Отключить рекламу

Подпишитесь!


13.05.14
1143 1 Печатать

Статус акта проверки, составленного в ходе уголовного производства

   Ухвала ВАСУ від 22.04.2014 № К/9991/75468/12
   
   Якщо статус акта перевірки платника податків визначається кримінально-процесуальним законодавством, у податкового органа відсутні підстави для винесення податкових повідомлень-рішень за таким актом. Особливо за відсутності відповідного судового рішення (обвинувального вироку, ухвали про закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами), що набрало законної сили. Оскільки в такому випадку податковий орган виступає не як контролюючий орган з нарахування та сплати податків та проводить не податкову перевірку з підстав і в порядку, встановленому Податковим кодексом України.
   
   На цьому вкотре наголосив ВАСУ, вказуючи, що право податкового органу на проведення перевірки підлягає законодавчим обмеженням та реалізується з дотриманням порядку, встановленого законом.
   
   Так, згідно з пунктом 86.9 Податкового кодексу України, якщо грошове зобов’язання розраховується податковим органом за результатами перевірки, призначеної відповідно до кримінально-процесуального закону або закону про оперативно-розшукову діяльність, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки не приймається до дня набрання законної сили відповідним рішенням суду. Відповідні матеріали перевірки разом із висновком податкового органу передаються правоохоронному органу, що призначив перевірку. І статус таких матеріалів перевірки та висновків податківців визначається виключно кримінально-процесуальним законом або законом про оперативно-розшукову діяльність.

По материалам Головбух 24
Теги
Отключить рекламу
Комментарии
  • Люблю Закон
14.05.14 08:54

Лучше бы ВАСУ разъяснил,что такое акт повторной проверки в рамках уг.производства открытого на основания акта плановой проверки и уведомлений-решений! И что делать когда есть два акта проверки за один и тот же период-один по результатам плановой и есть уведомления-решения,второй в рамках уг.производства-КАКОЙ ИЗ НИХ ПРАВИЛЬНЫЙ И ИМЕЕТ БОЛЬШУЮ ЮРИДИЧЕСКУЮ СИЛУ? И является ли акт повторной проверки достоверным ,если уведомления-решения согласно акта документальной плановой отменены судами трех инстанций?

Ответить
    Оценить
  • 0
  • 0
Комментирование новости отключено
Контекстная реклама
Отключить рекламу
Календарь бухгалтера
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Приложение
Курсы валют
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться