Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


16.03.22
44168 27 Печатать

ПДВ в умовах воєнного стану

Державна податкова служба України у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України 03.03.2022 Закону України№ 2118 – ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану» повідомляє, що на період до припинення або скасування воєнного стану на території України платників податків звільнено від передбаченої відповідальності за дотримання термінів сплати податків і зборів, подання звітності, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних (п.69.1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ)).

Враховуючи те, що на сьогодні в умовах дії воєнного стану електронні сервіси ДПС працюють з певними обмеженнями та платники податку на додану вартість не мають можливості реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкові накладні та розрахунки коригування до них,у податковій звітності з податку на додану вартість:

- за звітний період лютий 2022 року– податкові зобов’язання та податковий кредит формуються на підставі зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних (що були зареєстровані в ЄРПН до 24.02.2022) та наявних у платника первинних документів бухгалтерського обліку, складенихвідповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансовузвітність в Україні»(по операціях, не підтверджених зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними та розрахунками коригування до них) (далі – первинний (розрахунковий) документ);

- за наступні звітні періоди в період дії воєнного стану –податкові зобов’язання та податковий кредитмають формуватися на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів.

 

Щодо відображення в податкових деклараціях з ПДВ сум податкових зобов’язань та податкового кредиту на підставі не зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та первинних документів 

За наявності можливості, платники податку можуть відображати в Таблиці 1.1 додатку 1 до податкової декларації з ПДВ відомості про суми ПДВ, включені до складу податкових зобов’язань за звітний (податковий) період, по не зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних/розрахунках коригування та по первинних (розрахункових) документах, на дату подання податкової декларації з ПДВ.

Саме дані відображені в таблиці 1.1. (по не зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних/розрахунках коригування) будуть сприяти в подальшому реєстрації в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування за рахунок показника ∑Перевищ («другого реєстраційного ліміту», обрахованого відповідно до пункту 2001.9 статті 2001 ПКУ).

Суми податкового кредиту з ПДВ сформовані на підставі даних первинних (розрахункових) документів, отриманих від постачальників товарів/послуг, повинні відображатися платниками ПДВ у таблиці 2.1. відомості про операції з придбання з податком на додану вартість, які підлягають оподаткуванню за основною ставкою та ставками 7% і 14%,додатку 1 до податкової декларації з ПДВ, та одночасно покупець, за наявності можливості, включає до заяви про допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкової накладної та/або порушення продавцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування додатку 7 до податкової декларації з ПДВ (подання такої заяви не має наслідків притягнення до відповідальності).

При поданні податкової звітності з ПДВ, в якій відображаються податкові зобов’язання, сформовані на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, та по не зареєстрованим в ЄРПН податкових накладних та розрахунках коригування у платника податку буде формуватись в СЕА ПДВ показник ∑Перевищ та, відповідно, зменшуватись реєстраційний ліміт в СЕА ПДВ.

Після завершення дії воєнного стану платники зобов’язані забезпечити реєстрацію в ЄРПН всіх податкових накладних та розрахунків коригування, реєстрація яких відтермінована на час дії військового стану.

Зурахуванням положень пункту 200 1.9. ст. 200 1 ПКУ платники податку матимуть можливість реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН(навіть при від’ємному значенні реєстраційного ліміту визначеного відповідно до пункту 200 1.3 статті 2001 ПКУ), зокрема, за умови сплати нарахованих податкових зобов’язань по податковій декларації за лютий 2022 року та інших звітних періодах в період дії воєнного стану, за рахунок «другого реєстраційного ліміту», обрахованого відповідно до пункту 2001.9 статті 2001 ПКУ.

Всі податкові зобов’язання та податковий кредит, задекларовані платниками під час дії такого воєнного стану на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, підлягають обов’язковому уточненню (приведенню у відповідність) з урахуванням даних податкових накладних та розрахунків коригування, зареєстрованих в ЄРПН.

