Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


21.07.21
1069 0 Печатать

Застосування норм ПКУ щодо контрольованих операцій з сировинними товарами

На виконання норм пп. 39.3.3.4 ПКУ Державною податковою службою України на офіційному вебпорталі  оприлюднено Рекомендований (невиключний) перелік джерел інформації для отримання котирувальних цін (далі - Перелік джерел) в розділах:

Головна -> Діяльність -> Трансфертне ціноутворення -> Рекомендований (невиключний) перелік джерел інформації для отримання котирувальних цін;

Головна -> Довідники, реєстри, переліки -> Переліки.

Зазначений Перелік джерел є складовою механізму визначення дотримання принципу "витягнутої руки" по операціях з сировинними товарами, що визначений пп. 39.3.3 ПКУ та направлений на забезпечення виконання вимог щодо використання методу порівняльної неконтрольованої ціни.

ПКУ визначає рекомендаційний характер та невиключність зазначеного Переліку джерел з метою забезпечення дотримання методології аналізу та визначення відповідності принципу "витягнутої руки" та не обмежує платника податків у виборі будь-якого з джерел, інформація якого про котирувальні ціни, що використовуватимуться для порівняння, відповідатимуть умовам зіставності, визначеним пп. 39.2.2 ПКУ.

При формуванні Переліку враховано наявність доступної методології формування джерелом даних та інформації про ціни та складові ціноутворення саме в рамках вимог до аналізу КО, а також наявність котирувальних цін щодо сировинних товарів, які експортуються/імпортуються українськими компаніями, доступність джерел для широкого кола платників податків.

Під сировинними товарами розуміються товари, для яких непов'язані особи у якості орієнтира (еталона) для встановлення ціни неконтрольованих операцій використовують котирувальні ціни.

Перелік сировинних товарів визначено Постановою КМУ від 09.12.2020 р. № 1221 «Про затвердження переліку сировинних товарів та визнання такою, що втратила чинність, постанови КМУ від 08.09.2016 р. № 616».

Отже, визначення, у відповідності до абз. 2 пп. 39.3.3.4 ПКУ, Кабміном Переліку сировинних товарів  та оприлюднення цього Переліку ДПС дозволяє забезпечити, починаючи з 2021 року, практичне застосування норм ПКУ щодо КО з сировинними товарами.

Виходячи з норм пп. 39.3.3.4 ПКУ, забезпечення ідентифікації Переліку джерел (його позицій) при здійсненні посилань та документальному відображенні при формуванні матеріалів за результатами аналізу ризиків трансфертного ціноутворення та перевірок КО проводиться шляхом наведення повної назви Переліку джерел та зазначенням дати оприлюднення на офіційному веб-порталі ДПС.

По материалам ГУ ДПС у Черкаській області
Комментарии
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
55538 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти