФлП просуществовал 1.5 месяца, деятельности не было, проверки после закрытия сентябрь 2019 тоже не было.

Ответить