Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


23.07.21
9428 1 Печатать

Назва посади в трудовій книжці: приводимо у відповідність до Класифікатора

Автор: Біляєва Олена, експертка з питань оплати праці.

При підготовці скан-копій трудових книжок для передачі до ПФУ виявлено, що найменування деяких посад не відповідають Класифікатору професій*. Яким чином привести найменування посад у відповідність до Класифікатора? Чи завжди це вважається зміною істотних умов праці? Відповідаємо.

* Національний класифікатор України «Класифікатор професій ДК 003:2010», затверджений наказом Держспоживстандарту від 28.07.2010 р. № 327.

Загальні положення

Прийняття на роботу (переведення на іншу роботу) працівників здійснюється на посади, зазначені роботодавцем у штатному розписі підприємства, установи, організації, шляхом видання наказу (розпорядження) про прийняття на роботу (переведення на іншу роботу).

Далі на підставі такого наказу (розпорядження) вноситься запис до трудової книжки працівника. У свою чергу, запис у трудовій книжці про найменування роботи, професію або посаду працівника повинен відповідати:

• оригіналу наказу (розпорядження) керівника про прийняття на роботу (переведення на іншу роботу);

• найменуванням робіт, професій або посад, зазначеним у Класифікаторі професій (п. 2.14 Інструкції № 58).

Таким чином, найменування роботи, професії або посади працівника в штатному розписі, в наказі (розпорядженні) керівника про прийняття на роботу (переведення на іншу роботу) і в трудовій книжці працівника мають бути однаковими і відповідати Класифікатору професій. Інакше до трудової книжки працівника буде внесено запис із порушенням вимог Інструкції № 58.

Правильне зазначення посади особливо важливе для тих працівників, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення.

В інших ситуаціях (не пов’язаних із пільговими пенсіями) невідповідність найменування посади, на якій працює працівник, Класифікатору професій для призначення пенсії великої ролі не відіграє. У цьому разі передусім орієнтуються на страховий стаж працівника, сформований за рахунок сплачених страхових внесків / ЄСВ, незалежно від посади, яку обіймає працівник.

Проте найменування посади має значення не лише для цілей пільгового пенсійного забезпечення. Від того, наскільки правильно названа посада, може залежати право працівника на скорочений робочий день, додаткову оплачувану відпустку, отримання доплат і надбавок до посадового окладу (тарифної ставки). Тому ігнорування назв професій (посад), що містяться в Класифікаторі, може істотним чином позначитися на правах та обов’язках сторін трудового договору.

Подпишитесь, чтобы открыть доступ к материалам
Я уже подписчик

Спеціалізоване видання для фахівців в області оподаткування та бухгалтерського обліку в усіх сферах бізнесу

155 грн/
месяц
Купить
Комментарии
  • Anna
08.09.21 09:39

Добрый день, подскажите пожалуйста с каким кодом будет заместитель директора?

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
55039 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям