Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


20.09.21
13538 19 Печатать

Зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів

Наказами Мінфіну від 18.06.2020 р. № 306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» (далі – Наказ № 306) та від 08.06.2021 р. № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» (далі – Наказ № 329) було внесено зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів.

Зазначені зміни стосуються реквізитів фіскальних касових чеків на товари (послуги), що створюються і друкуються РРО.

До 1 жовтня 2021 року РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО, за наявності технічних можливостей мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) відповідно до статті 12 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі – Закон № 265) для забезпечення можливості виконання всіх вимог до форми і змісту розрахункових документів відповідно до Наказу № 329.

Також до 1 серпня 2021 року РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО та які не перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності Наказу № 306, за наявності технічних можливостей мали бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) відповідно до статті 12 Закону № 265 з метою забезпечення можливості виконання всіх вимог до форми і змісту розрахункових документів.

У той же час на РРО, які перебували на обліку в органах ДПС до дня набрання чинності зазначеними нормативно – правовими актами та не можуть бути доопрацьовані їх виробниками з технічних причин, не поширюються вимоги щодо:

- створення електронних розрахункових документів;

- відображення найменування суб'єкта господарювання;

- цифрового значення штрихового коду товару;

- заокруглення суми до сплати;

- зазначення валюти операції;

- найменування платіжної системи;

- QR-коду.

По материалам ДПСУ

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ольга
20.09.21 10:41

Не зовсім зрозуміло що значить - цифрового значення штрихового коду товару?Де його брати?

Ответить
  • Юрій
20.09.21 11:11

Ольга, штрихкод на товарі, повинен бути у фіскальному чеку.

Ответить
  • Александр
20.09.21 11:26

Юрій,
"цифрове значення штрихового коду товару (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, а у разі непередбачення - за БАЖАННЯМ платника) (рядок 8)"

Ответить
  • Оксана
20.09.21 16:48

Александр,  а что за случаи предусмотренные законодательством?

Ответить
  • катерина
20.09.21 11:22

"цифровое значение штрих-кода" - это цифровое значение штрихового кода марки акцизного налога? Или должно быть два (сука) штрих кода? Потому что это разные штрих кода

Ответить
  • sk
20.09.21 17:48

катерина,в вашем случае увы ... два

Ответить
  • Александр
20.09.21 15:22

катерина,
Это разные.  Товар можно пробивать по коду или по штрих коду, а потом сканировать акцизные марки. Может и больше бутылок чем 1, поэтому и штрих-кодов акцизных марок больше будет.

Ответить
  • Ольга
20.09.21 12:02

Катерина,також незрозуміло.І як вліпити ці два штрих-кода в графу яка має обмеження по кількості символів.

Ответить
  • sk
20.09.21 17:50

Ольга,цифрове значення: сканируете штрих-код и вам в программе должен сохранится код в виде цифр

Ответить
  • Александр
20.09.21 15:33

Ольга,
Штрих код товара по желанию, Товар должен быть запрограммирован в РРО с "код товара" (не обязательно под штрих-код товара) - вот какое требование.
Все номера акцизных марок это одно поле, пробивает один товар в нескольких количествах все коды акцизных марок подряд.
Проверяющие сказали что и QR-код в конце обязателен.

Ответить
  • катерина
20.09.21 12:18

ваши РРО перепрошили в ЦСО на новую версию программную? Мне в  ЦСО сказали, что завод приостановил перепрошивку РРО, потому что программное обновление выдает ошибку. Интересно, это половина Украины не успеет до 01.10 привести свои кассовые аппараты до "ума"?

Ответить
  • Анна
20.09.21 16:10

катерина,так и есть. ТМы уже несколько раз в сервисный центр отвизим РРО после перепрошивки. А это на минуточку филиалы

Ответить
  • Юлия
21.09.21 09:57

Анна,у меня около 15 рро. Я очень грущу по этому поводу)

Ответить
  • Мальцева
20.09.21 13:36

катерина, Аналогично. менеджер ЦСО сказал, что капец что творится. РРО по 3-му разу перепрошивают, они глючат, не работают, ЦСО отправляет на завод ошибки. Мы свой еще не разу не сдавали. Записалась в очередь, получила номер заявки, но пока не тороплюсь. Вот уже и выдали "У той же час на РРО, які перебували на обліку в органах ДПС до дня набрання чинності зазначеними нормативно – правовими актами та не можуть бути доопрацьовані їх виробниками з технічних причин, не поширюються вимоги щодо..." Буду в ЦСО говорить чтоб справки печатали нам.

Ответить
  • Олена
20.09.21 13:24

У нас интернер клуб. На услуги нет штрих кода? Его ведь копируют с товара?

Ответить
  • лилия
20.09.21 17:27

Штрих код товара в обязательном порядке на алкоголь и табак\ в АТБ кстати на чеке нет на табак \это постановление Минэкономики ,сама читала.штрих код акцизной марки на алкоголь.

Ответить
  • Елена
21.09.21 15:28

Девочки, объясните пож., у нас кафе. Теперь надо все бутылки перепрограммировать со штрихкодок и номером акцизной марки? И к кассовому аппарату покупать сканер? У нас обычный мини, без подключеня к компу

Ответить
  • Alla
21.09.21 16:03

Перепрошивка РРО платная? Спасибо за ответ!

Ответить