 

Щодо розрахунків з бюджетом по ПДВ 

Сплата до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з податку на додану вартість, що задекларовані платником в поданих податкових деклараціях з ПДВ,здійснюється платником шляхом поповнення електронного рахунку у СЕА ПДВ.

У подальшому, у терміни визначені ПКУ, ДПС на підставі поданих платниками податку податкових декларацій (уточнюючих розрахунків) будуть сформовані відповідні реєстрина перерахування сум податку до бюджету. Такі реєстри у визначені терміни будуть спрямовані до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів (Держказначейство), для здійснення перерахування таких сум до бюджету.

Відповідно кошти, які платники податку зарахували на електронний рахунок у СЕА ПДВ,будуть врахованіпри обрахунку розміру реєстраційного ліміту, що обчислюється відповідно до пункту 2001.3 статті 2001ПКУ.

 

Слава Україні!

По материалам ДПС
Рубрика:

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Ната
16.03.22 13:33

А для чого заповнювати додаток 7? І що за дебільне формулювання "за наявності можливості"? Якщо вже платник має можливість подати декларацію і додаток 1, значить у нього є і можливість заповнити додаток 7. Але для чого? 

Ответить
  • Елена
16.03.22 13:45

Також не розумію навіщо заповнювати Дод.7? Усі ми з 24.02.2022 не маємо можливості  реєструвати ПН, не з нашої вини це сталося, то чому я і хтось інший маємо подавати Донос/кляузу що мені не має вчасно зареєстрованої ПН? Кожне під-во зіштовхнулося з цією проблемою, і що, тепер один на одного маємо писати Доноси? Дебілізм.... 

Ответить
  • NIK
16.03.22 15:09

просто зайва робота, зайва трата часу... це ж форс-мажор, і стосується всіх. А чому не працює СЕА (ЄРПН)? якщо звітність приймається?!

Ответить
  • NIK
16.03.22 15:33

певно й податківців-жінок багато виїхало за кордон, чоловіки на теробороні, якщо будуть блокуватися ПН - нема кому займатися їх розблокуванням.... Щодо відшкодування ПДВ - будуть камералити, принаймні згідно зареєстрованих ПН до 24 лютого, бо згідно первинки і камералка неможлива!!!

Ответить
  • NIK
16.03.22 21:32

ну хіба що співставити обороти з контрагентами...і то чи ще всі подадуть декларацію, а якщо і подадуть - то чи всі покажуть перелік незареєстрованих ПН у додатку 1 (хоча це в їхніх інтересах).

Ответить
  • NIK
17.03.22 12:05

а якщо я поставлю суми до бюджетного відшкодуванню коштів на рахунок в банку, по яким зараз контрагент не подасть декларацію. А якщо після воєнного стану контрагент не зареєструє ПН по терміну, або контрагента знищено офіс....і треба подати уточнення, а суму було подано до бюджетного відшкодування: чи потрібно буде повертати кошти у бюджет? чи буде штраф та пеня?

Ответить
  • Ната
17.03.22 13:01

NIK, бюджетне відшкодування тільки по зареєстрованим ПН, і то тільки після того, як вступить в дію закон, який позавчора прийняли по податковому законодавству

Ответить
  • Галина
16.03.22 13:47

Погоджуюсь з Ната, для чого заповнювати дод.7?

Ответить
  • Liliya
16.03.22 15:56

В мене таке враження, що цей порядок замість того щоб спростити облік вкінець нас заплутає. Та ми ще довго після війни будемо розбиратись. Ну як це можливо у період війни зібрати оригінали первинних документів, цеж майже неможливо. А ось зареєструвати податкові накладні це більш ймовірний варіант. Якщо в них немає можливості полагодити програмне забеспечення, то навіщо таку дурню писати?

Ответить
  • Марина
16.03.22 17:51

Liliya, 100%. И непонятно каждый день что-то новое с налогами. Бухгалтеров контрагентов разбросало по всему миру, связь не со всеми есть, как первичку верно собрать,?  А потом уточнёнки, лимит с перевышенням... дурдом будет. И так психика до истерии от этих взрывов, сирен, новостей...
Сказали бы заплатите кто сколько может налогов...
Но нам клиенты месяц не платят у кого денег нет, у кого в банке застряли и бизнес полностью остановился, безнал не нарисуешь и не напечатаешь.

