Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


03.08.21
4355 15 Печатать

Кожна третя перевірка Держпраці закінчується виявленням порушення трудового законодавства

У цьому році кількість перевірок може суттєво зрости. Цьогоріч органом заплановано у два рази більше перевірок, ніж провели в 2020 році. Тоді інспектори здійснили всього 10 429 рейдів. У 2021 році планують перевірити 21150 підприємств.

Кількість виявлених правопорушень по відношенню до працівників в 2021 році збільшилася. В 2020 році порушення фіксували у 28% роботодавців, в 2021 — у 31%.

 
Кількість перевірок та виявлених порушень Держпрацею
Місяць Січень 2020 Лютий Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень Січень 2021 Лютий Березень Квітень Травень Червень
Кількість перевірок 728 4 327 718 3 7 117 291 426 1 399 1 038 766 609 291 610 804 659 640 615
Порушення 76 432 141 3 1 15 32 69 506 416 271 167 90 195 237 191 189 221

«Звичайно, Держпраця перевіряє компанії на будь-які порушення законодавства про працю. Проте зазвичай увага інспекторів прикута саме до фактів незадекларованої праці — тобто відсутності трудового договору», 

— коментує адвокатка юридичної компанії «Міллер» Ангеліна Климчук.

Якщо людина працює без трудового договору, то для першої та третьої груп спрощеної системи оподаткування — виноситься попередження. Для решти суб’єктів штраф становить 10 мінімальних зарплат — 60 000 грн за кожного працівника.

Повторне порушення несе за собою штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, або 180000 грн. Це — максимальний штраф за одного неоформленого працівника.

Інспектор праці обов’язково нараховує штраф у трьох випадках:

  • За недопущення до проведення перевірки.
  • За створення перешкод у її проведенні.
  • За виявлення незадекларованої праці: не уклали трудовий договір, не повідомили про наймання Державну фіскальну службу, не сплатили податки.

З усіх інших питань інспектор складає припис, де вказує, що треба виправити. Якщо компанія виконає його у зазначені терміни, її не притягуватимуть до відповідальності.

За інформацією заступника голови Держпраці Ігоря Дегнери, сума нарахованих та фактично сплачених штрафів за результатами перевірок суттєво відрізняється.

У 2019 році усього було нараховано 1,618 млрд грн штрафів, сплачено з них 57,6 млн грн. У 2020 році з 314,6 млн грн. сплачено 34,1 млн, а з початку 2021 року з 99,4 млн грн. сплачено 23,1 млн грн.

 
Кількість нарахованих і сплачених штрафів
Рік 2019 2020 2021
Нараховані штрафи 1 618 000 000 314 600 000 99 400 000
Сплачені шрафи 99 400 000 34 100 000 23 100 000
 
По материалам Опендатабот

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Александр
03.08.21 06:41

2/3 ограбили просто так.

Ответить
  • Влад
03.08.21 07:51

2/3 дали на лапу. Я уверен в этом.
Гоструда те ещё. Но нужно признать, что законодательство о труде соблюдает 0.5%

Ответить
  • Екатерина
03.08.21 09:26

Влад, ну так если запятую не там поставил -   уже нарушил

Ответить
  • Elena
03.08.21 09:34

Интересно, а гоструда приходит с проверкой в гоструда? Было бы интересно посмотреть на идеальную проверку и проверяемых

Ответить
  • Влад
03.08.21 10:21

Elena, ничего интересного там нет. Стараются соблюдать, но все выходит. Отозвать работника с отпуска - как нечего делать...

Ответить
  • Оптиміст
03.08.21 10:12

Перша та третя група ЄП попередження, а друга група, що не вгодила? 

Ответить
  • Світлана
03.08.21 19:13

Оптиміст,так 1 группа не имеет наемных и ха что их наказывать???

Ответить
  • Влад
03.08.21 10:22

Оптиміст, ошиблись люди, они ж анализаторы биг даты, а не нормативки. Бывает...

Ответить
  • Елена
03.08.21 10:29

ага, особенно грубейшее нарушение, подача уведомления в налоговую, в день выхода на работу , капец как пострадал бюджет

Ответить
  • И-на
03.08.21 10:58

...Потому что, исходя из нашего трудового законодательства , работать без нарушений практически невозможно...

Ответить
  • Грустьтоскапечаль
03.08.21 11:01

Ну да бюджет пустой, надо пополнять. Самая тупая и бесполезная структура, которой плевать на работников и их права. Нарушения законодательства? У вас не сто бумажек приказе, а 99 кошмар!!!! Вы отпускные на 0,1 копейку не досчитали, ужас!!!!! И дальше в том же духе. Отмените к черту всю эту бюрократи с бумажками и приведите в порядок штрафы. Есть нарушения, ноу большинства - бред сумасшедшего. Кстати тех кто действительно нарушает, они в упор не видят, интересно почему?)))) 

Ответить
  • Сомневающийся Sкептиk
03.08.21 11:41

"Інспектор праці обов’язково нараховує штраф у трьох випадках: ... не сплатили податки" – круто! Только хотелось бы уточнения, неуплата каких налогов приведёт к штрафу, начисленному инспектором праці? Не уплатил ЕН, НДС, акциз, налог на недвиж. имущество... – інспектор праці не дремлет: сразу впаяет штраф; интересно – а ДПС тогда зачем, если адвокатка юридичної компанії «Міллер» Ангеліна Климчук возлагает контроль над уплатой налогов в бюджет на инспекторов праці? 
 
И хотелось бы увидеть циферки по результатам проверок ФОПов 1 группы с выявленной незадекларованою працею

Ответить