Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


15.12.21
12979 25 Печатать

Наявність позитивної другої квитанції — ще не гарантія прийняття звітності

Подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм законів України від 22.05.2003 р. № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05.10.2017 р. № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги», ПКУ, Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557 (у редакції наказу Мінфіну від 01.06.2020 р. № 261).

Згідно з п. 49.8 ПКУ прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пп. 48.3 та 48.4 ПКУ.

Відповідно до абзацу другого п. 49.9 ПКУ за умови дотримання вимог, встановлених ст.ст. 48 і 49 ПКУ, податкова декларація, надана платником, також вважається прийнятою:

► за наявності на всіх аркушах, з яких складається податкова декларація та, за бажанням платника податків, на її копії, відмітки (штампу) контролюючого органу, яким отримана податкова декларація, із зазначенням дати її отримання, або квитанції про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв’язку, або поштового повідомлення з відміткою про вручення контролюючому органу, у разі надсилання податкової декларації поштою (п.п. 49.9.1 ПКУ);

► у разі, якщо контролюючий орган із дотриманням вимог п. 49.11 ПКУ не надає платнику податків повідомлення про відмову у прийнятті податкової декларації або у випадках, визначених цим пунктом, не надсилає його платнику податків у встановлений цією статтею строк (п.п. 49.9.2 ПКУ).

Згідно з абзацом 2 п. 9 розд. ІІ Порядку друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа.

Контролюючий орган має право після отримання платником податків другої квитанції про прийняття (реєстрацію) податкової декларації надіслати такому платнику письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови протягом п’яти робочих днів з дня її отримання відповідно до п. 49.11 та п.п. 49.11.1 ПКУ у разі подання платником податків до контролюючого органу засобами електронного зв’язку податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пп. 48.3 та 48.4 ПКУ.

По материалам Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Елена
15.12.21 08:53

Дайте мне этот топор. Роберт Пенн Уоррен.

Ответить
  • Татьяна
15.12.21 08:58

Все, все лучше и лучше работать в родной стране, просто хочется послать ,кто все это придумывает подальше. Таблица - принята сегодня, а завтра - нет. Дек-ция принята и уже принята. И главное закконы, что "дышло" куда хотять туда и повернут.

Ответить
  • Ирина
15.12.21 09:28

А как они с порушеннями могут принять декларацию? А потом передумать? Какое-то гадание на ромашке.... И вообще,  гарантия в нашей жизни сейчас есть? Хоть где-нибудь?

Ответить
  • Наталья
15.12.21 09:54

СКОТЫ !!!

Ответить
  • Антонина
15.12.21 10:08

а зачем ее вообще слать эту квитанцию? Первая-доставлено, но не факт, вторая-принято, но не обязательно. Выключите свет вообще и идите по домам! Приходите два раза в месяц за зарплатой. И рулетку в холле поставьте кто когда и куда идет за штрафами.

Ответить
  • Таня
15.12.21 12:07

Антонина,
супер!

Ответить
  • Елена
15.12.21 11:15

Они точно не адекватные! Тогда пусть введут третью квитанцию с мокрой подписью и ФИО ответственного за ПРИНЯТИЕ отчета, и мокрой печатью ГНИ!
Они что думают, что у бухгалтеров нервы железные?

Ответить
  • Наталія
15.12.21 15:45

Елена, не подсказывайте им про квитанцию №3

Ответить
  • Таня
15.12.21 12:09

Елена, а там нет ответственных! Орган имеет право! За все отвечают бухгалтера

Ответить
  • Надежда
15.12.21 11:24

Нет слов.Одни маты.Налоговая прикрыты со всех сторон

Ответить
  • Лара
15.12.21 11:40

все чудесатей и чудесатей.... а если отчет отправлен например за 2 дня до конца срока подачи, то отказ в теч 5 дней может быть очень даже чреват....

Ответить
  • Елена
15.12.21 11:41

И что теперь - как в старые недобрые (или добрые?) времена звонить инспектору - здрасьте, это такие-то, принята наша декларация???

Ответить
  • Елена
15.12.21 11:53

Да здравствуют времена азирова...

Ответить
  • Светлана
15.12.21 13:53

Елена, Я думала, что хуже Азарова быть не может. Как оказывается, очень даже да! И краев не видно...

Ответить
  • Таня
15.12.21 12:06

Что значит 2 квитанция не гарантия принятия !?? Пускай шлют 3, 4, 5....10!!!! Если они со 2 квитанции не могут определиться, приняли они отчеты или нет. " Контролюючий орган має право..." Мы что в детском саду, сегодня приняли, завтра передумали! Кто несет ответственность за это все! Похоже, что только бухгалтера!

Ответить
  • Станис
15.12.21 12:49

 А коли платник буде мати право не приймати до уваги письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації ???
КОЛИ САМЕ ПЛАТНИК ПОДАТКІВ  ВЗАГАЛІ БУДЕ "МАТИ ПРАВО"??га??

Ответить
  • Станис
15.12.21 12:51

ЧОТОРЖУ

Ответить
  • Maryna
15.12.21 13:13

Наявність 2 вакцин - ще не гарнтія, що ви не захворієте коронавірусом...
Наявність позитивної другої квитанції — ще не гарантія прийняття звітності...
знову - стій там, іди сюди... 

Ответить
  • Яна
15.12.21 13:23

Так пусть продлят сроки подачи на эти 5 дней. Ну слов нет, все делается для того, чтобы наполнять бюджет за счет штрафов. Шаг- влево, шаг - вправо , - расстрел. Борьба с "олигархами" продолжается, а олигархи - это мы((((

Ответить
  • Леоніда
15.12.21 15:32

Скільки можна знущатися над народом , постійно потрібно щось їм доводити ,що ти дійсно сг виробник  ,хоча подається відповідна звітність ,таблицю платника податку електронна система приймає ,а в ручному режимі ти ведеш ризикову діяльність  і таблицю скасовують, для чого створені всі ці реєстри ,електронна звітність  складається враження  , що нашу країну і її економіку  руйнують цілеспрямованно , доводять бізнес до закриття тому що нерви не витримують 

Ответить
  • Ирис
15.12.21 16:54

Леоніда, верно мыслите. выжить должен сильнейший (крупные предприятия, монополисты и тд) по их задумке....

Ответить
  • Леоніда
15.12.21 15:39

заповнюємо звітність відповідно до пп48.3,48.4 ст 48 ПКУ і порушень не буде

Ответить
  • Наталія
15.12.21 15:48

Тут принимаем, тут не принимаем, а вот тут рыбу заворачиваем. Детский сад-вторая четверть.

Ответить