Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


03.08.21
2517 3 Печатать

Яка дата вважається датою отримання доходу єдинника при розрахунках через платіжні термінали?

При здійсненні розрахунків за товари (роботи послуги) із використанням платіжних терміналів доходом юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи вважається вся вартість реалізованого товару (робіт, послуг), тобто повна сума виручки (з врахуванням суми комісії, утриманої банком). При цьому датою отримання доходу є дата надходження коштів на розрахунковий рахунок платника єдиного податку.

Нагадаємо, згідно з ст. 292 ПКУ доходом платника єдиного податку є будь-який дохід, який визначається на підставі даних обліку,  отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі.

Розрахунки за допомогою банківських карток через POS-термінали суб’єкти господарювання організують за договором еквайрингу. Однією стороною договору є банк-еквайр, а іншою – суб’єкт господарювання, який згідно з п. 1.42 ст. 1 Закону України від 05.04.2001 р. № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» приймає до обслуговування платіжні інструменти з метою проведення оплати вартості товарів чи послуг.

За договором банк-еквайр бере на себе зобов’язання перераховувати грошові кошти з карткового рахунку покупця на поточний рахунок суб’єкта господарювання. Строк розрахунків між банком-еквайром і суб’єктом господарювання визначаються в договорі еквайрингу (Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затверджене постановою НБУ від 05.11.2014 р. № 705).

За обслуговування розрахунків через POS-термінал банк-еквайр стягує комісію-винагороду. Комісія може як сплачуватися окремо, так і списуватися з суми коштів, що зараховуються на рахунок підприємства (залежно від угоди).

При цьому згідно з абзацом першим п. 292.6 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Тож у випадку використання POS-терміналів при здійсненні розрахунків за товари/послуги доходом платника єдиного податку третьої групи буде сума, що надійшла на його поточний рахунок. При цьому датою отримання єдиного податку – доходів при розрахунках через POS-термінал вважатиметься не дата авторизації, а дата надходження коштів на поточний рахунок платника єдиного податку.

По материалам ГУ ДПС в Івано-Франківській області
Комментарии
  • Анна
03.08.21 09:20

А как быть с рро. Получается клиент рассчитался за товар через еквайринг карточкой сегодня, в налоговую сумма зачислилась сегодня, а доход единщика на следующий банковский день. А в книгу дохода или в декларацию тогда какие суммы писать, будет расхождение, особенно когда это конец квартала или года

Ответить
  • Вера
03.08.21 10:50

Согласна с Анной, и к тому же: если зачисляется на счет сумма за минусом комиссии, то отследить, сравнить с РРО сложно. Поделитесь, как кто учитывает в книге.

Ответить
  • Ирина
03.08.21 11:24

Вера, я веду для себя отдельно табличку в Екселе, где проставляю обе даты, чтобы было легче отслеживать. И да, в конце квартала суммы не сходятся, но в доход эти суммы всё равно пойдут в следующем квартале. Для себя решила послать всех в сад. Сами придумали, чтобы даты были разные.

Ответить
фото автора В фокусе
Ушакова Лилия СРЕДНЯЯ ЗАРПЛАТА — НОВЫЙ ПЕРЕРАСЧЕТ [Порядок 100]...
54067 141
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям
Нас уже image пользователей
Клуб 911 — присоединяйтесь, чтобы получить полный доступ ко всем материалам сайта. Это бесплатно!
Уже с нами? Войти