Сайт для бухгалтеров №1 в Украине

Получайте
новости почтой!


18.04.22
5930 10 Печатать

Коли треба буде уточнювати податковий кредит, задекларований у період воєнного стану?

Відповідно до п. 322 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, платники податку за операціями з придбання товарів/послуг, за якими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) постачальниками не зареєстровано податкові накладні та/або розрахунки коригування до них, включають до складу податкового кредиту звітного періоду суми ПДВ, сплачені (нараховані) у складі вартості придбаних товарів/послуг, на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, складених (отриманих) платником податку за операціями з придбання товарів/послуг відповідно до Закону України від 16.07.1999 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Протягом шести місяців після припинення або скасування дії воєнного стану платники зобов’язані забезпечити реєстрацію в ЄРПН всіх податкових накладних та розрахунків коригування, реєстрація яких відстрочена на період дії воєнного стану, а податковий кредит, задекларований платниками під час дії воєнного стану на підставі наявних у платника первинних (розрахункових) документів, підлягає обов’язковому уточненню (приведенню у відповідність) з урахуванням даних податкових накладних та розрахунків коригування, зареєстрованих у ЄРПН.

По материалам Східне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП

Бухгалтер 911 подчеркивает: содержание авторских материалов может не совпадать с политикой и точкой зрения редакции. Среди авторов материалов, которые публикуются, есть не только представители редакционной команды.

Информация, представленная в конкретной публикации, отражает позицию автора. Редакция не вмешивается в авторские материалы, не редактирует тексты и, следовательно, не несет ответственности за их содержание.

Комментарии
  • Вікторія
18.04.22 11:01

Добрий день. Чи можна взагалі не показувати податковий кредит (з первинних документів), а залишити його на період, коли буде проводитися реєстрація ПН.

Ответить
  • Оксана
18.04.22 12:00

Вікторія, не показувати кредит-то можна, однак що робити із зобов'язанням, яке ви покажете в декларації в повному обсязі?
краще попросіть своїх контрагентів відправити податкові накладні без реєстрації через медок.

Ответить
  • Вікторія
18.04.22 12:53

Оксана, Дякую.  Не уточнила у запитанні. Податкових зобов'язань не маю, бо експортер .0% ставка ПДВ.

Ответить
  • ТОВ
18.04.22 12:39

Чи потрібно подавати разом з додатком 7 підтверджуючі документи і як це зробити, якщо, все таки, показуємо кредит по незареєстрованим пн?

Ответить
  • Алена
18.04.22 17:49

ТОВ, а зачем Вы подаете Прил.7? НК по бух.документам можно отразить и без жалобы на поставщиков. Чтобы было понятнее, по Прил.7 в список проверки поставщик попадает автоматически, а высказывание налоговиков, по поводу "без последствий" - это просто слова...

Ответить
  • Яна
18.04.22 18:47

Я не подавала декларацію з ПДВ по первинним документам. Де саме в декларації відображаються ці первинні документи?

Ответить
  • Яна
18.04.22 18:48

Податковий кредит маю на увазі

Ответить
  • Алена
18.04.22 19:31

Яна, если составляете в МЕДке, тогда в реестр НН заносите платежку или прих.накл., номер и дату согласно оригинала. В Декларацию потом подтягивается НК в Прил.1 общей суммой по каждому контрагенту, как и вход. НН

Ответить
  • Инна
18.04.22 21:30

мене цікавить таке питання, а в який період  маємо включати ті податкові? в періоді складання тих первинних документів, чи в періоді реєстрпції податкової. адже в цей момент зміни не вносилися і п. 198.6 каже, що пн включають до складу ПК в момент реєстрації

Ответить
  • Лиля
19.04.22 14:41

Инна, данный момент никто не объясняет. Остается надеяться, что разрешат включать в том периоде, который совпадает с датой нн.

Ответить
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше
Для того, чтоб распечатать текст необходимо оформить подписку
copy-print__image
Данная функция доступна только
авторизованным пользователям