Ответить
  • СВТ
16.03.22 17:10

Так, а що з лімітом?

Ответить
  • София
16.03.22 17:51

та повернули б ту довбану стару податкову накладну! в них немає такої можливості? окей, я почекаю поки буде, а цею дурницею займатись "не маю змоги". 

Ответить
  • катерина
17.03.22 11:25

А если не подавать сейчас деку ? что с налоговым кредитом? Мне февральскую налоговую зарегистрируют в июне, я смогу включить в февральскую деку этот кредит потом?

Ответить
  • Таня
17.03.22 11:39

Добрый день. Как быть с оплатой по декларации за февраль, если из-за отсутствия НК, к оплате большая сумма, как быть, такую сумму сейчас нет возможности платить. Если не оплатить, будут штрафы и недоимка?

Ответить
  • Елена
17.03.22 15:43

А если сейчас не подавать отчет по НДС, будет потом штраф за несвоевременную подачу?

Ответить
  • Ирина
17.03.22 16:24

Елена, обещали, что штрафов не будет за несвоевременную подачу, но даже если и  будет. Лучше заплатить 340 грн. чем потом разгребать все эти уточненки.

Ответить
  • Вікторія
18.03.22 10:39

Ирина, теж так думаю. Подам краще всі декларації після воєнного стану, коли все стабілізується, будуть всі документи і будуть зареєстровані всі ПН

Ответить
  • алла
18.03.22 09:33

Премьєр закликав бізнес вийти до роботи чому податкова не може працювати,  могли зареєструвати поки що лютневі податкові  за старою формою

Ответить
  • Галина
18.03.22 12:11

Подала деку через Медок, декілька податкових накладних включила до податкового кредиту по виписці банку, так як і податкове зобов"язання. Декларація прийнята, є сума до сплати. Зволікати з оплатою не буду-мені дозволяє це зробити умови та наявність грошових коштів

Ответить
  • Ирина
18.03.22 12:40

Галина, Додаток 7 заповнювали на незареєстровані ПН до ПК? Чи варто це робити?

Ответить
  • Галина
18.03.22 19:28

Ирина, ні, тільки дека та дод. №1

Ответить
  • Яна
18.03.22 12:21

Вчера подала декларацию через МЕДОК. Принята. Обязательства показала все. А налоговый кредит только тот, который зарегистрирован в реестре. Лимит позволил. Хотя контрагенты сейчас активно обмениваются через медок налоговыми накладными- делаем вид, что это первичный документ и на его основании можно сдавать деку. 

Ответить
  • Татьяна
18.03.22 12:51

Я правильно зрозуміла, що якщо можемо здаємо деку, якщо поки що не можемо, не здаємо. Штрафів не буде. Головне наверстати усе після закінчення воєнного стану в період 90 днів?

Ответить
  • Валентина
18.03.22 14:37

Татьяна!  Все верно. Но, и тем которые сдадут   по сроку за февраль   деку,  все равно придется сдавать уточненку.

Ответить
  • Галина
18.03.22 14:47

Валентина, я считаю что штрафов нет только тем, кто не мог подать декларацию и ли сплатить по 2118

Ответить
  • Ирина
18.03.22 19:04

А кто будет решать, мог или не мог сдать отчетность? Сейчас бомбят все области Украины.  И ситуации, даже если нет активных боевых действий очень разные. Надеюсь штрафов не будет для всех.

Ответить
  • Юлия
21.03.22 09:23

У меня одной "съедается" кредитный лимит при заполнении Додатка 1.1? Смысл же его заполнения в том, чтоб можно было регистрировать НН, если заполнил этот додаток? Кредитный лимит стал отрицательным как раз на эту разницу. Я что-то делаю не так? Или это просто не работает на самом деле и в любом случае, если я подам декларацию, а НН не зарегистрированы, не видать мне КЛ?

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям